Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M14 KART/New Star


Recommended Posts

  • Replies 195
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Pytanie o magi.

Wcześniej pisano już wiele razy że jakość oryginalnych magazynków pozostawia wiele do życzenia.... Sprowadzenie z zagranicy na razie jest nie możliwe - firmy nie wysyłają poza swój kraj bądź nie wiadomo czy dany mag podejdzie do Kart66, a szkoda.... http://www.airsoftsmith.com/store/product_...products_id=816

 

Dlatego chciałbym zadać pytanie posiadaczom M14 Kart którzy zaopatrzyli sie już w Low-capy. Jak jest z kompatybilnością magów firm DeepFire, KingArms czy G&G z replikami Kart ? Czytałem że czasami trzeba coś dopiłować, a czesem nie.... Na ASGshop za 2 tygodnie (info od serwisanta) będą znów dostępne 3 rodzaje magów do M14:

 

1. hi-cap 440 (miejmy nadzieje że lepszej jakości niż oryginalny) http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=811

 

2. low-cap 70 http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=810

 

3. low-cap 30 http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=1583

 

Czy ewentualni posiadacze mogą się podzielić wrażeniami z użytku?

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Magazynki DeepFire, gdzie wg producenta wejdzie 30 kulek, w rzeczywistości mieści się więcej. Magi bardzo dobrze wykonane, czasem zdarzy się podrdzewiały egzemplarz - kupowałem 5 sztuk i dwa były lekko podrdzewiałe, ale nie ma to zabardzo wpływu na ogólny wygląd magazynka, który pasuje idealnie do gniazda. Ja tylko (z tego co widze na forum) musiałem lekko przypiłować kawałek plastiku - no jakoś nie dokońca pasował, ale po tym lekkim zabiegu pasuje idealnie.

 

Polecam magi DeepFire, warto poczekać te dwa tygodnie.

Link to post
Share on other sites

Moja m14 ostatnio kubi elementy : najpierw odpadlo pokretło zmiany ognia wiec dalem sobie spokoj i przykleiłem :P a nastepnie odpadła czesc z drugiej strony nie wiem jak sie to nazywa, pod zamkiem ale tez wsadzilem i chyba takze to skleje ale nie wiem czy to nie jest przypadkiem potrzebne do dostania sie do GB ?

Link to post
Share on other sites

Krynia-sprężynka to to nie jest, bo spust chodzi OK. Co do styków-i tak sięna tym nie znam za bardzo, więc nie chce mi sięz tym wkur*iać. Zresztą-to już druga awaria (pierwsza to regulator HU) w ciągu półtora tygodnia, więc coś nie teges jakby...

Odeślę, zrobią, wymieniąregulator HU i będzie gites ;)

 

EDIT:

OK-rozkręciłem gnata i wypadła taka mała sprężynka i jakiśzłamany kawałek plastiku. Gnat jedzie do Krakowa.

Edited by Kiwi
Link to post
Share on other sites

Przerąbane z tymi m14stkami, niby to replika broni, a psuje sie to bardziej niż ruska pralka. Nie wie nikt nic na temat ewentualnych informacji o poprawie tych usterek przez producenta ? Wiem że troche głupie pytanie, ale magi metalowe w kałaszu cymy sie pojawiły po jakimś czasie, więc sądze że jeżeli o tych błędach wiedzą to może starają się coś z tym zrobić.

Edited by misza128
Link to post
Share on other sites

No ja poprostu nie wiem...

 

Wy chyba macie jakieś felerne te modele. Mój spadł na ziemię (urwał się pas nośny, gdy miałem go w marszu zaczepiony o ramię)... złamała siękolba (ale kropelka dobrze padziałała) i oprócz tego nie ma żadnych poważniejszych usterek (krutko mówiąc: chodzi jak ta lala ;P)

 

Ale mimo wszystko mam nadzieję, że jakieśpoprawione wersje wyjdą...

Link to post
Share on other sites

A ja nie rozumiem nierozumienia...

