Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M14 KART/New Star


Recommended Posts

Zgadzam się z Tobą PeCeT. Jedyne do czego mogę się przyczepić to ten podwójny strzał, ale to idzie wyeliminować. Po wymianie części otrzymujemy bardzo dobry karabin...

Poza tym jeśli komuś nie podoba się body to może kupić orzechowe w specshopie za jedyne 590 zł :D

Link to post
Share on other sites
  • Replies 195
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guest MaszlinkoF

Witam

 

Kupując M14 rzuciłem się na tunning do 360 fps(łożyska,spring M110,gumka hop-up silikonowa). Do tego dokupiłem batke 9,6V Intellecta, bo na tym żółtym czymś ni wząb nie ruszyła. Wszystko pięknie śmiga. Jako że uzywam tego karabinu do rekonstrukcji preferuje tylko semi, no właśnie i tu sie zaczyna problem:

przy oddawaniu kilku strzałow na raz z okolicy GB a dokładnie z okolicy silnika wydobywa się niemiły zapach 'palonego plastiku' nie jest to oczywiście smród na caly pokój, ale jest :???: (taki sam zapach np. jest kiedy kupimy nowy toster i na początku go przepalmy :-P ).

Co z tym można zrobić :?: czego to jest objaw :?:

 

z góry dzięki

pozdr.

Link to post
Share on other sites

Miałem ten sam problem z silnikiem, też śmierdziało topionym plastikiem albo czymś w tym rodzaju. Poradzono mi zakup mentosów........ :roll:

Uruchomiłem karabinek bez łoża - od razu rzucało się w oczy iskrzenie na selektorze i w silniku. Selektor zaizolowałem, a silnik wykręciłem i rozebrałem. Szczotki są bardzo miękkie niestety i dosyć szybko się ścierają (trzeba będzie poszukać zamiennika). Przetarłem też komutator silnika papierem wodnym, bo był zapaskudzony grafitem.

 

Efekt zabiegów jest taki że na selektorze nie iskrzy już wogóle, a na silniku prawie wogóle - ale o niebo lepiej niż wcześniej. Batka dłużej trzyma, bo jej iskrzenia nie katują. Mimo wszystko podczas strzelania jeszcze troszke czuć :???:

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja na temat tego M 14 powiem tyle . Wszystko zależy od egzemplarza . W moim nie występują problemy z magiem , z 2 kulkami na semi , ani jakieś iskrzenie przy silniczku :uśmiech: . Kupując je trzeba pamiętać że to czysta loteria , może działać bez zarzutu albo może działać nie tak jak trzeba .

Edited by Schmmitt
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Fakt, sensu nie ma.

 

Replika rzeczywiście jest dłuższa i cięższa od innych, o CQB można oczywiście zapomnieć z racji długości i mocy, ale do lasu nadaje sie doskonale. Po wyregulowaniu lunety, otrzymuję się bardzo celną replike o zasięgu większym niż stockowe elektryki.

 

Nie używam trybu auto, bo po pierwsze karabinek para-snajperski trybu takiego teoretycznie miec nie powinien, a po drugie gdy do magów DeepFire 30, załaduje sie 50 kulek (bo tyle wchodzi bez problemu) to na trybie auto kulek nie podaje, za to na semi śmiga ładnie.

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Odnoszę wrażenie że część użytkowników poddała się sylogizmom, tzn. karabin który wygląda jak współczesne karabiny wyborowe musi nim być i basta! Wiem wiem, jest m21 jako wersja rozwojowa m14, ale nie zapominajmy o jednej żeczy - jest to konstrukcja "historyczna", wywodząca się z garanda. Jakie przeznaczenie miał garand wszyscy hyba wiedzą... Ale co będzie, jeżeli z mojej eMki będę kożystał jak z m14a1? Profanacja? Ależ skąd! W założeniu takie było przeznaczenie (po części) m14.

 

to był taki mały offtop, a teraz konkrety

 

Zakupiłem ostatnio pokrywe lufy z Deepfire do w/w repliki - naprawde polecam, pasuje lepiej niż stockowa, dzięki niej nic nie trzeszczy (prawie...).

 

pozdr

Link to post
Share on other sites

Nie o używanie chodzi-nazwa "snajperka" i auto są jakby sprzeczne... No ale detal.

