Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G&G AK 47


Recommended Posts

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

AKMŁ (Łunnyj), tylko że o ile znalazłem w sieci informacje na temat szczelinowych tłumików płonienia, to seryjnych egzemplarzy broni (s. zdjęć) w nie wyposażonych już nie (za wyjątkiem jednego). Wszędzie występował w wersji ze standardowym urządzeniem wylotowym. Jak ktoś ma dane na ww. temat niech się podzieli. ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Witam!

 

W zeszlym tygodniu odebralem to piekne cacuszko. Wyglad... metal i drewno jak dla mnie perfekcja!

 

Wczoraj pierwszy raz mialem okazje wyprobowac moje AK47. Po zaznajomieniu sie z instrukcja (bo jestem nowy w temacie ASG) dolaczylem magazynek i zaczalem strzelac. Kulki po wystrzale zaczely skecac w prawo, wiec zaczalem lekko przestawiac "dzwignie" do ustawienia hop-up. Tor zaczal sie prostowac jednak w pewnym momencie bron zaczela strzelac dwoma kulkami. Zaczalem przesowac dzwignie w druga strone po czym bron zamiast strzelac zaczela wydawac dziwny dzwiek :strach:. Silnik warczal ale bron nie strzelala. Odlaczylem magazynek i sprobowalem przeczyscic lufe zalaczonym wyciorem. To nic nie dalo wiec po przeczytaniu jeszcze raz instrukcji odkrecilem drewniana czesc uchwytu z silniczkiem. I za pomoca imbusa zaczolem delikatnie przesowac/podkrecac (chyba) silniczek w gore i w dol. To tez nic nie pomoglo.

 

Co moze byc problemem i czy moge cos jeszcze zrobic sam? Lubie majsterkowac jednak jak juz pisalem w ASG to sa moje pierwsze kroki. Mieszkam obecnie we Wloszech i serwisowanie w sklepie (Spec Shop) bedzie dlugotrwale i kosztowne (przesylka wynosi okolo 170zl).

 

Z gory wielkie dzieki za wszelaka pomoc.

Pozdrawiam

M

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

ale się naszukałem tego tematu ....

 

broń slicznie wykonana - robimy teraz rekonstrukcję specnazu - polecam.

broń rokładana jak oryginał - duży plus. hicup w zestawie - metal - ładnie zrobiony (choc nie lubie hicupów, ale kwestia gustu.

używam baterii 1400 8,4 - daje radę. (bez dodatkowego upgrejdu)

 

czy chodzi za głośno.... to kałasz, ma strzelac, a nie byc cicho. 8-)

 

minus - zaczepka na zawieszenie na body- tylko na wpych - trzeba dospawac/jakiegoś pina dac. I gra.

 

@Ghost - jakie kulki dałeś? tam jest preclufa 6,04, wiec szajsu tam nie pakuj. mi na excelach 0,23 daje radę, na 0,25 z GG też. 0 zacięc.

jak tłok wydaje warczące dźwięki - mógł się od kulek uszkodzic. do wymiany niestety - podobną sytuacje miałem w SIGU 552 Z tm - napakowałem szajs kulek (PRECLUFA 6,03)i tłok poszedł.

 

pytanie ode mnie - czy metalowe lowcupy z TM pasują do rk-47 GG?

(stary nie pasują, z tego co mi wiadomo)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Siemka, odświeżam temat,

Poważnie zastanawiam się nad zakupem tej broni.

Bardzo mi się podoba, że sporo wzmocnionych części mamy na starcie.

Zamierzam toteż od razu kazać wstawić M110 lub ewentualnie M120 i w razie usterki dać po prostu do serwisu gwarancyjnego.

Czy użytkownicy posiadający dłużej tego AK mogą coś powiedzieć o jego wytrzymałości\awaryjności?

A jak osiągi wyglądają w porównaniu do stockowych lub upgrade'owanych replik innych producentów - CA, TM, ICS...?

Dzięki i pozdrowienia.

Link to post
Share on other sites

[...]Zamierzam toteż od razu kazać wstawić M110 lub ewentualnie M120 i w razie usterki dać po prostu do serwisu gwarancyjnego.

[...]

 

A propos tego, to większość serwisów nie daje gwarancji na stockowe GB z mocniejszą sprężyną i jeżeli coś się zwali to Ty za to płacisz mimo, że teoretycznie powinna to obejmować gwarancja. Choć ze Specshopem idzie się dogadać w tej kwestii.

Link to post
Share on other sites

ja przyznam się nie pakowałem nic poza tym co w zestawie. wiec się nie wypowiem. nikt inny w Łodzi tego sprzętu też nie ma .

w porównaniu do innych stocków - masz 360, a nie 290 jak np w marui. to swoje robi.

jak do tej pory - brak zacięc, podwójnych strzałów itd.

drobny mankament techniczny - wypada sprzączka od zawieszenia. trzeba wyciąc płytke metalową z wcięciem, i na to zakładkę od sprzączki dopiero wepchnac (płytka wchodzi w środek body - mozna psiknąc silikonem żeby łatwiej weszła.

