Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M14 KART/New Star


Recommended Posts

  • Replies 195
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

własnie dostalam piekna m14 ale mam jeden problem :P nie moge jej przeladowac :/ i nie wiem dlaczego a jako ze jest nowa to boje sie szarpac :P

 

a i jeszcze pisał ktos wczesniej (albo mi sie zdawalo) ze polaryzacja byla odwrotna jak to sprawdzic? ?:P

Link to post
Share on other sites

No i udało mi się odciągnąc zamek aleee... sam to juz sienie zamknie :/ poniewaz nie wiem czemu blokuje go jakas okrągła brzydka czarna metalowa część :P Moze ktos wie co tu zrobic zeby działało jak nalezy?? wstawiam zdjęcia... :P:)

 

hmmm zamknięty zamek :P

zamek3xe1.th.jpg

 

i to co go blokuje...

assfqm6.th.jpg

 

ffyyjow2.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Hulki ta blacha to osłona dyszy cylinda. musisz a z wyczuciem wepchnąć na miejsce czyli patrząc na drugie zdjęcie, po lewej stonie widać otwór w stronę tego otworu musisz ją wepchnąć na tyle, żeby dało się odciagnac zamek. blacha jest najmniej szczęśliwym elementem w konsrukcji tej eMki. Ale nie martw się wszystko się da. Siły możesz w tym miejscu trochę użyć, tylko pamietaj, żepodtą blachą na środku masz plastikową dyszę jakieś 0,5-1cm niżej.

 

hpim0516cb3.th.png

sory za jakość ale jest ciemno ;)

 

The saint nie pociągnie nawet na semi, kilka/kilkanaście strzałów i stanie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Właśnie przetestowałem low-capy za 35 Deep Fire z ASGShopu: podają kulki tak jak należy, nie ma efektu podwójnych kulek, nie przycinają się, metalowe i są lepiej moim zdaniem wykonane niż hi-cap Karta, poprostu bardzo dobre i soldine, są nawet troche cięższe od hi-capa.

 

Jedyny minus to to, że trzeba lekko je zmodyfikować bo nie "załapują" w gnieździe, trzeba lekko przypiłować ok. 1mm plastik, który odpowiada za trzymanie maga w gnieździe - później może zrobie zdjęcie, żeby lepiej to wytłumaczyć. Po tym zabiegu (to trwa pare sekund) mag "siedzi" idealnie w gnieździe i podaje kulki tak jak powinien.

 

Polecam, opłaca się ;-)

Link to post
Share on other sites
Guest MaszlinkoF

Witam

 

Wreszcie ją mam :)

Byłem mile zaskoczony gdy zobaczyłem taką replike za taką cene, jednym słowem super. Głownie zaskoczyło mnie wykonanie drewnopodobnych okładzin, są o niebo lepsze niż w SWD [JG].

Zaszalałem i zamowiłem sobie tunning do 360fps. Ładnie śmiga, lecz nie dostałem bezpiecznika :???: nie wiem czy to był czyn zamierzony czy też nie :???: Poratowałem sie swoimi domowymi zapasami. Tylko mam dylemat jaki lepszy 15A czy 20A do sprężyny M110 i batki 9,6V Intellecta :?:

 

pozdr.

Link to post
Share on other sites

ja swoją baterie ładowałem 5,5 h ... wczoraj postestowałem bron- strzela celnie - jak na tą cene jestem pod wrażeniem ... oczywiscie przełacznik rodzaju ognia trzeba uszczelnic własnymi środkami jest za luźny i łatwo mozna go zgubic ... warto tez sprawdzic inne śrubki - pewnie nie są podokręcane jak w moim egzemplarzu ...

Link to post
Share on other sites

Ten selektor trybu ognia nie tylko jest luźny, na dodatek łatwo go zepsuć - może nie we wszystkich egzemplarzach, ale w moim po czterech zmianach z semi na auto już nie działa auto i strzela tylko pojedynczym. Macie jakiś pomysł na to, żeby nie był tak bardzo luźny?

Link to post
Share on other sites

Sorka za dwa posty jeden pod drugim, ale nie mogłem poprzedniego zedytować.

Odstająca komora zamkowa już nie odstaje :)

Musiałem wyjąć zatrzask od zwlaniania zamka w tylnym położeniu i pod nim była śrubka przytwierdzająca komorę zamkowądo body. Była za słabo dokręcona-docisnąłem komoręzamkową do łoża, dokręciłem i jużjest OK :)

Link to post
Share on other sites

Kiwi możesz dokładniej jakoś napisać gdzie owa śrubka sie znajduje - mam ten sam problem z zamkiem.

 

Ponadto w użytku pojawiły się dwie inne ciekawe rzeczy:

- mag oryginalny jest bardziewny (delikatnie mówiąc), efekt 2 kulek na semi to standard, na auto było lepiej. Niestety przy przypadkowym uderzeniu łokciem w maga podczas strzelanki, wyłamało się gniazdo w magu, w które wchodzi blokada. Pokombinuje zeby to jakoś zesztukować, bo niestety low-capów obecnie nie ma na asgshop, a na specshop są 80 http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1226

ale drogie niemożebnie w porównaniu np. z magami do m15.