 

Żeby nie było OT-a jak się trzyma ta pokrywa? Też tak "niepewnie" jak oryginalna?

I drugie pytanie-czy Wam też się zdarza, że jak puścicie zamek to czasem nie zatrzyma siętam gdzie powinien, i poleci czasem do przodu??

Link to post
Share on other sites

U mnie zamek czasem tak robił - przy naciągnięciu i puszczeniu wyskakiwał i leciał dalej niż powinien.

Powód : wystarczy sie przyjrzeć - pod dźwignią (to miejsce na palec) do naciągania jest taka wypustka, która powinna chodzić w szynie. U mnie właśnie z tej szyny wyskoczyła. Wystarczy rozkręcić karabin, poluzować śruby górnej pokrywy i włożyć tą "wyspustę" w szynę.

 

Ponadto miałem z moja emką jeszcze jeden problem, mianowicie pos kręceniu odstawała od łoża tylnia część mechanizmu (zakreślone na zdięciu).

m14bigur3.th.jpg

 

Nie pomagało dokręcenie śrub. Zauważyłem za to, że w gearboxie jest niewykorzystany otwór w miejscu prowadnicy - i innych replikach służący do przykręcania kolby i stbilizowania prowadnicy. W ten otwór wkręciłem dosyć długą śrubę której koniec został tak zeszlifowany, by przy złozeniu zaczepiać pod łoże. Efekt odstawania został zneutralizowany :-P a poza tym prowadnica jest ustawiona centrycznie.

 

Co do pokrywy, to czekałem właśnie na jakieś informacje. Faktycznie przednia część repliki trochę trzeszczy, szczególnie po założeniu bipodu. W tygodniu postaram się zamówić metalową klapę.

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Jak pisałem - jest lepiej spasowana od tej plastikowej, trzyma się pewnie dzięki temu, że tylna obejma nie ma luzu (trzeba ją wcisnąć na przysłowiowego "chama"). W porównaniu do niej, stockowa pokrywa to śmiech na sali. Jeżeli chodzi o budowę: pokrycie lakierem takie jak w blaszce między szczerbiną a częścią mocowaną na "ogonek", wykonana jest z jakiejś blachy (tłoczona jak mi się zdaje, bowiem nie zauważyłem nadlewek, oraz cieniutka niemniej jednak mocna).

 

Zamówiłem 2 sztuki, dla kumpla i dla mnie, obie miały zadrapania już w blistrach, wielkości 2x4mm, moja po lewej stronie, ichnia po prawej - to chyba jedyny minus...

 

pozdr

Link to post
Share on other sites
Odnoszę wrażenie że część użytkowników poddała się sylogizmom, tzn. karabin który wygląda jak współczesne karabiny wyborowe musi nim być i basta! Wiem wiem, jest m21 jako wersja rozwojowa m14, ale nie zapominajmy o jednej żeczy - jest to konstrukcja "historyczna", wywodząca się z garanda. Jakie przeznaczenie miał garand wszyscy hyba wiedzą... Ale co będzie, jeżeli z mojej eMki będę kożystał jak z m14a1? Profanacja? Ależ skąd! W założeniu takie było przeznaczenie (po części) m14.

 

Jak dla mnie możesz nawet spróbować używać m14/21 jako odpowiednika M9 czy Glocka23. To Twój problem nie mój.

 

Jak sama nazwa wskazuje REPLIKA odzwierciedla coś co istnieje/istniało w rzeczywistości, idąc dalej powinno (powtórzę) powinno odzwierciedflać także zakres zastosowań. Oczywiscie jak wcześniej wspomniałem jak używasz to Twoja sprawa i gajowego. Ale broń jak i jej repliki mają pewna cechę wspólną... mianowicie są projektowane i używane często na podstawie doświaczeń i na pewno dużo większych i rozsądniejszych niż Twoje.

Stąd śmieszy mnie fakt zrobienia upgrade'u m14, wzmocnienia go do wartości przekraczających grubo 400 fpsów, założenie lunety i bipoda po to żeby strzelać do ludzi z odległości rzędu 20-30 metrów (pomijam fakt po co tyle kasy było w to pakować skoro stock ma takie osiągi ?? ) i do tego ryzykować u nich kontuzje ?? Może ja mam coś nie tak z głową.. niee na pewno mam coś nie tak...

