Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 303
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

PAT_Jezior

"- kupić zestaw Zero Trigger Lylaxa z tłokiem - 699 zł w Polsce, koło 500 paru ściągając z WGC, UN

- kupić Teflonowy cylinder Lylaxa (szary), Porwadnicę sprężyny z łożyskowaniem, Głowicę cylindra - wszystko od Lylaxa - jakieś 600 - 700 zł.

- sprężynę (według preferencji) 150sp, 170sp, 190sp.

- preckę (którąkolwiek)."

 

 

Wszystko się zgadza, ale:

- Zero trigger za 540zł w Polsce

- Zapomniałeś o pożądnym HU- czyli jakieś 300 zł

 

To nam daje około 1700zł + 350zł (MP001+lunetka) + 100zł(dwójnóg) = 2150zł

To daje nam osiągi, 80+ metrów.

 

A wersja z TM:

1700zł (osiągi) + 950zł (vsr10-gspec) + 100zł (lunetka) + 100zł (dwójnóg) + 90zł (2x magazynek) + 40zł(zawieszenie taktyczne) + 15zł (ładownica BB) = 2995zł

 

Osiągi takie same. Strzelamy się tylko z tą świadomością że mamy lufę zewnętrzną i łoże od TM, bo w środku to samo.

Aha, jeszcze mamy ten komfort psychiczny że gdzieś tam w półce, w domu leżą te fabryczne części od TM, dające 300fps.

 

Czy mam dać tutaj kilka propozycji wykorzystania tych 850 zł różnicy?

Bo chyba nie muszę wspominać że za tyle kupimy sobie broń boczną do naszzego monstrum żeby nie dziurawić kumpli na 20 metrach. Ot na przykład MP5K od TM, albo glock 18c TM. Do tego po dwa magazynki i kulek na trzy miesiące strzelania.

Albo w przypadku gdy ktoś zbiera kasę tak jak ja, to pół roku krócej tę kasę będzie zbierał.

 

Nie tuningować tej repliki do takich osiągów to jest grzech dla prosnajpera.

 

No właśnie... ale to przy założeniu że części pasują...

Link to post
Share on other sites

Ludzie, czy ja coś mówiłem nt. tego, że klon jest gorszy od TM, albo namawiałem do brania TM ? Totalna bzdura. Jeśli można mieć praktycznie (prawie) identyczną replikę za połowe ceny, w której i tak zostaną tylko części zewnętrzne, to logiczne jest, że się ją kupi, niż 2krotnie droższego odpowiednika.

 

Pisząc:

Co daje nam łączną kwotę koło 1200 - 1500 zł. 3 x razy tyle ile warty jest klon.

 

Miałem na myśli to, że tuning ten będzie 3 razy więcej warty niż cena klona i nic ponadto. Miało to na celu pokazać, że taki tuning FAKTYCZNIE nie będzie kosztował 300 - 500zł, ale kilkakrotnie drożej. Stosując oczywiście części profesjonalne.

 

Oczywiście ktoś tego nie zrozumiał - szanujemy go.

 

Napisałem również nt. dorabiania części u rusznikarza. Miałem z tym styczność niejednokrotnie, ale po tym co przeszedłem (kilakrotna wymiana części, dopasowywanie, piłowanie itp.) wolał bym dołożyć i dokupić części Lylaxa, czy PDI i mieć z tym spokój. Nie mówiąc już o tym, że działanie repliki było by o wiele lepsze ze względu na spasowanie części.

 

- Zapomniałeś o pożądnym HU- czyli jakieś 300 zł

Hu nie ma potrzeby wymieniać, standardowy (przynajmniej u mnie w TM) sprawuje się bardzo dobrze od jakiś 2 lat, jedyne co trzeba wymienić to gumkę na coś twardszego. Naprzykład na TO lub TO.

 

Poza tym, porównywałem ostatnio mp001 i vsr TM i moim zdaniem TM wygląda deczko lepiej, na stokowych częściach w obu snajpach TM chodzi lepiej.

 

Oczywiście to moje zdanie i nie musicie się z tym zgadzać (ba! jestem skory powiedzieć, że zaprzeczycie na bank), ale mniejsza o to.

 

Następnym razem radzę doczytać do końca posty i dopiero później dorabać do nich ideologię, niż na odwrót.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam,odświeżę nieco temat. Mój znajomy chce sobie sprawić precyzyjną lufę do MP001 i mocniejszą sprężynę,jeśli takowa jest. Pasuje lufa od VSRki TM,ale nigdzie nie mogę jej znaleźć. Wie ktoś gdzie takową dostanę i jaka sprężyna będzie pasować do tego karabinu?

