Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowość JG (JG0510 A47 )


Recommended Posts

Na taiwangun pojawił się nowy karabin elektryczny a mianowicie JG0510 A47

Ma aż 330 fps o to dane jakie podaje taiwangun :

 

JG0510 A47 [JG]

Zmierzona prędkość wylotowa: 330 fps

Waga: 2000

Tryb ognia: pojedynczy i ciągły

Materiał korpusu: tworzywo

Akumulator: stick (w zestawie)

 

Długość: 49 cm

Hop-up: regulowany

Materiał: tworzywo + metal

Magazynek: Metalowy Hi-Cap 180

 

Pozdrawiam Kapitanbubel :)

Link to post
Share on other sites
Wie ktoś może jak wygląda sprawa kompatybilności z magami STARowskimi?
Pytałem Krakmana, normalne magazynki wchodzą, firmowy magazynek wchodzi do TM'ki.

 

Cholera, gdzie Jonboy wsadził swój poradnik montowania kolby od wiatrówki do AK'S? Szukam i znaleźć nie mogę... :/ Jeszcze nie jest to AKS74U, ale bliżej niż dalej ;)

Link to post
Share on other sites

Gearbox jest metalowy, a i owszem, ale w recenzji czytałem narzekania na marne podkładki i łożyska. Korespondując z Krakmanem poruszyłem tą sprawę - odpowiedział, że jeśli taki problem jest, będzie można wymienić wadliwe części na przeglądzie zerowym.

Link to post
Share on other sites

Postrzelałem - na pewno nie można porównać z betą TM jeżeli chodzi o szybkostrzelność, zasięg też minimalnie mniejszy ale za tą cenę

 

szkoda że nie ma zestawów z dwoma lub trzema zespołami luf - byłby Krinkow AKS SWD w jednym - gdyby nie nie wystające zaśleki od montażu kolbu ASK to wystarczy odkręcenie 5 śrubek i mamy inny karabin

zespół muszki i tłumik płomienie metalowe

 

Krinkowa ma syn ja wolę jednak SWD no chyba że na budynek

do lasu nie wygodny ze względu na brak kolby - trudno celować na wyciągniętych łąpach

 

dzić kupiłbym jedna bete zamiast Krinkowa

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Będzie jakaś recka tego Krinkova? Według mnie to jest dość ciekawa propozycja dla ludzi, którzy maja juz główną broń a to chcą mieć do CQB. Ja właśnie do takich celów planuje go kupić, ale dobrze by było jakby się wypowiedziały osoby, które go mają. Warto go kupować?

Link to post
Share on other sites

jak dla mnie to w stocku do niczego sie nie nadaje... niecelny, sredni zasieg, przynajmniej kulki w miare szybko lataja (0.2g).

Tuning juz w drodze :D

Plastiki troche trzeszcza, a farbe z metalowych czesci mozna zdrapac paznokciem... Ale generalnie jestem zadowolony :D

Według mnie to jest dość ciekawa propozycja dla ludzi, którzy maja juz główną broń a to chcą mieć do CQB.

ja tak wlasnie wybralem :F

Edited by cooler404
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Nikt już nic nie wspomina o tym karabinku a szkoda. Dzisiaj wywaliłem z niego 3 hi-capy po 180 kulek każdy. I oto kilka moich spostrzeżeń:

1. Wykonanie dość solidne. Body z metalu i jest co trzymać, bo wagę to ma. Wrażenia wizualne pozytywne. Jakiś drastycznych niedoróbek nie widać.

2. Luźno zamontowany tłumik płomienia. On jest blokowany patentowa blokadą, więc nie da się za bardzo go dokręcić. Zrobiłem to tylko na próbę i okazało się, że jeszcze pół obrotu można by go dokręcić ale wtedy właśnie nie łapie ta blokada.

3. Osiągi jak na karabin z tak krótką lufą całkiem niezłe. Na kulkach 0,23g przy ustawieniu HU kulka leci jakieś 40-45m. Zauważyłem tylko, że ma tendencję pod koniec lotu skręcać w lewo. N i osobiście troszkę ciężko mi się nim celowało, ale to kwestia przyzwyczajenia.