 

Sprawa druga to sam fakt używania karabinu wielkości m14 w budynkach czy nawet w terenie z założeniem że to ma być suplement M4/M16 tez jest troche "chore" bo taki M16 a potem M4 powstały własnie na bazie doświadczeń z m14 i dlatego m14 wylądował tylko w jednostkach reprezentacyjnych i zostal wycofany z liniowych. Ale jak ktoś lubi biegać z kawałkiem "kloca" to już jego osobista sprawa, tym bardziej jeżeli odtwarza/próbuje odtwarzać NAM.

 

Reasumując podnoszenie mocy, zasiegu tego typu repliki po to żeby strzelać auto i na zasadach przyjętych dla "broni szturmowej" jest z założenia poronione i na większości "limitowanych" imprez można niestety po chronometrze obudzić się z ręką w nocniku i nie być dopuszczonym do zabawy. Ja zreszta i bez tego nie bardzo miałbym ochotę bawić się z kims kto używa w ten sposób tak mocnej repliki po przeciwnej stronie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam pytanie dotyczące montażu do M14 firmy King Arms.

 

Otóż kupiłem taki montaż (po zapoznaniu się z wcześniejszymi postami i wypowiedziami mówiacymi że jest on kompatybilny z naszym chińszczakiem) ale niestety nie mogę go zamontowac.

 

Śruba która powinna przytwierdzac tą szynę to korpusu broni jest za duża i nie wchodzi w otwór z lewej strony broni.

 

Proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

W sumie mam montaż właśnie firmy KingArms i pasuje idealnie. Śruba mocująca ma gwint o średnicy 5mm. Jedyny problem w tym montażu to był brak gwintu w tzw. jaskółczym ogonie. No ale od czego są gwintowniki.. :uśmiech:

 

Mackoff jeśli masz niepasującą śrubę, to zawsze możesz założyć inną, musisz tylko dobrać ten sam gwint i obciąć na wymiar.

Link to post
Share on other sites

Sam projekt kosztowałby sporo, a wykonanie 1 egzemplarza podejrzewam że byłoby droższe od gotowego montażu. Przykładowo: za dorobienie granatu gazowego tokarz powiedział znajomemu 350 zet, podczas gdy za 250 kupisz w sklepie ASG....

 

Gdybyś zamawiał powiedzmy 5 sztuk montażu (bo taka jest zwykle min. ilość zamówienia) wyszło by na pewno taniej. Robiło tak kilku ludzi z tego forum - zamówili w firmie montaże boczne do AK47. Poszukaj i zapytaj czy i jak to im wyszło.

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

No chyba że masz w rodzinie/znajomego frezera i ma czas to wtedy nie widzę sprawy kilka godzin i jest szyna. Inna sprawa że z "klocka" aluminium można swobodnie coś takiego samemu ręcznie wyrzeźbić ale to przedewszystkim kosztuje czasu i cierpliwości ;) wbrew pozorom taka szyna nie jest aż tak skomplikowana ;)

Link to post
Share on other sites

Na zdięciach powyżej bipod i tłumik są własnej produkcji.

 

Fakt, to najprostsza metoda, zakupić na asgshop. Założyłem u siebie taki 20cm CA (kolega użyczył) niestety długość repliki wzrosła na tyle ,że w krzakach to to nieporęczne sie zrobiło. Dlatego zawidziało mi się zrobienie tłumika własnego, w którym gwint do mocowania byłby tak prawie w połowie długości. Wyszło jako tako, w środku jest gąbka tłumiąca, o dziwo coś tam nawet tłumi :wink:

 

Poza tym, ten tłumik wydaje się być nie za długi i niegłupi:

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=1611

 

Ja używam M14 jako parasnajperki, mam 3 lowcapy 30 i używam tylko singla.

 

A co do flecka, to faktycznie to mój ulubiony kamuflaż. Nieraz zdażało się na strzelance że byłem jedynym "Niemcem" wśród 15 DPM i 10 Woodlandów :mrgreen: Ostatnio o dziwo grupa do której należe - Madness - zaczęła się unifikować na flecktarn :uśmiech:

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...