Link to post
Share on other sites

precka od VSR podejdzie a jakze, tylko trzeba bedzie ja upilowac...

 

a sprezyny mocniejszej sie tez tak prosto nie da wlozyc, bo cylinder po rozlozeniu nie bedzie sie juz dalo zlozyc

 

no i tak na marginesie to wszystko juz w tym temacie pisze, jakbys przeczytal to bys wiedzial :P

Link to post
Share on other sites

Czyli tak jak na razie nikt nie doszedł do w miarę taniego upgrada. Więc pozostaje dokupienie precki i no właśnie ktoś wspominał w temacie o mp001 w sprężynowych że uszczelnienie jakimś teflonem + precka dają osiągi rzędu 490 fps o co dokładnie chodzi z tym teflonem ?

Link to post
Share on other sites

Rozebrałem tłok od swojego mp.

Jedyna możliwość (tak aby jeszcze działał) to rozjeb. go od strony napinacza. Taki niewielki odcinek aluminium spinający cylinder. Nie sposób nie zauważyć.

 

 

W środku sam plastik i bardzo sztywna gumka. Sprężyna robi wrażenie bardzo silnej.

Co do plastiku odnoszę wrażenie, że jest w stanie wytrzymać niewielki tuning.

gorzej z searem. treba go będzie wymienić na layaxa. Standardowy pewnie szybko się zetrze.

 

Cylinder sam w sobie nie jest najgorszy po rozwaleniu w miejscu które podałem nie będzie problemu z ponownym złożeniem. Dzięki tym wtłoczeniom nie wyskoczy nam przy napinaniu zamka.

 

Jeśli ktoś się chce pozbyć smaru bez rozbierania cylindra proponuje zalenie go olejkiem sylikonowym (tylko bez przesady) . Ładnie go rozpuści i tylko wystrzelić wszystko.

 

Zdjęć nie będzie :twisted: Nie mam cyfraka.

 

A co do teflonu (taśma do uszczelnień hudraulicznych) to naprawdę daje wiele. trzeba go tylko umiejętnie nakręcić.

Im dokładniej i równiej tym lepiej. Po uszczelnieniu w moim przypadku 0.25 przy hopie ustawionym max w stronę zera leciały mi w kosmos.

 

Co do gumki od aega to próbowałem na 2 posoby.

1 korzystając ze standardowego układu na lufę dociąłem gumkę i nałożyłem.

Efekt? H*jowy. Kulersy wypadają przez lufę.

2 Próba z lufą od m15 wymga przerobienia komory hu i wielu nerwów przu ustawianiu hu w poziomej pozycji i kombinowania z uszczelnianiem, co jak zauważyłem było by ciężkie w realizacji.

 

Sama komora hu nie jest świetnej jakości. plastiki samo jej wykonanie wymagało kilku poprawek aby była w pełni regulowana. No i odpadła mi dzwignia regulacji.

 

Luzy na łączeniu lufy zew. i osłony zamka polecam zniwelować za pomocą teflonu, gdyż cylinder może się ocierać o wew. część lufy zew. i nagromadzi sie w środku od cholery syfu w postaci spiłowanego metalu.

Wymiana całego zespółu spustu nie jest wg. mnie konieczna.

Moim zdanie wystarczy:

Spring Guide Stopper

Piston Sear

Ten pierwszy łatwo dorobić metodą chałupniczą.

 

Jeśli mi się cos przypomni to skrobne. Jak narazie to chyba wszystko.

Link to post
Share on other sites

Gratulacje odwagi.

 

wszyscy czekali az ktos ten cylinder rozbierze.Pomimo tego że wszystko pięknie,ładnie i tak boje sie go rozebrać bo jak coś pójdzie nie tak to kapa i karabin na śmietnik.Ja jak narazie uszczelniłem HU silikonem(łaczenie tego plastiku z lufa i łaczenie gumu z plastikiem). kombnuje nad casto rurka tylko że k...wa najblizsza castorame mam ze 40 km odchaty a i tak niewiadomo czy te rurki tam beda.

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Nie masz się czego obawiać. Jeśli dobrze to zrobisz to wszystko będzie sprawnie działać i nie bedzie żadnej różnicy.

img00041bk0.th.jpg

blaszka na górze w tyle cylindra przy napinaczu zamka. Wystarczy ja rozwalić.

 

Ja też próbowałem sylikonu. Niestety nie jest to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie (dlatego teflon) Jeśli coś spierdolisz to zdzierać ten sylikon nie będzie łatwo. A tak w ogóle u mnie nie zdał egzaminu.

