Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Maskowanie 3d


Recommended Posts

fajny zestaw tylko nie za te cene za 300 zł sobie kupisz ghilla albo za jakieś 100 zł + dużo chęcitroche czasu i samozaparcia i masz własnoribione ghillie

 

 

jak chcesz to kupujesz w "materiałowym" troche woodlanda ew coś podobnego do woodlanda 1-2m.kw dobre nożyczki i wycinasz liście i przyszywasz efekt tem sam a 200 zł w kieszeni (materiał ok . 20-30 zł +kombinezon ew umundurowanie z demobilu 50-70 zł +3zł nitka z igłą+dobre nożyczki 12zł) :idea:

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Siur. Można mieć super ghilla za tą kasę. Tylko teraz zastanówmy się nad mobilnością człowieka w "mundurze 3D" w stosunku do człowiek w ghillu. Moim zdaniem może to być nieżłe rozwiązanie dla ludzi którzy cenią sobie mobilność lepszą jak snajper i kamuflaż lepszy niż szetegowy piechociaż. Czyli może to być niezła zabawka dla parasnajpera.

Może ktoś kupi i przetestuje? ;P

Link to post
Share on other sites

CyberKozA ma racje jest to jakas alternatywa . Miałem okazje przetestowa podobna ( 3D ) w innym como i z inną czapką ( co w stylu kominiarki ). Przedewszystkim lekke i nie haczy sie o gałązki , dwszcz mu nie straszny . Co do maskowania ............ Osobiscie wole tradycyjne , cieplutkie ghille .

 

 

Te (3D) na fotkach od Arafata jest zajebiste .

Link to post
Share on other sites

Maskowanie 3D powszechnie stosowane jest przede wszystkim w myślistwie za oceanem. Ichniejsze "3D leafs" lub też "real tree" biją na łeb i pół korpusu każdy stockowy kamuflaż militarny. Wiąże się to oczywiście z ceną. Jednak wygoda takiego rozwiązania jest absolutnie nieporównywalna do samoróbek.

 

Duża część zestawów "3D" umożliwia ich dopieszczenie już w łowisku - z wykorzystaniem okolicznych darów przyrody. Posiada do tego specjalne zaczepy, gumki, zaszewki, etc. Przewaga nad ghillie to również nieporównywalnie mniejsza waga, a także to, że większość zestawów jest częścią kompletu termoaktywnego. Kto przy 30 stopniach leżał na słońcu pod kilogramami sznurków ten wie, jak to jest ważne ;)

 

Wadą "3d" jest ich sezonowość, a nawet gradacja geograficzna. W real tree przeznaczonych do letniego lasu piniowego będzie się widocznym jak na dłoni w polskim mieszaku. Ale odpowiednio dobrany 3D do konkretnego terenu daje rezultaty wręcz powalające.

 

Dopiero zaczynam swoją przygodę z ASG ale z łowiectwem romansuję już dekadę. Przy najbliższej sposobności przetestuję na ile skuteczne jest moje 3D, kiedy przeciwnikiem jest homo sapiens ;)

Link to post
Share on other sites

Co to za frajda wydac z 500 pln za (3d) jak mozna pokombinowac i zrobic cos swojego tanim kosztem.

Zgoda fajne toto jest , ale " ubranko" to nie wszystko . ;-)

 

Po co wydawać kilkaset zł na mundur i oporządzenie? Przecież można wyjść w worku po kartoflach. Po co AEG za 2K? Przecież można zrobić procę. A poza tym, 7kg ghille to najprzyjemniejszą rzeczą nie jest, kiedy temperatura przekracza 30 stopni :roll:

 

Itd... :poddanie:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

widizalem coś takiego na allegro, był to zestaw dwu stronny po jednej stronie było kamo zimowe, po drugiej takie leśne jesienne ... hmm mysle że fajnie to maskuje ale zbytnio nie podba mi się ten rodzaj kamuflażu, wole zwykłe ghile lub mundur i pare gałazek :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

A ja chyba poświęce mojego DPMa... mnustwo czasu... troszkę materiału.. i zrobię sobie coś ala 3d własnoręcznie wzorując się na zdjęciach. Do tego delikatny Ghill... + zaczepy na roślinność z danego terenu (trawska... lisciory... itp.) i sądze że efekt powinien być zadowalający,

 

... bo 7kg materiału na sobie latem.. heh.. masochistą aż takim nie jestem :-) ... a grając latem w moim DPMie letnim... czułem przewagę nad ludźmi pocącymi i męczącymi się w "grubych"- zwyczajnych nie letnich morówkach( PL - woodland)

 

Oczywiście jak tylko się za to zabiore wkleje co z tego wyszło.. heh nie prędzej niz po zimie.. ale pomysł mi się bardzo spodobał.

 

____________

Pozdrawiam!

BaUEr

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

A ja kończę swój kamuflaż 3d uszyłem z materiału kombinezon taki duży jak ja 3x w moro bazarowe kupiłem około 5m materiału. na to przyszyć musze jeszcze taśmy by przypiąć roślinność i musze poprzyszywać skrawki materiału jest świetne tylko że w naszym lesie na razie trzeba leżeć czekam aż się zazieleni to zobaczymy jak skończę przyśle zdjęcia.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...