 

W stocku nawet gdyby chodził "jak ta lala" to i tak jest jak na M-14 DO DUPY. Za słaby zasięg, za mała celność. W porównaniu z TM czy G&G jest to poprostu "chińczyk" który w żaden sposób nie może się z nimi równać. Jeżeli nawet chodzi "jak ta lala" to i tak TRZEBA w nim wymienić gumę HU i dupowaty magazynek. To w wersji baardzo optymistycznej. jezeli komus wystarczy zasięg skuteczny na poziomie 35-40 metrów to ok. Ale taka replika POWINNA mieć zasięg skuteczny w okolicach 45-55 minimum.

sprawa druga nie dziwi mnie tez to że większośc ludzi którzy go kupili teraz go zaczyna sprzedawać :D Czyżby nie spełniał oczekiwań co do jakości ? ;) Czyżby był za długi ?? ;) Czyżby był za ciężki ?? ;) Czyżby za drogie były "dodatki" ? ;) Jak ktoś będzie chciał sprzedać swojego za 300 PLNów to z chęcią odkupie :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

No nie wiem... Albo mam fuksa albo porpstu.... Jeszcze nic mi sie nie spusło oprócz ( syfnego) magazynka... 1 spadła mi na glebe z wyoskosci oklo 1,3 metra i sie nie spulo doslownie nic :D ( Nie ufajcie dolacoznemu do zestawu paskowi) :P * Nawet selektor ognia mam fajny (metalowy)

Edited by M_Qba
Link to post
Share on other sites

Thor, większość brała M14 bo myślała że to taka zaaaajebista snajperka i w ogóle :P

A tutaj trza pracę włożyć...

Ja na mój egzemplarz nie mogę narzekać, bo chodzi dobrze. Zasięg jest ok, celność...no nie wypowiem się, wymieniam lufę pojutrze na 6.03 to wtedy coś naskrobię. Magazynek jest do dupy, u mnie służy jako dekoracja, body jest w porządku, selektor się trzyma, nie ma usterek.

Oprócz podwójnych kulek, które Krakman zdeklarował się wyeliminować.

Aaa i zauważyliście że body się szybko rysuje?

Link to post
Share on other sites

Doszły dziś do mnie 3 magi DeepFire 30 (właściwie to tam wchodzi 43 kulki ), tym samym problem podwójnych kulek przestał istnieć. W oryginalnym badziewnym hi-capie podczas upadku repliki wyłamał sie zaczep - naprawiłem to kawałkiem cienkiego wiertła i poxyliną, ale będzie raczej pełnił rolę dekoracji. Ponadto magi proponuje owinąć taśma, tak by wchodziły "na ciasno".

 

Na swoją M14 nie mam bardzo co narzekać: fakt body przy lufie i ta górna klapa trochę trzeszczą w dłoni, ale poza tym ładnie sie trzyma. Po wymianie lufy na precke i założeniu guarderowskiej gumki silikonowej, karabinek niesie dalej i celniej niż na stocku - nie są to przyrosty rzędu 20m, ale jednak cieszą. Z 40m trafienie w kartke a4 nie nastręcza trudności, zasięg całkowity pomierze w tygodniu, jak tylko lac przestanie :roll: .

 

Totalnie nie wiem ile mam fps, podejrzewam ze niedużo poniżej 300, nie miałem dostepu do chrono ostatnio. W marcu przy przypływie funduszy, postaram sie zmienić część bebechów, 400 fps byłoby dla mnie optymalne.

 

Jak na razie wszystko działa OK, jestem zadowolony z repliki.

 

P.S. oryginalny pasek jak w przypadku większości replik chińskich można sobie stockowo wsadzić w d.... Proponuje od razu zakupie przejść się do pasmanterii po taśmę parcianą i sprzączki.

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

CO do magów jeszcze, tak z ciekawości siadłem do nich z kulkami i strzykawką. DO magów wchodzi lekko 50 kulek. W zależności od egzemplarza, pewnie nie sa powtarzalne u mnie weszło: 53 kulki, 55 kulek, 63 kulki :mrgreen: Zaznaczam że używam strzykawki a kulki nie są ładowane na siłe, jest jeszcze miejsce na kilka ale szkoda spręzyny. W każdym razie 50 kulek można spoko ładowac to tych low-capów DeepFire.

 

 

Sory za 2 posty, jakoś sie w jednym nie udało :roll:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...