Spróbuj teflonu. Bóg go nam zesłał :lol:

 

 

Mam nomi rurkę. Myślałem nad instalacją ale różnie to z nimi bywa. Czasami są dobrze zrobione a czasami kicha.Powiem ci szczerze, że nawet mi się nie chce mojej instalować.

A poza tym to aluminium. Jak kupisz to poturlaj ją na pustym stole. Daje głowę, że będezie krzywa.

Link to post
Share on other sites

 

PS Jaka precke wmontowac? Mam na oku deep fire 6.04 509mm

 

Co wy na to ?

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=1429

 

Ok, "TA" firma z USA juz robi albo niedlugo zacznie robic precki 6,01 mm dla mp001, cena 45-50 usd, do ustalenia koszty wysyłki - ja z racji braku kasy na asg narazie ten temat odpuszczam.

 

Co do precek od aegów - wszystko rozbija się o następujące rzeczy - średnicę zewnętrzną lufy - musi się mieścić w komorze HU, następnie - co zrobić z otworem na końcu precki, który jest normalnie częścią układu HU w aegach - skrócić lufe?? Ostatnia kwestia to wykonanie nacięcia (wyżłobienia) naokoło lufy - w środku HU jest wybrzuszenie, które trzyma lufę na miejscu (brzmi to trochę pokrętnie, ale jak ktoś rozbierał replikę, to myślę że łapie o co mi chodzi). Z tego co udało mi się wyczytać na ASR - ponoć (!) pasują lufy 509 mm madbulla (dobra średnica zewnętrzna), inne pozostaje sprawdzić "łopatologicznie"

Link to post
Share on other sites

Zamontowanie lufy od AEG`a w VSR TM jest banalne. Sam mam zamontowaną preckę Prometheusa 505mm 6.03 mm. Otworu na końcu precki nie trzeba ani poszerzać, ani wiercić, tnąć, czy cokolwiek innego. Problem obija się jedynie o zrobienie pierścienia naokoło lufy na takiej wysokości jak w oryginalnej lufie VSR i zpiłowania 2 zębów przy tych pierścieniach. Pierścienia tak naprawdę nie trzeba by było wykonywać, tyle, że gumka Hu prędzej by się zjechała i mogła by spadać. Kwestia 10 minut u tokarza i 2 min. piłowania.

 

EDIT: Dzięki takiemu zabiegowi można włożyć nawet lufę 650 mm, kwestia dorobienia lufy zew.

Link to post
Share on other sites

Zamontowanie lufy od AEG`a w VSR TM jest banalne. Sam mam zamontowaną preckę Prometheusa 505mm 6.03 mm. Otworu na końcu precki nie trzeba ani poszerzać, ani wiercić, tnąć, czy cokolwiek innego. Problem obija się jedynie o zrobienie pierścienia naokoło lufy na takiej wysokości jak w oryginalnej lufie VSR i zpiłowania 2 zębów przy tych pierścieniach. Pierścienia tak naprawdę nie trzeba by było wykonywać, tyle, że gumka Hu prędzej by się zjechała i mogła by spadać. Kwestia 10 minut u tokarza i 2 min. piłowania.

 

Widziałeś kiedyś lufę wewnętrzną od mp001? Nie ma w niej żadnych otworów! Gumka hopup instalowana jest na plastiku nakladanym na lufe... Powiedzmy sobie szczerze mp001 nie jest żadnym klonem VSR!!!

Link to post
Share on other sites

A gdzie ja napisałem o montowaniu takiej lufy w Mp001 ? Napisałem, jak to jest w VSR TM

Zamontowanie lufy od AEG`a w VSR TM jest banalne.

Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

 

Poza tym, z tego co wyczytałem tutaj, to większość osób pisała o MP001 jako klonie, więc pomyślałem, że komuś może to pomóc.

 

Zresztą, jeśli działanie komory HU, jest takie same jak w TM, to nie widzę najmniejszego problemu w zainstalowaniu takiej lufy.

(napisałem jeśli, żeby następna nadpobudliwa osoba nie stwierdziła, że HU jest inne, poprostu nie miałem styczności z rozłożoną Mp001).

Link to post
Share on other sites

@PAT_Jezior

 

Problem w tym, że odnośnie mp001 krąży cała masa niepotwierdzonych opinii - a posty takie jak twój tylko ich liczbę zwiększają. Prawdą jest, że mp001 jest bardzo podobne do VSR, nawet rozkłada sie tak samo, ale kluczowe parametry takie jak np. średnica cylindra są już różne...

Komora hop-up w mp001 jest inną konstrukcją, mimo zewnętrznych podobieństw.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...