Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ma ktoś może namiary na sklep, gdzie kupię cylider pasujący do MP001 w Polsce. Nie chodzi mi tutaj o cały zestaw, bo kosztuje trzy razy więcej niż replika, ale sam cylinder.

 

A propos prec lufy, to chcę wstawić długość taką samą jak w stoku, ale cos mi się musiało pomylić. :-P

 

Widzę że tutaj wszyscy odważnie pakują 6,03. Nie jest to zbyt ciasne? Słyszałem że potrafią sie w tym okrutnie kulki ciąć. Oczywiście w snajperkach używamy tylko najlepszych kulek, ale jednak zawsze może się zdarzyć troszkę piasku i wtedy co?

 

PS

 

Przyznam że to mnie rozwaliło icon_surprised2.gif Nie wiem jak ja szukałem że nie zauważyłem tej lufy. Teraz zastanawiam się czy cena o 100zł mniejsza od "lufy do VSR" spowodowana jest jakimiś różnicami w budowie (może w tej spec. do VSR jest jakieś wygięcie na gumke hopup albo coś w tym stylu

 

Nie zdziwiłbym się jeśli jedyna różnica to byłby napis na ruchunku "Laylax" zamiast "Classic Army" :-P

Link to post
Share on other sites
  • Replies 303
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie zdziwiłbym się jeśli jedyna różnica to byłby napis na ruchunku "Laylax" zamiast "Classic Army"

Z tego co wyczytalem precki do aegow raczej nie beda pasowac. Przyczyzna - za duza srednica zewnetrzna lufy.

 

Tłok uszcelniony ciężej się ładuje ale jest efekt

 

Polecam popsikanie wnetrza cylindra smarem silikonowym - u mnie od tego czasu naciaga sie duuuuzo lepiej.

 

Co do czesci - do mp001 nie ma czesci czy to w Polsce czy na swiecie :twisted: (jezeli jest inaczej prosze mnie wyprowadzic z bledu). Czesci VSR-10 nie sa kompatybilne - mimo wszystko moze sie znajdzie odwazna osoba... Odnosnie luf - hardcore to 6,01, a piasek jest problemem takze w stockowych lufach - w koncu roznice miedzy lufami to setne czesci milimetra.

Link to post
Share on other sites

Tak palnąłem głupote;pp .Psikałem sylikonem bo było tam niezmiernie sucho:). Części nie są kompatybilne ale w większość pasują tak mi się przynajmniej wydaje ale zastanawia mnie 1 rzecz czy cylinder od m24 by pasował i jaki efekta dało by jego zamontowanie .

Link to post
Share on other sites

Tenma - skąd wiesz że części od vsr10 są niekompatybilne? Gdzieś to przeczytałeś czy ktoś Ci powiedział?

Ponoć MP jest idealną kopią vsr, więc myślałem właśnie o tych częściach tuningowych. Psuje mi to plany tuningu na te 500+ fps. :-(

 

Czy ktoś czytał/słyszał o tak poważnym tuningu MP001?

Link to post
Share on other sites

Dla chcacych znaczaco podniesc moc guna - imho nalezy zaczac zbierac konkretna kase - uszczelnienie i precka daja juz konkretna zwyzke mocy, natomiast pojscie dalej bedzie sie wiazalo z wymiana cylindra - na teflonowy i calego zespolu spustu - na zero trigger, mowa jednakze o osiagach sporo powyzej 500 fps.

 

Owszem bedzie trzeba wymienic cylinder na teflonowy :( innej mozliwosci nie ma niestety, ale wymiana spustu na zero trigger to bezsens dla mnie, lepiej moim zdaniem dorobic sobie seary i tyle :)

Prosilbym wlascicieli mp001, ktorzy maja rowniez w domu albo jakis kumpel ma vsr'ke tm'a zeby sprobowac dopasowac cylinder z tm'a do asr'ki... Jakby test wyszedl pomyslnie to problem kompatybilnosci mamy rozwiazany...

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Well, lets get one thing straight right now: The MP001 is NOT a VSR clone. It is just a rifle based on the VSR. A whole bunch of crucial dimensions are off, including most importantly the cylinder diameter. Basically, to fit a VSR cylinder in the reciever, you would have to machine it out. The nozzle diameters are also different, so if you used a VSR hopup bucking (which you cannot do without modifying the stock hopup, by the way) you wouldn't get a good air seal. And forget just replacing the hop up with a VSR hopup, it won't fit.

 

So unless you own a machine shop and can fabricate your own parts, this gun is not upgradable. On the flip side, I did get the back of the cylinder off by filing through it. It wasn't doing me much good shooting at 200 fps. I think I can fix the piston now, and I can re-attach the back of the cylinder by drilling holes and using set screws.

 

So now I have a laylax 700mm bull barrel, 555mm inner barrel, G-Spec hopup, and a complete VSR cylinder with a 130 spring, that I can't use. Anyone interested?

 

link do tego posta: T U

 

W miedzyczasie udalo mi sie wynalezc troche info o modach do mp001, jak poznam szczegoly - dam znac.

 

@_junior - tasma teflonowa jest uzywana w hydraulice bodajze - pytaj w sklepach z materialami do domostw 8-), a przy okazji zaopatrz sie w tasme elektryczna.

Link to post
Share on other sites

Wracając jeszcze na chwile do prec lufy, to mam zamiar przerobić precke do VSR(z jeden strony ma tak jakby dziure http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=445 ) na prec lufe Mp001 i zastanawiam się z której strony lepiej dać otwór znajdujący się w niej. Czy lepiej zaraz przed gumą hu, czy przy wyjściu z lufy. Nie wiem czy taki "ubytek" rurki mniej namiesza przy wylocie kulki czy w mijescu działania największej sily (zaraz przy hu).

Link to post
Share on other sites

@ fester - wiekszosc info nt. mp001 jest na angielskich stronach...

 

Co do kompatybilnosci miedzy VSR a mp001 - to wywnioskowac mozna tylko tyle, ze pasuje precka po drobnych przerobkach a reszta nie. Inna sprawa to to, ze tak naprawde czytalem tylko o jednym kolesiu co probowal instalowac czesci od VSR, w zwiazku z tym ciezko o pewne informacje na ten temat. Potrzebni sa po prostu ochotnicy co sprawe zbadaja i opisza :twisted:

 

Aha, deescustoms - firma produkujaca lufy precyzyjne - ze Stanow bedzie ponoc robic precki do mp001 - narazie szczegolow brak.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...