Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"Narodowe bronie" - Konkurs G&G na nową replik



Recommended Posts

Jak można uznać prototyp za broń narodową? Beryl i jeszcze raz beryl. Napewno będzie łatwiej im wyproduktować beryla niż jantara. Ale myśle że i tak "niewielkie" przeróbki tego ak podobnego (nie wiem co g&g dokładnie produkuje) nie wchodzą w gre. Body będzie musiało mieć przecież, bardzo podobny, ale mimo wszystko inny wygląd. Jak się myle to poprawcie.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ludzie zapomnijcie żadna firma nie wyprodukuje dla naszego widzimisię repliki beryla czy czegokolwiek innego jeżeli będzie musiała robić go od podstaw. Ile się tego sprzeda ??? 100 sztuk ?? 500 ?? ja będąc na miejscu szefa od marketingu po kilku wnikliwszych analizach rynku w Polsce dałbym se spokój.

 

Wiesz.. tyle, że oni nie muszą beryla od zera robić. sporo mają już części gotowych z innych replik.

 

@Szon

Wyślij do dowolnej firmy X prośbę, aby przesłała firmie Y pełne dane o swoim produkcie. :ściana: Ja Cię bardzo proszę, napisz że chodziło Ci o coś innego...

Link to post
Share on other sites

Tak, chodziło mi o to żeby dali rysunki a na mój gust WMASG to nie jest firma. Owszem mogłem napisać że nie chodzi mi o plany "wnętrzności" tylko wyglądu zewnętrznego. A pozatym to napisałem że to jest jakiś ogólny zarys listu, a nie że zamierzam to zaraz wysyłać.

A jak nie w taki sposób to jak chcesz uzyskać plany?? Sam je narysować 8)

Link to post
Share on other sites
Panowie , przciez mamy jeden z najlepszych karabinów wyborowych na swiecie. Przeciez .. pamietacie film "szakal", sam szakal wybrał polski karabin wyborowy. Tylko właśnie nie pamietam który to był:Tor, Bor? nie pamietam niestety:( wiem że jednostki z USA zamówiły u nas tego chyba 10 sztuk, nie wiem niestety jak nasze jednostki.

 

Może nie jest to sprzet tak popularny jak beryl, ale bardzo znany i bardzo dobry( w rzeczywistym nie airsoftowym świecie )

 

POZDRO

 

To nie był Tor, ani Bor. To ściśle tajny projekt OBRu w [cenzura], noszący kryptonim roboczy "Maciek" (od imienia głównego konstruktora) a wojsko przydzieliło mu nazwę "Aktyn". Pierwsza w Polsce powojennej konstrukcja kaliber 20 mm, na amunicję do M-61 Vulcan. Potencjalny hit eksportowy, ukręcony przez zazdrosnych Amerykanów.

 

To, oczywiście był kawał, dowcip, wic, jak to tam nazywacie. O ile mnie pamięć ni myli (na Szakalu byłem w kinie, a więc dawno temu), był to 14,5 mm wkm KPW, produkowany swego czasu w Tarnowie. Na skrzyniach widniał napis "Fracht morski". Jakoś tak cieplej na sercu się wtedy zrobiło ;-)

Link to post
Share on other sites
7="Szon"]4="Szon"]
mógłbyś wysłać a nie może by wysłać...ludzie działajcie

A pomyślałeś może o tym' date=' że jak list będzie podpisany przez więcej osób to też mu więcej uwagi poświęcą?[/quote']

ludzie działajcie

Gada się łatwo...

 

...a niby po co dałem link do www.militarium net?

:killer:

Link to post
Share on other sites

Ludzie wy tu pitolicie o dupie Maryny, a tu nie chodzi o to, że zrobicie jakąś bezsensowną dyskusję co jest naszą narodową bronią, tylko o to żeby wysłać jak najwięcej materiałów do G&G. Nieważne jest też co byście chcieli, tylko to czy to kupicie, bo sądze, że najwyżej 1/10 wypowiadających się zdecydowało się na kupno takiej repliki(w wypadku wygrania Polski).

 

A tak w ogóle to proszę o nietraktowanie wątku jako łatwy sposób bezsensownego nabijania postów(po co to komu??) w stylu powtarzania 10 razy ''ja to bym chciał beryla...''

Link to post
Share on other sites
Jantar napewno bylby najlepszy, bo mialby wziecie nie tylko w polsce. Nie ma innego pochodnego AK w Bull pup
Bzdura. Nie chcę cię opieprzać, ale nawet sprawdzić ci się nie chciało. Jest MASA projektów AK bull-pup. Ruscy, chińczycy, i inni, wszyscy kombinowali z przerabianiem AK na wersję bull-pup. Jantar w porównaniu z nimi jest tylko tym czym jest - pracą dyplomową.

Także gadanie że jest unikatowy to irytująca bzdura.

[ Proszę bardzo ]

 

I bardzo proszę skończyć z gadaniem głupot! Nie możesz się powstrzymać - nie pisz!

Link to post
Share on other sites
thor_  

jeżeli gng myslało tak jak Ty to w ogóle nie ogłaszaliby tego konkursu...