4. Na testach miałem podpiętą batke 9,6V i ROF był dość znaczny, a magazynek stockowy wyrabiał z podawaniem kulek. Ciężko się go troche podkręca i ma troszkę za małą pojemność jeśli ktoś będzie sie bawił w ostre strzelanie. :)

5. Jedyna rzecz, która mnie zdenerwowała i według mnie może mieć wpływ na awaryjność tego karabinka, to selektor, a konkretnie jego przeskakiwanie z trybu auto na single. Zdarzyło mi się tak 3 razy, że samoczynnie przy dłuższej serii selektor sobie opadał w dół. Jest to cokolwiek irytujące. Po dokładnych oględzinach stwierdziłem, że selektor można nawet na 3-4mm odgiąć od body O_O.

6. Przydałoby się włożyć do tego Krinkova jakąś precke, bo rozrzut przy większym dystansie jest dość mocny. Zadowalająca celność jest tak do 35m i można tu nawet mówić o powtarzalnych strzałach.

Podsumowując, za cenę 400zł (Krakman) dostajemy całkiem niezłą replikę , która na pewno sprawdzi się jako broń do CQB i ewentualnie broń boczna.

Link to post
Share on other sites

[...]

2. Luźno zamontowany tłumik płomienia. On jest blokowany patentowa blokadą, więc nie da się za bardzo go dokręcić. Zrobiłem to tylko na próbę i okazało się, że jeszcze pół obrotu można by go dokręcić ale wtedy właśnie nie łapie ta blokada.

[...]

Możesz wziąć wiertarkę, małe wiertło i dorobić sobie takie wgłębienie w miejscu gdzie tłumik jest maksymalnie dokręcony. Inną metodą jest owinięcie bolca blokująceo izolką tak, żeby maksymalnie wyeliminować kręcenie się tłumika.

[...]

5. Jedyna rzecz, która mnie zdenerwowała i według mnie może mieć wpływ na awaryjność tego karabinka, to selektor, a konkretnie jego przeskakiwanie z trybu auto na single. Zdarzyło mi się tak 3 razy, że samoczynnie przy dłuższej serii selektor sobie opadał w dół. Jest to cokolwiek irytujące. Po dokładnych oględzinach stwierdziłem, że selektor można nawet na 3-4mm odgiąć od body O_O.

[...]

Selektor powinien mieć plastikową zaśpelkę - ściągnij ją delikatnie podważając płaskim śrubokrętem albo nożem i zobaczysz śrubkę. Dokręcając ją wyeliminujesz latanie selektora.

Link to post
Share on other sites

Selektor powinien mieć plastikową zaśpelkę - ściągnij ją delikatnie podważając płaskim śrubokrętem albo nożem i zobaczysz śrubkę. Dokręcając ją wyeliminujesz latanie selektora.

 

 

Metalową zaślepkę. A dokręcanie nie załatwi tego problemu, bo powtórzy się on po kilku dłuższych seriach.

Link to post
Share on other sites

Metalową zaślepkę. A dokręcanie nie załatwi tego problemu, bo powtórzy się on po kilku dłuższych seriach.

 

A może i metalową :). Jeżeli aż tak bardzo się odkręca, to można to potraktować jakimś ustrojstwem do ustalania gwintów, czy jak to się tam na to mówi.

Link to post
Share on other sites

1. Wykonanie dość solidne. Body z metalu i jest co trzymać, bo wagę to ma. Wrażenia wizualne pozytywne. Jakiś drastycznych niedoróbek nie widać.

 

Body jest plastik-fantastik. Z metalu jest tylko, górna klapa, selektor, magazynek, zatrzaski, tłumik płomienia, lufa zew. i muszka. Z czego klapa i selektor są ze stali.

 

Konstrukcja ogólnie nie sprawia złego wrażenia. I dobrze się nosi z pasem trzy punktowym. Replika raczej do CQB lub jako boczniak. Do innych rzeczy kiepska.

 

Co do kwestii technicznych, jedynie do czego się przyczepię to niskiej jakości okablowanie, radzę od razu wymienic na kable niskooporowe do głośników.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...