Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 303
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak Sobie pomyślałem. Kilka postów wcześniej ktoś napisał, że cylinder ma większą średnicę niż ten od TM (nie mam czasu na to, żeby przeglądać temat - 503 nie daje mi czasu na odświeżanie co 2 minuty), to tłok Lylaxa nie będzie pasował. Zależy jeszcze czy cylinder ma podobną średnicę wewnętrzną, czy większą. Dodatkowo, jeśli cylinder faktycznie by był większy, to prawdopodobnym jest, że spust też nie będzie pasował. (wystarczy, że tłok będzie 1 mm szerszy i już piston seara trzeba będzie piłować, a to na pewno wpłynie na działanie repliki). Oczywiście są to przypuszczenia, żeby mnie ktoś znowu nie okrzyczał, że gadam głupoty ;)

Link to post
Share on other sites

Cylinder poszedł do nieba.

Zaznaczam, że nie pękł w miejscu w którym go rozkładałem (miejsce to dodatkowo wzmocniłem pinami).

Nie wyrzucę gnata do śmieci choć wczoraj miałem na to ochotę.

Pozostaje dorobić cylinder z miedzianej rurki (śred wew 2cm)

 

No i sear jest do dupy.

Tak ogólnie to calość jest do dupy.

 

Jak ktoś kiedyś napisał mp001 jest tylko dobrą bazą na tuning.

Ja w pełni się z tym zgadzam.

 

Jeśli jeszcze wam się nie sypneła to gwarantuje, że w niedługim czasie nie będzie czego zbierać. :wink:

(aha dodam, że tuning był zdjęty)

 

Jak narazie dorobię cylinder i sear'a napewno będzie o niebo wytrzymalszy.

dam znać jakie efekty przyniosła moja praca.

 

Jeśli ktoś chce się przy tym bawić i kombinować to niech ją kupi.

Jeśli nie to odradzam zakup ze względu na kiepską jakość części.

 

(jakby ktoś się czepiał to jedyna ingerencja w mechanizm była na cylindrze ale w moim przypadku nie spowodowalo to osłabienia konstrukcji Pęknięcie powstało na środku cylindra)

Link to post
Share on other sites

Operacja sie udała.

Mam teraz nowy wytrzymały miedziany cylinder.

 

Niedługo wstawie foty jak kumpel mi cyknie.

dodam, że całkiem sympatycznie wygląda.

 

Wszystko chałupnicza robota (brak odpowiednich narzędzi)

Całość zajęla mi około 2h

Najwięcej problemów przysporzyło cięcie rurki wzdłuż i wygładzanie brzegów.

Napinacz zamka przymocowałem do cylindra za pomocą pinów(drzwi do środka).

 

 

A co najważniejsze dorobienie cylindra jest możliwe w prosty sposób.

 

 

Komorę hu przerobiłem na PDI

Obecnie jest tam zainstalowana systema 509 6.04 od m15

Niestety całóść prawdopodobnie będzie działać tylko na standardowej gumce.

Spróbuje wrzucić od CA ale ostatnim razem nie sprawdziło się to zbytnio.

Sama komorę można w łatwy sposób przerobić (wystarczy spiłować wypustki, które trzymają stockową lufę.

Jedyny problem będzie w odpowiednim dobraniu kąta (metodą prób i błędów) przy ustawianiu hopa w pozycji poziomej.

Przy tak długiej lufie konieczne było rozwiercenie końcówki lufy zew.

Zainstalowany jest prowizoryczny tłumik z pcv.

 

Obawiam się tylko, że bebechy nie wyciągną mi lufy tej długości.

Konkretne testy zasięgu będą jak dorobię sear'a i pomyślę nad mocniejszym tłokiem. Ten w standardzie nie nadaje się do tuningu.

 

 

Ps:

W sumie jeśli chcemy mieć przyzwoite osiągi i precyzje trzeba wymienic wszystko.

Kwestia jest tylko taka czy mamy na to 1500zł czy możemy co nieco dorobić samemu.

To co piszę może się przydać komuś, kto szuka na coś sposobu-nie musi korzystać z wszystkiego.

Zreszta czy ktoś z was by się odważył na takie kroki?

 

 

Pomijając co ja zrobiłem z moja repliką i tak jestem zdania, że te repliki nie będą miały dlugiego żywota.

Wszyscy zachwycamy się ta mp a jest ona w polsce dopiero od kilku miechów.

Nie mogę napisać "to pójdzie napewno po 1miechu" zwracam tylko uwagę, że części są z marnego metalu i mogą po niedługim czasie się posypać.