 

 

Ehhh jasne myślisz ze takie firmy wsadza powiedzmy kilkadziesiąt tysięcy dolarów wopracowanie prototypu, produkcję matryc, przestawienie części albo całości linii produkcyjnej tylko po to żeby sprzedać w Polsce 300-500 sztuk repliki za 1000 PLNów w pierwszych 6 miesiącach i potem wyrzucić całe zaplecze na śmietnik ???? 8O :ściana:

 

Takie ogłoszenia są brane pod bardzo konkretne kalkulacje. Tekst o darmowych 4 EAGach ma min na celu rozpoznanie wielkości rynku. Gdyby każdy z Was zamiast tu pieprzyć głupoty wysłał odpowiednie materiały do G&G to może coś by to dało... A tak.. Co zrobicie?? ustalicie że Beryl ?? OK i co dalej ?? Wyślecie komplet materiałów i.... I pan w G&G popatrzy na mapę... i pomyśli:>"hmmm Polska taki duży kraj a tylko jedno zgłoszenie... nie robimy bo po co nam kombinowac w kraju gdzi etylko jedna osoba bawi się w ASG...."<

 

Ciekawe ilu tu piszących ludzi jest gotowa od tak z kieszonkowego, ze sprzedaży butelek czy prezentów od babci wyłożyć 1000 PLNów na takiego Beryla ??

 

Zakładam że większość ma już jakiegoś AEGa i chyba zdaje sobie sprawe z tego czy ma możliwośc wydania tej kasy... Niestety deklaracje w stylu "rodzice mi kupią na gwiazdkę" dla takiej firmy jak G&G czu każdej innej nie są warte nic.

 

Więc albo coś róbcie jak chcecie coś "załatwić" albo dajcie sobie spokój z pisaniem pierduł.

 

Spór co jest narodowym karabinkiem czy bronią jest BEZSENSOWNY. W tym przypadku narodową "bronią" będzie to czego więcej propozycji wpłynie do G&G więc możecie nawet załatwić żeby naszą narodową bronią był portret ministra edukacji obsadzony w ramce z kulek i podparty gearboxem. Wszystko zależy od tego ile osób podeśle materiały takiego "rozwiązania"

Link to post
Share on other sites

Osobiście uważam że G&G niczego "narodowego" nie wypuści, a cała ta akcja jest chwytem marketingowym (skutecznym jak widać).

Mnie nie zależy na istnieniu fabrycznej repliki Beryla, bo znam kolesia który montuje Tantale, ostatnio zmontował Beryla, i mnie również zrobi gdy będę miał $$$$.

Jeśli by wyszła replika Beryl nagle przestał by być unikalny i budzić zainteresowanie kumpli na strzelankach :)

Link to post
Share on other sites

Zagłosowałem na Beryla, ale chodzi mi głownie o wersje mini lub Comando. Akurat to mogłoby mieć szanse przyjęcie się nie tylko w Polsce. Ile jest "małych" AEGowych wersji kałacha, na dodatek z szynami? Od biedy można zaliczyć AK47S i... to wszystko.

Większość nowych modeli są to wersje dobrze sprawdzające się w lesie, a przecież naprawdę sporo osób - nie tylko w Polsce - mogłoby mieć chęć posiadania mniejszej jego wersji sprawdzającej się w budynkach.

Ok, nie jest to może "narodowa broń" pełną gębą, ale jest użytkowany, i pokazać się z takim czymś to nie wstyd.

Popatrzmy z punktu widzenia takiego np Brytyjczyka. Ma do wyboru kilka(naście?) model, różniącymi się wyposażeniem, kolorystyką, materiałami ceną i kilkoma szczegółami konstrukcyjnymi. Dla czego miałby wybrać właśnie Beryla? Bo ładnie wygląda? Ja na jego miejscu wybrałbym coś innego, aby mieć chociaż "AK" w nazwie.

Link to post
Share on other sites

Piszesz jak Ci pasuje...

ale nie wiem czy warto...

 

cytat z arniego

Got a mail from G&G, make your own conclusions.

 

Dear xxxx,

 

We are very happy to hear from you. G&G wants to make the RK95.

Please work closely with xxx xxxx

 

He would like you to:

 

1. Take some pictures of the RK92 (the more the better)

2. The best is of course if you can get us pictures of the RK95

3. We need measurements. (e.g. use a ruler and put next to the gun as you take pictures)

 

4. Take pictures of both sides of the gun

5. We need around 100 pictures We need detailed pictures from many angles and of as many parts as possibly.

 

Just contact xxxx and cc me.

xxxx is your contact window.

Cheers,

 

xxx

 

Names edited out

Link to post
Share on other sites
Jako fotki do G&G moznaby wybrac coś stąd:  

 

http://www.gun-world.net/polish/beryl/beryl.htm (w tym te z Iraku)

 

 

3. We need measurements. (e.g. use a ruler and put next to the gun as you take pictures)  

 

4. Take pictures of both sides of the gun  

5. We need around 100 pictures We need detailed pictures from many angles and of as many parts as possibly.

 

Obawiam się że żadne z "Twoich " zdjęć nie spełnia tych wymogów na podstawie tych informacji które podał Lup.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...