Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

BUuahauhahuh !! Gumatron nie rozśmieszaj mnie. Po to się kupóje chińską replike aby była w miare tania i równie dobra jak te które ceną przewyższaja ja 4-5 krotnie. Jak chcesz wkłądać tuning 4 krotnie przewyższający wartość repliki to powodzenia.

 

Ja byłbym raczej za dorobieniem tych dwóch elementów o których pisał Yautja oraz uwieńczeniem tego mocniejszą spr. Uzyskując chociażby 480fps na chińczyku każdy powinien być zadowolony... a sam Stock 55m celnego zasięgu to i tak wyśmienity wynik jak za cene 250zł :killer:

 

Mam nadzieje że Yautja opisze nam niedłógo co wskórał...

 

Czy ktokolwiek znający się na tuningu replik spr. mógłby potwierdzić że dorobienie tych elementów z metalu oraz dodanie springa mocniejszego da jakieś owoce? i czy ma jaki kolwiek sens? Czy może wzmocnienie Mp001 o 100fps to musowy wydatek 1000zł ??? :poddanie: :wink: :lol:

 

***BaUEr*** :roll:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 303
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Probowalem dorobic seary ze stali nierdzewnej, ale nie wiem czy moje pilniki byly jakies lewe czy ta stal taka mocna, bo stal nieruszona a pilniki starte :-F Nie ma sensu kupowac czesci laylaxa za xxx zl skoro sama replika kosztowala 255zl...

Seary trzeba bedzie dorobic na jakiejs dobrej maszynie (pogadam ze znajomym), ale mamy problem :cry: Zauwazcie, ze cylinder jest taki jakby "Zacisniety" i nie wiem czy jak (o ile wogole) sie go otworzy to czy bedzie mozna go skrecic do kupy... Bo jak nie to pozostaje kupic teflonowy cylinder i glowice cylindra za 150$ :wink:

 

Dla osob, ktore nie lubia sie bawic w domowy upgrade powiem, ze na www.asgshop.pl maja sie pojawic za jakis czas czesci do vsr'ek firmy Deep fire...

Zestaw searow deep fire kosztuje tyle co 1 sear laylaxa a nie odbiegaja od niego jakoscia :) Wiec trzeba poczekac albo kombinowac samemu :)

 

P.S- Jezeli ktos ma kontakt do kogos z arnie itd itp to niech wybada sprawe co z tym cylindrem, czy jest otwieralny itd.

 

pozdrawiam wszystkich majsterkowiczow :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

BaUEr@

 

imo nie masz racji.

 

MP001 nie odbiega pod względem wizualnym ani osiągami od TM'a

 

A mozna uzyskac za cene 1,3k snajpe o świetnej mocy i celnosci i przedewszystkim wyglądzie. Zeby to samo wyciagnac z TM'a trzeba wydac to 800zł wiecej a replika i tak nie bedzie taka ładna ;p

Link to post
Share on other sites

Skutecznego to max 50:) z tym gównianym hopem. Potrzeba hopa lepszego ale narazie w polskich sklepach nie jest dostępny. Wtedy precka da super efekt. Co do tuningu sprężyny ktoś musi to zrobić i opisac wszystko kroczek po kroczku. Jaki efekt to dało itp.

 

Mam pytanie czy czerwona gumka prometeush pasuje do tego modelu??

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=446

Link to post
Share on other sites

W tej chwili najlepsze co mozna zrobic w mp001 to uszczelnic guna i zalozyc precke - uszczelnienie powinno dac do 50 fps, precka zwiekszyc zasieg i przede wszystkim skupienie.

Z tego co mozna wywnioskowac z tematow w arnie`s i przede wszystkim asr - mp001 nie jest kompatybilne z vsr - niektore rzeczy da sie przerobic (preclufa), inne odpadaja calkowicie. Cylindra nie da sie otworzyc nieinwazyjnie (jezeli komus uda sie go zlozyc do kupy ponownie - gratulacje i poprosze o zdjecia z operacji krok po kroku 8-) ).

