Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M14 KART/New Star


Recommended Posts

  • Replies 195
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Prosze bardzo: http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=908

Nie jest za duży, ma dwa gwinty i będzie pasował do m14. Replika będzie nieco dłuższa niż stock, a dźwięk powinno troche wytłumić i co najważniejsze cena powinna ci odpowiadać :mrgreen:

 

U siebie tłumik robiłem w pewnym celu: nie zależało mi zbytnio na wyglądzie bajeranckim, lecz wstawioną mam precke 600mm, która sięga do połowy tłumika płomienia i powoduje to gwizdanie podczas strzału. Zaślepiłem to kawałkiem rurki wewnątrz tłumika płomienia, ale mimo wszystko głośno chodziło. A że kase przeznaczyłem na tuning i batke, więc tłumik wykonałem sam. Koszt: równowartość dwóch piw :-F Z tym że wykorzystałem w tłumiku dźwięku tą nakrętke mocującą tłumik płomienia (jest to rozbieralne tak że zawsze moge wrócić do oryginału).

Link to post
Share on other sites

Ja mam wersje olive malowaną. Ta powłoka gumowata została częściowo usunięta rozpuszczalnikiem przed malowaniem. Farba (35zet za każdy kolor na allegro) trzyma się dosyć dobrze, ale w miejscach najczęstszego użytku zaczyna się ścierać.

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Witam. Mam dwa pytania.

Mimo, że temat o Karcie, to czy AGM tak samo się rozbiera na części??

Czy tłumiki dźwięku mają swoją własną lufę wew? Jeśli nie mają swojej lufy czy da się kupić dłuższą lufę i zamaskować ją tłumikiem??

Edited by BisonPL
Link to post
Share on other sites

Tłumiki raczej nie mają własnej lufy wewnętrznej. Oczywiście możesz wstawić dłuższą i zamaskować ją tłumikiem, ale uważaj, żeby nie przesadzić z jej długością.

A rozbiera się je pewno tak samo. I nie pytaj o rozbieranie w dwóch tematach...

Link to post
Share on other sites

Tłumiki dźwięku mają czasem swoją lufe wewnętrzną - np. w Socomie.

 

U siebie wsadziłem precke 600mm, wystaje do połowy tłumika płomienia, Bison możesz wstawić jeszcze dłuższą jak chcesz (oczywiście w granicach pojemności tłoka), ale będziesz musiał to zamaskowac jakimś tłumikiem.

 

Co do rozbierania: AGM i Kart są wzorowane na TM, więc powinny się tak samo rozbierać.

 

A tak bajdałej, to zakupił ktoś może tego maga:

http://www.specshop.pl/product_info.php?pr...uqdfvsi0c2cu383

Powinien pasować do Kart, ale czy pasuje na prawde?

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Regulujesz to już samą lunetą - pokrętła do krzyża, oraz ewentualnie nachylenie szyną montażową - w mojej szynie montażowej KingArms są śruby do regulacji. To czy kupisz sobie niskie, średnie czy wysokie pierścienie montażowe przy regulacji jest zupełnie obojętne.

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

OK, temat wyczyszczony. Proszę:

-trzymać się tematu

-nie filozofować

-nie rozmawiać o tym, czy lepsza jest wood czy olive

-nie rozmawiać o ostrych M14stkach

-nie poruszać w tym dziale spraw tuningu

-przestać w kółko gadać o tych stockowych magazynkach ;)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Mam mały problem. Otóż po rozłożeniu zespołu selektora ognia i złożeniu go z powrotem replika strzela tylko auto (nawet jeśli selektor jest w pozycji semi). Co może być tego przyczyną ? Jeśli to możliwe to czy mógł by ktoś zrobić ewentualnie zamieścić zdjęcia ułożenia części w swoim zespole selektora ? Z góry dziękuję za pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Pozdrawiam !

Link to post
Share on other sites

A skrzydełko selektora ognia chodzi normalnie, czy ma jakieś luzy albo coś?

Jeśli chodzi o sam selektor to jest jak najbardziej na miejscu. Nie zauważyłem żadnych luzów itp.

 

To co napisał Kiwi plus sprawdz czy ne ma jakiegoś "przebicia" na selektorze. ja ze swoim walczyłem sporo czasu zanim odizolowałem go od GB i poszczególnych styków żeby prawidłowo prąd biegał.

Myślę, że przyczyna tkwi w mechaniźmie. Albo zgubiłem jakąś część zespołu selektora albo coś jest połamane lub też źle coś zmontowałem (dlatego proszę o zdjęcia).

 

Sytuacja ma się tak:

12gi2.th.jpg

123ap0.th.jpg

1234py0.th.jpg

 

Pozdrawiam !

Link to post
Share on other sites

Przepraszam, że pisze jeden post pod drugim. Teraz zauważyłem, że jak nastawię tryb automatyczny to czasami nie mogę wcisnąć spustu wtedy trzeba przekręcić selektor na tryb semi potem znów na auto i już można. To chyba potwierdza, ze coś źle złożyłem albo nie ma pewnej części czyż nie tak ?

Link to post
Share on other sites

Na wstępie chcę podziękować Damys'owi za pomoc i support linków oraz zdjęć.

Już chyba wiem co jest przyczyną owego dziwnego zachowania.

Zwieńczenie dźwigni selektora wygląda (więcej niż mniej) podobnie do tego po prawej (zużyta część)

123cc4.th.jpg

z tego co jest napisane na A.C.M:

Left side is a kart m14 cut off lever in good condition.

Right side is from a tm m14 now totally worned out COL

so there is no more semi-auto when selected. gun will fire at full auto nevertheless.

wynika, że w mojej replice wystąpiło podobne zjawisko.

Idąc dalej po tekście z w/w forum:

Good thing kart made that part thick enough.

Akurat :? Jedno mnie tylko dziwi dlaczego ta część zużyła się tak szybko. Zaznaczam, że nie miałem tendencji do bawienia się selektorem. Można gdzieś to nabyć ? Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam !

 

P.S. Chciałem mieć karabin wyborowy to teraz chyba zostanie tylko support ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...