 

- jeśli ktoś planuje wymiane lufy na precke, to radze robić to od razu u Krakmanów (wszelkie przeróbki i montaż robią bezpłatnie). Dlaczego? - zapytacie. Ano dlatego że otwór wewnątrz lufy zewnątrznej jest tak zrobiony, że stockowa lufa mosiężna wchodzi na styk. Moja precka którą kupiłem wcześniej - chromowana 600mm 6.04 CA - jest po prostu za gruba i nie wchodzi (przynajmniej w moim egzamplarzu karabinu). Krakmani poradzili mi porządnie przetrzeć precke i lufe zewnętrzną (wewnątrz oczywiście :-P ) papierem ściernym lub odesłać im ( koszt instalcji - przesyłka w dwie strony). W tygodniu zabieram sie za pucowanie papierem :twisted:

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Mimo, że hicapy ogólnie ssą (moje osobiste zdanie) to mój działa-przed pierwszym użyciem psiknąłem do końca olejek silikonowy i jest OK. Tylko, zgodnie z tym co mówili wcześniejsi użytkownicy-hi capa nakręcam tylko trochę, i podaje pojedynczo :)

 

Mendi:

Z lewej strony broni masz atrapę dźwigni zwlaniania zamka (chyba do tego to służy w oryginale-jeśli nie to proszę o poprawkę). Musisz ją zdjąć (wybić bolec, który ją trzyma). Pod nią jest owa śróbka. Odkręć ją delikatnie (tylko trochę, tak aby był luz), dociśnij komorę zamkową do łoża i dokręć srubkę.

Idealnie nie będzie, ale lepiej. Zresztą-nie wiem czy w ostrej M14 komora zamkowa idealnie przylega w tym miejscu do łoża, czy też ma trochęodstępu

Edited by Kiwi
Link to post
Share on other sites

Kiwi, thx za wyjaśnienie, tą śrubke pod zabezpieczeniem odkręciłem na samym początku rozkręcania repliki, myślałem że jest jeszcze jakaś jedna pod przyrządem celowniczym albo gdzieś w okolicach. Pobawie sie po południu.

 

Panowie, jako że nie zajmowałem się wcześniej sprowadzaniem części zza granicy, dlatego pytam: czy byłby sens złożyć się z kilkoma forumowiczami i zamówić coś takiego: http://www.airsoftsmith.com/store/product_...products_id=816

Jako że hi-capy w m14 są do d..... a low-capów i mid-capów jest jak na lekarstwo, może nie byłby to taki głupi pomysł. Poszukam jeszcze ile wyniósłby shippment.

Link to post
Share on other sites

Mam jedno pytanko: jak u Was na początku działał HU?

Bo u mnie kulka leci prosto przed siebie (w płaszczyźnie poziomej) ale ma regularny opad w dół, niezależnie od ustawienia HU (mini, po środku, czy max).

Kółko od regulacji przy kręceniu wydaje z siebie klikanie co stopień, więc chyba z nim wszystko OK. Trzpień na którym to kółko jest osadzone wystaje ponad nie i dotyka body (nie jest za bardzo może wysunięty??)

Aha-kółko ma ograniczenie kręcenia w obu kierunkach, nie można nim kręcić bez przerwy czyli chyba nic się nie złamało w nim...

 

Zastanawiam się, czy jest to wada mojego HU, czy po prostu muszę go przestrzelać, bo jak narazie niewiele kulek wystrzeliłem. Chociaż w poprzednich AEGach HU jakoś działał od samego początku (wiadomo-nie idealnie, ale były reakcje lotu kulki na stopień ustawienia HU)

Proszę o odpowiedź

Kiwi

 

POPRAWKA:

Kółko jednak jest przekręcone. Jak to naprawić?? Jeśli trzeba siędostaćdo HU to proszę o dokładny opis jak to zrobić.

Pozdrawiam.

Edited by Kiwi
Link to post
Share on other sites

Kiwi najpierw rozbierasz karabin: zdejmujesz górną klape na łożu, odkręcasz śrubkę na mocowaniu lufy (rura gazowa), następnie przesuwasz całą tą obejmę z rurą gazową w kierunku muszki. Teraz możesz oddzielić cały mechanizm od łoża. Przy silniku na kablu jest złączka kabli, rozłącz je.

 

Po oddzieleniu mechanizmu od łoża, pokrętło hu jest w pełni odsłonięte. Jeżeli główka/ pokrętło czy jak tam zwał, faktycznie nie trzyma sie śrubki/trzpienia, to musisz zdjąć główkę a śrubkę odkręcić palcami bądź cążkami. Można w sumie nie wykręcać śrubki i od razu przykleić na niej pokrętło ( wszystko to w przypadku gdy pokrętło jest oderwane od śruby), jednak ja radziłbym wykręcić żeby czegoś klejem nie zapaciurać :strach: .

 

Uwaga na plastikową część na sprężynce, która znajduje się we wgłębieniu pod główką hu (dzięki niej jest to skokowe przestawianie - tykanie :mrgreen: ).

 

Sklejasz jakimś klejem do tworzyw sztucznych główkę i śrubę. Sklejone pokrętło wkręcasz, zostawiając jakies 2mm prześwitu między pokrętłem a obudową - wyregulujesz dokładnie już po złożeniu. Złożenie karabinu to to samo tylko w odwrotnej kolejności.

Powodzenia

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...