 

Dobre tematy odnosnie mp001:

 

http://www.airsoftretreat.com/forums/index.php?topic=23301.0

 

http://www.airsoftretreat.com/forums/index.php?topic=22793.0

Link to post
Share on other sites

Ja mysle przedewszystkim nad prec lufka wieksza niz standardowe 430mm, i chcial bym ja ukryc w tłumiku, wiec wyszło by to około 350zł (lufa, tłumik za 99zł chyba na taiwangun.com widzialem i do tego przejsciówka z MG)

 

Skuteczny zasieg w granicach 65m imo spokojnie do uzyskania

 

A z tuningiem bebechów mozna poczekac az bedzie wiadomo czy jest mozliwy w miare tanio.

Link to post
Share on other sites

Ja mam zamiar zrobić tuning podobny do tego co pisał Gumatron, tylko nie bardzo chcę kupować części w MG i czekam aż mi odpisze specshop w sprawie sprowadzenia. Chociaż pokusa jest bo na MG opuścili cenę z 700zł do 640zł.

 

Chcę kupić prec lufę 330mm do g-spec 6,04mm, chyba laylaxa. Koszt około 250zł.

 

A jeśli chodzi o to uszczelnianie to pewno miał na myśli taśmę :-P

Link to post
Share on other sites

Źle mnie zrozumieliście :P

Ja napisałem tuning dzięki któremu uzyskamy dużo większą moc od stocku, z tymi częściami które podałem, przy teflon fixie, uszczelnieniu silikonem i lepszym hop upie możemy sobie pozwolić na sprężynę 380% na capri i wtedy mamy spokojnie powyżej 500fps :D

 

Oczywiście dla zwiększenia mocy o np. 50fps lub 100fps wystarczą lepsze seary i tłoczek lub w ogóle nic nie trzeba dokupywać jeżeli nie skupimy się na wymianie sprężyny tylko na uszczelnieniu i podrasowaniu hopa.

 

Jeżeli chodzi o lufę precyzyjną to muszę coś sprostować. Długość lufy stockowej w naszym MP001 wynosi 430mm. Jest to dostosowane do objętości sprężonego powietrza w cylindrze. Dając krótszą lufę niż stockowa zabójczo pomniejszamy moc karabinu ponieważ nie wykorzystujemy całego powietrza w cylindrze (kulka szybciej wylatuje a reszta powietrza zgromadzona w cylindrze uchodzi w powietrze zamiast jeszcze bardziej "popchać" kulkę w lufie). Dając dłuższą lufę także obniżamy moc karabinu ponieważ gdy kulka napędzana jest przez powietrze w cylindrze do 430 milimetra, to po tej długości gdy kulka nadal znajduje się w lufie (poprzez przedłużenie jej) po prostu brakuje powietrza i kulka zaczyna zwalniać. Troszkę poprawi się skupienie jednak przy spadku mocy jest to raczej złym wyborem.

 

Dlatego należy pamiętać aby nie zwiększać długości lufy bez zwiększenia pojemności cylindra. (W niektórych AEGach są właśnie specjalne powiększone cylindry do których montuje się dłuższe lufy)

 

Mam pytanie czy czerwona gumka prometeush pasuje do tego modelu??

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=446

 

To jest gumka do AEGów, nie będzie pasowała do Mp001. No chyba że ją jakoś przytniesz ale nikt jeszcze tego nie próbował.

(Ta gumka jest chyba używana do modeli w których chcemy wyciszyć odgłos strzału)

Link to post
Share on other sites

Uszczelnię głównie części gdzie najbardziej umyka powietrze czyli dysza, przejście z gumki hop up na lufę oraz z komory hopup na gumkę.

Czekam teraz na hopup silikonowy, najlepiej jakby był jakiś z TM (marzenie)

 

inna dopasowana na długość. http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=925

jaka jest długość lufy (430?) ???