 

Jakby nie patrzeć to podróbka, ale czy napewno warta tych 250zł?

 

160dolców kosztuje orginał na wgc który nie ma porównania.

Powiesz: "Droga przesyłka"? Ogłaszają się ludzie na forum jak organizują zamowienie.

Dołącz się.

Link to post
Share on other sites

miedziana rurka 2cm wew. średnicy koszt około 25zł za metr

Zmierzyłem długość cylindra. rozwaliłem to co z niego zostało i skopiowałem wycięcie wzdłuż cylindra. Trzeb się trochę pobawić. Jak coś krzywo odmierzysz to mogiła.

Potem małe otworki wiertarką, pózniej większe na końcu pilniczek i heya!

Trzeba ładnie zaokrąglić brzegi (w standardowym cylindrze można się pociąć)

Uwaga na wnętrze cylindra!!

Nie wolno zarysować!!

Na koniec wszystko do kupy i pinujemy z obu stron (otwór i bolec)

Może ciężko wchodzić ale przynajmniej się nie rozleci.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zamontowałem. W środku Hu widać mały pierścień dodatkowy z szczelinami (tak jak na rysunku, zapewnia on większą szczelność). Nie mam jeszcze pomiarów z Chrono, ale sądze, że kulka leci deczko szybciej. Oczywiście mój stary HU był do dupy i nie zapewniał takiej celności, jaka jest teraz.

Jednym słowem, dobry zakup.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nie wiem po co sie ten temat tuaj ciagnie... wszystko było już napisane w sumie :mrgreen: czyli:

- mp001 nie nadaje sie na stokowych częściach do tuningu mocowego, a wew. różni się znacznie od VSR TM. Jedyne co można zrobić tanim sposobem to uszczelnić wszystko teflonem co da ok 30-40 fps wiecej. Jak za 250zł 430-440fps to całkiem ok.

- wszystkie inne upgrejdy wiążą się z instalacją firmowych części które nie do końca pasują... (nie sa w 100% kompatybilne)

 

Wszystkie inne modyfikacje poza np. wstawieniem castorurki, prawdopodobnie uszkodzą replike na dobre.

2 moich znajomych miało z tym do czynienia... i obojgu sear się wytarł.. więc póki ma się jeszcze nowy nie wytarty wartoby było sobie idealnie na wymiar dorobić stalowy u znajomego tokarza... co przedłóży w przyszłosci żywotność guna. (jeżeli wcześniej coś nie pójdzie)... ale w sumie od czego jest gwara?

 

pozdro!

______

BaUEr

Link to post
Share on other sites

wlozy sie kazda lufe takiej samej srednicy zewnetrznej ktora na dlugosci ok 5cm jest "czysta" bez zadnych wypustek itd

 

trzeba albo zrobic rowek na obwodzie w takiej lufie, albo przerobic komore HU co imo nie jest zadnym problemem

 

zastanawiam sie jakiej dlugosci dac lufe, jaki stosunek pojemnosci lufy do pojemnosci tloka powinien byc, przy dlugosci lufy (6,04) 415mm bedzie ok 1:1, ile mozna dac dluzsza lufe?

 

 

 

druga sprawa

 

czym sie rozni gumka HU, czemu jest taka nietypowa??? prosze o konkrety, a nie ze ktos gdzies slyszal

 

ja dzisiaj popatrzylem na swoja i nie ma w niej nic nadzwyczajnego, imo mozna wlozyc lepsza gumke bez problemu, jak nie to prosze napisac KONKRETNIE dlaczego nie

 

 

kolejna sprawa to chialbym wymienic sprezyne na mocniejsza, ale nie wiem jaka, czy to musi byc jakas inna dluzsza sprezyna, jaka sprezyna podejdzie i da jakies +50FPS, tylko prosze nie pisac ze sie wszystko rozsypie

 

 

 

jesli chodzi o seary, to jak ktos by byl chetny na zrobienie jakis mocniejszych to prosze pisac, ja moge rozebrac swoja replike i udac sie do frezera/tokarza by zrobil jakies mocniejsze kopie