 

magi - midcapy gp (te na 150 kulek) pasują i dają radę (po zasilikonowaniu).

Link to post
Share on other sites

Dzięki Bartek,

Chyba się zdecyduję.

Jeśli specshop nie będzie chciał dać grarancji ze springiem M110 to zostawię tak jak jest. A fakt, jest dobrze, choć zapas mocy to podobno ma spory.

Czekam na wypłatę i kupuję :wink:

Potem opiszę co o nim sądzę.

Pzdr.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam! Odświeżam temat. Zakupiłem dzisiaj broń na specshopie, na początku chciałem kupić RK 104/103, na zdjęciu lepiej się prezentowały. Jednak po wzięciu ręki AK 47 od razu mi się spodobał. Póki co nie strzelałem i ocenię wygląd zewnętrzny. Karabin wygląda cudnie, bardzo przypomina oryginał(potwierdzone przez tatę, który w wojsku strzelał z tego przez 2 lata i mamę, która na szkoleniu strzelała), farba jest doskonałej jakości i nie zdziera się przy ruchu selektora ognia, tylko zostawia "rowek". Jeśli już o selektorze ognia- dość trudno ustawić go w środkowej pozycji(ponoć w oryginale tez się zdarza- nie wiem).

Jeśli chodzi o drewniane okładziny, to są świetne. Twórców należy pochwalić za to, że replika rozbiera się jak wersja ostra i za to, że rączka przeładowania odciąga się jak w prawdziwym(genialny dźwięk).

Na razie to byłoby na tyle. Jak sprawdzę jak strzela, to opiszę

Link to post
Share on other sites

Teraz już schowałem karabin do pudła i nie chce mi się teraz grzebać(na razie zbieram na pokrowiec) i go wyciągać. Jak będę strzelał to sprawdzę.

Co do samego strzelania- cud miód i orzeszek, replika ma kopa. Używam baterii 9,6V 1100 mAh(w specu taką mi doradzili), szybkostrzelność jest super.

Pierwsze co zrobiłem, zanim zacząłem strzelać, to zabezpieczyłem pokój. Potem pod ogień poszła puszka po czymś energetyzującym- została podziurawiona(kilka kulek przez 2 ścianki przeleciało). Co do odgłosu strzału, to jest na prawdę głośny- dla mnie to plus. Potem przyszła pora na postrzelanie do innych rzeczy, wszystko poszło cacy 8). Jak celowałem do leżącego płasko pudełka po płycie, to część kulek trafiło w bok taboretu, robiąc głębokie ślady- moc jest naprawdę duża, jestem pod wrażeniem.

Na koniec wspomnę o celności(w warunkach domowych)- precka swoje robi, kulki mają bardzo mały rozrzut. Puste strzały występują tylko zaraz po podłączeniu maga(1, góra 2).

Podsumowując, replika jest warta swojej ceny, doskonale strzela, wykonana też jest świetnie(jak wspominałem- b. dobra farba), a do tego montaż boczny. Jeśli chcecie klasycznego AK 47, to na RK z pewnością się nie zawiedziecie.

Ps. Bałem sie, jak będzie z działaniem, bo z G&G zdarzają się problemy, ale póki co nic się nie zepsuło(odpukać)

Ps2. Jak przetestuję na dworze, to opiszę wrażenia

Link to post
Share on other sites

Też strzelam na 0,25, a dokładniej na blasterkach(na razie hopa nie regulowałem) . Co do strzelania w domu, to niestety nie miałem gdzie indziej przetestować, bo na pole nie ma co iść- w maju/czerwcu mam bardzo silną alergię :poddanie: .

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

ahh... jak ja długo czekałem żeby móc się o nim wypowiedzieć :uśmiech:

po 1st

magi - midcapy gp (te na 150 kulek) pasują i dają radę (po zasilikonowaniu).

ten plastikowy do ak 108 czy jakiegoś tam nie pasuje i trzeba go pilniczkiem albo drobnym papierem ściernym "odchudzać"

po 2

na 0,20 hop-siup mam nastawiony na prawie minimum i leci na dobre 50 metrów :-o

po 3

trzeba chwilkę się pomęczyć żeby wsadzić baterię do kolby ( ale to dobrze bo jest solidnie wykonana)

po 4

jedyny minus jakiego się na razie dopatrzyłem to śrubka selektora ognia (pod tą czapeczką) po każdej strzelance trzeba ją dokręcać bo się luzuje (przynajmniej u mnie)

 

a teraz mam prośbę to ludzi którzy go posiadają:

jakie magi do niego pasują?

CA? TM? G&P metalowe?

aha i wie ktoś może jak u niego z drumem? pasuje?

Edited by Morn
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...