Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"Narodowe bronie" - Konkurs G&G na nową replik



Recommended Posts

  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sporo tutaj o Berylu ale spójrzcie na to z innej strony:

Zapewniam Was że ponad 80% ludzi na świecie nawet nie zastanowi się nad tym co to za broń i nazwie ją kałachem, pozostali gdy się zorientują to pomyślą... a ci Polacy to niczego własnego nie mają tylko Ruskie im licencję sprzedały i fabryki pozostawiły bo to mało wybitny kraj więc robią podróbki i przeróbki. Wiem że macie inne zdanie ale tak pomyśli ktoś poza naszym krajem. Beryl zawsze będzie polskim kałachem. Wiem że wz.28 wzoruje się na Browningu ale przynajmniej nie jest pospolity.

 

[ Dodano: Pon Lis 13, 2006 1:38 pm ]

Dodam że jeśli miałbym wybierać coś innego niż wz.28

to pozostaje RAK i Mors. Ale brzydkie i niechwytliwe więc firma na to nie pójdzie. Jak znam życie zaprzepaścimy szansę i zostaniemy krajem post kałachowym. Przeciętniakiem uzbrojenia

Link to post
Share on other sites

Wojt-as kbk Marioszki wyprodukowano w kilkuset sztukach. Elektryka można było by z niego zrobic (na zasadzie bebechów z m-14).

 

 

A co do kbkm wz 2003 to prototym i zdaje się ze to ma sie nazywac UKM 2003. Wygodniej byloby wykonać (jako broń istniejącą i występującą na uzbrojeniu naszej armii) UKM 2000 D albo P.

Link to post
Share on other sites

Nie mogę tego wygrzebać więc chyba ten karabinek nie jest zbyt znany.

Tak naprawdę to nie możemy się niczym pięknym a zarazem oryginalnym pochwalić. Ale jeśli polskie to polskie a nie postradzieckie. Pewnikiem weźmie górę opcja tych którzy chcą sobie kupić Beryla a nie pozostawieniu w świecie ASG polskiego akcentu.

Link to post
Share on other sites

chyba Maroszka....

 

UKM 2003 ?a co to?UKM- uniwersalny karabin maszynowy...

a RKM wz.2003 to rozumiem bo to ręczny karabin maszynowy...

 

[ Dodano: Tue 14 Nov, 2006 ]

btw jedne z chłopców na tym forum zrobił karabin Maroszka z Shohotguna i wyglądało kapitalnie...[lufa samoróbka okładziny też reszta shotgunowskie)!!brawo dla tego pana!

Link to post
Share on other sites

a wz38 to rozumiem ale to niestety kbk samopowtarzalny więc odpada a szkoda.

Ktoś na początku wspomniał o Błyskawicy i to chyba broń która najlepiej charakteryzuje polską historię. Hybryda zagranicznych wzorów, polskiej pomysłowości i wieloletniej walki podziemnej no i znana w polsce marka i tutaj nie ma pomyłki ze stenem a już wogóle nie będzie typowego tekstu na Beryla o Kałach ale fajny... a Polak na to "dokręciłem pare śrubek" i mamy narodową broń... chłe, chłe, chłe. Da eto nasza maszynka.

Tak rzuciłem propozycję ponownej ankiety ale to nie ma sensu i tak będzie Kałach... eee Beryl. Jeśli Polak nie ma świadomości narodowej to nie liczę że G&G ma ją za nas.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...