Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Shell'sy kalibru 12mm - Mauzeren


Recommended Posts

Witam;

 

Małe wprowadzenie:

Ostatnie kilka dni spędziłem nad planowaniem budowy automatycznego shotguna. Moje założenia były dość proste, acz prawie nierealne: tryby full- i semi- auto, conajmniej 3 kulki wyrzucane na jeden strzał i zasięg 25-30 metrów. Z dużą pomocą kolegów z forum, doszedłem do wniosku, że mam 2 wyjścia: zamontować mocny GB v.6 + 3 lufy (...), albo napędzać wszystko shell'sami (...). Myślałem nad ich samodzielnym wykonaniem, ale dostałem cynk o ty, że można takowe kupić...

Link dla ciekawych tematu o shotgunie: http://www.wmasg.pl/forum/viewtopic.php?t=29578

 

Tutaj już zacznę właściwy tekst:

Na nowej stronie zbrojowni ( http://zbrojownia.fateback.com ) znalazłem shellsy produkcji Mauzerena. O ile dobrze rozumiem, mają to być imitacje pocisków do "strzelb 12'stek". Zasadza działania takiego cudeńka jest chyba podobna do granatów 40mm, ale pewny nie jestem. Prędkość wylotowa pewnie w granicach 300 fps (wniosek wyciągam na podstawie tego linku: http://zbrojownia.fateback.com/3.htm )

 

LINK: http://zbrojownia.fateback.com/7.htm

CENA: 79 pln + wysyłka, w komplecie jest 5 szt. w przeliczeniu na 1 szt. wychodzi 16 pln

 

Tylko tyle narazie wiem; jeżeli ktoś miał z tym do czynienie bardzo proszę o jakikolwiek odźwięk.

 

DO MODERATORÓW: Żeby uniknąć niepotrzebnych nieporozumień, zaznaczam, że szukałem na forum takiego tematu z wynikiem zerowym, a myślę, że rzecz jest warta uwagi.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Niestety temat nie jest sformuowany poprawnie, gdyż mówiąc o kalibrze strzelby 12 nie mamy na myśli 12mm, gdyż jest to jednostka wagomiarowa (w angielskim mówi się "12 gauge"). Kaliber strzelby oznacza ile pocisków można zrobić z jednego funta ołowiu. Tak więc mówiąc "nabój do strzelby kalibru 12" oznacza, że z 1 funta ołowiu wykonano 12 pocisków.

 

A żeby nie było OT:

Nabojów takich nie używałem, lecz czytałem, że mozna z nich (nie wiem czy dokładnie z tych podanych w linku) można wystrzelić 1-10 kulek. Oczywiście strzelając kilkoma kulkami naraz bardzo maleje zasięg.

No i gubienie zużytych łusek... trochę niepraktycznie biegać po lesie/budynku i szukać takich łusek co akcję ;)

 

Mam pytanko: W jaki sposób chcesz zrobić, aby strzelba strzelała automatycznie, czyli bez przeładowania??

Link to post
Share on other sites

Oj..wiedziałem że coś skopię... masz całkowitą rację; po zmierzeniu suwmiarką łuski do shotguna (mam kilka w domu) okazało się, że są średnicy ponad 20 mm ;)

 

Łuski planuję umieścić w obrotowym magazynku bębnowym - odpowiedni mechanizm elektro-mechaniczny będzie obracać bębnem i "uruchamiać" łuski (zakładam, że te łuski działają na tej samiej zasadzie co granaty 40mm) - odpada mi też problem zbierania łusek, ponieważ wszystkie będą zostawać w bębnie (magazynku).

 

Dodam tylko, że budowę shotguna dopiero rzoważam i zbieram informacje, aby wiedzieć na czym stoję...

 

Pozdrowienia

Link to post
Share on other sites

Gazowe shellsy robią Hudson, Wa Shan i Tanaka. Możliwe, że Marushin też, ale nie ręczę (w każdym bądź razie są shellsy na kulki 8mm). Co do działania, musiałbym zajrzeć na Arnie's, bo pamiętam, że ktoś tam takiego shellsa ostatnio rozbebeszył.

Link to post
Share on other sites

Kiwi... To magia :) , poprostu otwieram w nowym oknie wyszukane produkty (używam firefox'a) i tam mam już adres.

 

Poza tym czytam i czytam na arniesairsoft i mam 2 teorie na temat odpalania tych szhelsów:

1.Zaworek na dnie łuski jest otoczony pierścieniem, po którego wciśnięciu uwalnia się gaz.

2.W przednim wcięciu łuski (ten wewnętrzny rant) jest zawór, który uwalnia gaz, kiedy w dno shelsa uderzy iglica przesuwając łuskę do przodu w kierunku pierścienia wchodzącego w rant.

 

Może mi ktoś powiedzieć, która teoria jest prawdziwa?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
(...)

Co do działania, musiałbym zajrzeć na Arnie's, bo pamiętam, że ktoś tam takiego shellsa ostatnio rozbebeszył.

Westie: Czy mógłbyś tam "zajrzeć" i wkleić tutaj informacje na ten temat - sam bym to zrobił, ale nie mogę się zalogować na AA (mail z kodem aktywacyjnym nie dochodzi) ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...