 

Przyznam że to mnie rozwaliło :o Nie wiem jak ja szukałem że nie zauważyłem tej lufy. Teraz zastanawiam się czy cena o 100zł mniejsza od "lufy do VSR" spowodowana jest jakimiś różnicami w budowie (może w tej spec. do VSR jest jakieś wygięcie na gumke hopup albo coś w tym stylu nie wiem bo kurier mi juz 2 tyg wozi paczke i jeszcze jej nie dostałem) czy poprostu tym że to jest lufa "uniwersalna" (czyt taka sama jak te "specjalne" :D)

Link to post
Share on other sites

Dokladny sposob uszczelnienia (aka teflon fix) mp001, a takze przystosowania preclufy jest w jednym z podanych przeze mnie linkow = forum airsoft retreat. Jest to pokazane zdjecie po zdjeciu - sam mam to juz za soba i jest to cos co moze zrobic kazdy - chyba ze ma dwie lewe rece :twisted: Dla tych co juz robili uszczelnienie - gosc troche zmodyfikowal ten patent - w niektorych miejscach lepiej sprawdza sie tasma elektryczna - jest grubsza i bardziej wytrzymala (np na koncowce cylindra - tasma teflonowa znika tam szybko).

 

Gumatron ma racje co do lufy - stockowa w mp001 ma 430mm - jest to dlugosc luf VSR real shock i pro sniper, o tych lufach myslalem - konkretnie TYM modelu. Problem z precka do mp001 polega na 2 rzeczach - odpowiedniej srednicy zewnetrznej lufy - precki od aegow sa grubsze i wg doniesien naszych amerykanskich kolegow nie da sie zamknac komory hopup, po drugie - nalezy wykonac na lufie odpowiednie "wyzlobienie" - kto rozbieral guna i dobral sie do hopka wie o czym mowie, reszcie polecam obejrzenie obrazkow na forum ASR.

 

Podsumowujac moj wywod o preckach :roll: - pierwszy problem da sie obejsc stosujac precki do snajperek - np VSR, 2 to pikus - trza jedynie pobawic sie pilnikiem :twisted: Jezeli ktos ma to juz za soba byloby fajnie gdyby co nie co skrobnal i podzielil sie doswiadczeniami, jak sam sobie precke zmodyfikuje obiecuje cosik napisac.

 

Dla chcacych znaczaco podniesc moc guna - imho nalezy zaczac zbierac konkretna kase - uszczelnienie i precka daja juz konkretna zwyzke mocy, natomiast pojscie dalej bedzie sie wiazalo z wymiana cylindra - na teflonowy i calego zespolu spustu - na zero trigger, mowa jednakze o osiagach sporo powyzej 500 fps.

Link to post
Share on other sites

He he napisz jak przyjdzie:) bo zamierzam zrobić lekki tuning polegający na:

-precka+zajebisty hop up

Ciekawe kiedy dojdą części do asgshopu:) , i mam nadzieje że będzie to coś dobrego:)

 

Podasz jescze raz te linki co do uszczelniania??

Czyli ta precka nie pasuje do MP001??

Link to post
Share on other sites

Nooo, powodzenia! Aha, jak juz bedziesz robieral komore hopka -uwazaj na taki malutki czarny kawalek plastiku - latwo zgubic cholerstwo (jest pokazany na zdjeciu, jest to jedna z czesci zwiazanych z praca hopka, raczej nie krytyczna dla jego pracy, ale lepiej dmuchac na zimne :twisted: )

Link to post
Share on other sites

Gumatron - nie, nie dystanser - to takie male "cus" - w temacie na forum ASR jest to pokazane na zdjeciu ponizej "upgrade 4:". Hmm, z tego co sie orientuje dzieki temu gowienku hopup przesuwa sie skokowo (teoretycznie - u siebie jakos teog nie zauwazylem :wink: ).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...