Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 303
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No tak bo z tego co napisał Barbie to nie ma wzmocnionego tłoka do tej repliki.

 

Tere-fere. To że nie pasuje od VSR to nie znaczy że takiego nie ma. Mozna zawsze dorobić 8) Lufa niby też standardowa nie pasuje... ja jakoś zamontowałem..

Edited by Ariel_
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Dzisiaj włożyłem nową sprężynę do MP001 ( części które wymagały wymiany na mocniejsze zostały wiemienione ). Średnica drutu 2mm, skok 6,5mm, długość 215mm. I tak: w ręku spręzyny się nie ściśnie nawet o 1cm. Wsadziłem, przy okazji musiałem dorobić stalowego spring guide stoppera bo stockowy by się napewno złamał przy próbie naładowania. Próbowałem ładować na różne sposoby, z uwzględnieniem pomocy nóg i osób trzecich, ale dochodziło maksymalnie do jakiś 75%...

 

I takie pytanie: mógłby ktoś zmierzyć średnicę drutu jakiejś bardzo mocnej sprężyny np. 400S (PDI) do M40xb, lub 380% do M24 CA ?

Edited by Ariel_
Link to post
Share on other sites

chodzi konkretnie o średnicę podziałową sprężyny nie średnicę druta

 

chodzi o to że drut w sprężynie działa na skręcanie, im ten drut w sprężynie krótszy (mniej zwoi, mniejsza średnica sprężyny) tym bardziej musi zostać skręcony drut - trzeba użyć większej siły

 

oczywiście to ma swoją granicę, nie pamiętam wzoru na wytrzymałość

 

ale wzór na twardość sprężyny

 

(G*d^4 ) /(8*z*D^3)

G - moduł sprężystości postaciowej

 

d - średnica drutu

 

z - liczba zwoi

 

D- średnica podziałowa sprężyny

 

czyli im drut w sprężynie krótszy tym ona twardsza

Link to post
Share on other sites

Jak dojdzie. Zamówiłem o średnicy podziałowej 9,4mm. Średnica drutu 1,6mm. Poprzednia ( ta której nie dałem rady naciągnąć ) miała drut o średnicy 2mm. 40zł w plecy. Jak ktoś chce to za 15 oddam, może uda się skontruować komuś jakiegoś potwora.

 

W weekend dorobiłem tłok i nowy mechanizm spustowy. Fotki:

 

976528zt2.jpg

 

720368tk.jpg

 

Dzięki wzorowi podenemu przez LUI'ego ( wielkie dzięki ) po skróceniu/pominięciu pewnych wartości ( identycznych w przypadku tych sprężyn ) wyszło mi takie coś:

Stock - 16,7

Moja zamówiona #1 ( drut 2mm ) - 58,8

Moja zamówiona #2 ( drut 1,6mm ) - 22,13

PSS 210SP ( drut 1,76mm ) - 26,65

Jeśli wierzyć tym danym moja sprężynka będzie wsam raz :D

Edited by Ariel_
Link to post
Share on other sites

No i sprężynka doszła w piątek wieczorem. Było ciemno więc nie dało się zmierzyć osiągów. W sobotę była mgła - po ok 50m kulki stawały się niewidzialne. Dopiero dziś udało mi się wykonać jako-takie testy. A więc

zasięg maksymalny średnio 80m (czasem kulka spadła 2m bliżej, czasem 2m dalej) na kulce 0,28g. Muszę powiedzieć że trochę się zawiodłem - będzie trzeba lżejszy tłok dorobić bo szczelność lepsza niż dobrym AEGu a sprężyna dość twarda by przeciętny człowiek miał problemy z naciągnięciem. Stalowy tłok jest trochę ciężki i zapewne chodzi dość wolno w porównaniu z plastikowym...

Co do zasięgu skutecznego - ciężko ocenić. Kulka do ostanich metrów leci prosto w orientacji poziomej. Cel dawał radę robić "Matrixy" stojąc na 70m.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

witam.

 

Ja zadam precyzyjne pytanie -czy był ktoś taki kto tę spreżynę zamontował sobie bez żadnych innych modyfikacji-i mu się posypał sprzet/lub nie posypał-podkreslic właściwe:)

 

Czy tylko niektórzy teoretyzują a nie wiedzą na sto procent?

Przepraszam tych którzy poczuli sie ewentualnie dotknięci :)

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=978

Link to post
Share on other sites

hellmans czytać to ja umiem, chodzi mi o to tylko czy się zmieści a nie czy będzie pasowało do jakichś części MP001, samemu bowiem robić mi się nie chce...

 

25tomek posypał, zresztą zrobiłem tę wymianę właśnie z ciekawości, dlatego szukam czegokolwiek co by w to wsadzić od cylindra począwszy 8-) o tej sprężynie zapomnij

 

poldeck dzięki, właśnie to chciałem usłyszeć

Edited by kard
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...