 

bylby ktos chetny?? moze nawet zaraz wszystko rozbiore i jutro pojde do frezera

Edited by Lui
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ja juz wstawilem precke z dragunova od atoza co wymagalo modyfikacji drobnych w HU.Trzebabylo wypilowac te wypustki, bo sie nie pokrywaly z tymi wglebieniami na lufie, poza tym przedluzylem lufe zew. rurka o takiej samej srednicy no i musialem przewiercic jeszcze koncowke stockowej lufy zew. tak zeby dalo sie to nalozyc na lufe z wczesniej wspomnianego dragunova a przestrzen miecy lufa wew. a zew wypelnilem pianka taka do uszczelanianai okien no i po wstawieniu precki okasalo sie ze ta taka smieszna naklada plastikowa jest juz nie potrzebna wiec i nie ma wypustki wchodzacej w szkielet HU tak zeby lufa nie krecila sie do okola wlasnej osi przez co HU by raz dzialal raz nie to zalatwilem obklejeniem jedną(nie wiecej bo nie ma sensu a i tak sie nie zmiesci) warstwą izolki i skreceniem tego lufa jest nei ruchoma a snajpa czeka na test zasiegu bo moc sie zwiekszyla testowalem poor mas chronografem to przebija bez problemu denko puszki na srodku takze jakies 430fps jest pewnie no i lepsza celnosc ale jaka to powiem po testach.

 

co do tunningu to jeszcze dociazylem bo po przedluzeniu i zalozeniu lunety strasznie przechylalo calosc do przodu wiec upakowalem do kolby pelno drutow miedzianych z jakiegos starego tansformatora (dlugo trwalo rozwijanie tych cholernych drutow ) oplacalo sie teraz calosc wazy ok.3,5kg-4 kg

 

w planach mam malowanie i wymiane czesci w mechanizmie spustowym

Lui pytales sie moze co i jak u frezera bo ja bym sie chetnie pisal na te czesci w jakiejs rozsadnej cenie a potem zestaw cylindra 300% do APS 2 ]:->

Link to post
Share on other sites

snajpa czeka na test zasiegu bo moc sie zwiekszyla testowalem poor mas chronografem to przebija bez problemu denko puszki na srodku takze jakies 430fps jest pewnie no i lepsza celnosc ale jaka to powiem po testach.

hehe nie no żal.... :wink: zarypiscie zmierzone te fpsy ... ja bym powiedział że nawet pewnie ma z 431,478 fpsów :lol: , a tak btw. podobno 430fps idzie spokojnie z mp001 wycisnąć samym teflonem i było to chyba nawet mierzone. U znajomego po samym tefolnie było widać zwiekszenie mocy polegające na tym że kulki 025 bez HU leciały w kosmos (wcześniej nie). Więc po co te kombinacje? dorabianie jakiś luf itp. ? jak w 15min zabawy teflonem można mieć to samo.. jak nie lepiej? (brak ingerencji i możliwość powrotu do stoka)

 

Co do twierdzenia że celność wzrosła, zasięg itp. zanim sie przetestuje ... heheh :poddanie: :wink: bez jaj :strach: , zastosowanie dłóższej lufy wcale tego nie gwarantuje... a wręcz przeciwnie.. może być tak samo albo i gorzej.

 

No ale nic poczekajmy na testy x-D

 

____________

Pozdrawiam!

BaUEr :wink:

Link to post
Share on other sites

szczerze to nie wiem co by sie mialo posypac w komorze ,co do lufy to nie mialem odpowiednich narzedzi zeby to zrobic ,wiec wyprofilowalem HU na ktorejs z pierszywch stron tego tematu ktos dawal link do forum na ktorym gosc dokladnie to samo zrobil tylko wrzucil precke z madbulla 6,03 i co troche sie pytali czy cos sie nie sypie i bylo ok ;)

 

bauer nie czepiaj sie jak nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia ? o tego typu testowaniu nie slyszales ?nie mam chronografu to jak mam sprawdzic czy sie poprawily fps y czy nie ? co do celnosci to myslalem ze mam do czynienia z ludzmi choc troche kumajacymi i nie bede musial pisac ze precyzyjna lufa ma na celu to zeby skupienie i celnosc byla lepsza :] a teflon fixa zrobie jak tylko mi paczka z tasma przyjdzie :]

 

ja bym powiedział że nawet pewnie ma z 431,478 fpsów

chyba bylo napisane JAKIEŚ a nie dokladnie 430 ? ogolnie rzecz biorac ine mieszaj innym w glowach

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam jestem nowy więc proszę o wyrozumiałość.

 

Mam następujące pytanie. Czy do snajperki Mp001 możliwe jest dokupienie gumki hop-up gdyż moja stockowa się urwała. nie wiem co mam zrobić. Jeżeli możecie mi pomóc to bardzo proszę. Moje GG : 8543375.

 

 

PS. Jeżeli ktoś by mógł dać zdjęcie komory HU i samej gumki w stocku.

Edited by Killo
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...