Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK 47S CYMA problem z Hopem


Recommended Posts

Od początku używania kałacha hop dziwnie się zachowuje, po przeleceniu 20 kilku metrów kulka skręca w prawo. Aby strzelić prosto muszę przechylić replikę w lewo o około 30 stopni.

Co mam z tym zrobić? Wymienić całego Hopa, samą gumkę czy może wystarczy wyjąć gumkę i włożyć ją z powrotem prosto? Nie chcę rozbierać repliki na darmo.

Link to post
Share on other sites

Mógłby ktoś zarzucić mały tutorial jak się dosatć do hopa. Chcę uniknąć takiej sytuacji, kiedy rozkręcam całą replikę, a okazuje się że wystarczyło wykręcić dwie śrubki. Byłbym też wdzięczny za informację, jak zdjąć przednie "elementy drewnopodobne" i metalowy wycior spod lufy, wydaje mi się , że trzeba tam użyć trochę siły, ale nie ejstem pewny.

Link to post
Share on other sites

Już zrobiłem z pomocą Gumskiego

 

- odkręć dwie śrubki pod magazynkiem

- odkręć następne dwie znajdujące się 5 cm w kierunku lufy.

- zdejmij pokrywkę od baterii, wyjmij baterię i zdejmij plastikową płytkę, na której leży

- rozłóż replikę na dwie części

- odkręć śrubki mocujące komorę hop-upa

 

Zrób harmonijkę z papieru, o szerokości ok 5 mm. Jeśli kulka skręca w prawo, połóż harmonijkę na prawą dziurkę na śrubkę, jeśli w lewo to na lewą.

 

Gumski pisał mi o 3-5 warstwach, ale mi pomogło 12. Wypróbuj różne grubości. Uważaj, żeby nie napchać za dużo papieru - hop może się trochę wygiąć i magazynek nie będzie chciał wchodzić. Max to chyba około 16-18 warstw.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

a ja mam taką prośbę do posiadaczy AK47 ale w wersji ze stałą kolbą.

czy mógłby ktoś zrobić kilka fotek 'dupy' tej repliki ze zdjętą kolbą,,,chodzi mi o mocnowanie:)

pozdrawiam i dzięki:)

a ja zdaje sie poradzilem sobie z tym problemem :) i mi nieskreca . w komorze jest krzywo osadzona gumka ta gorna ktora wchodzi w rowek , ma krzywe gniazdo -pilniczek i po problemie

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Przepraszam za pisanie dwóch postów pod rząd, ale nie otrzymałem żadnej odpowiedzi na poprzednie pytanie, a pytanie stało się nieaktualne - komorę już kupiłem.

 

Zakupiłem do swojego AK47 Cymy preclufę 6,04 Classic Army, metalową komorę hop-up G&G i sylikonową gumkę Guardera. Bez żadnych problemów zamontowałem całość w karabinie. Podczas próby ogniowej okazało się, że kulki blokują się w hop-upie. Gdy strzelam, jedna kulka blokuje się. Muszę strzelić drugi raz, aby kolejna kulka przepchała poprzednią. W efekcie kulki wylatują w liczbie 2-3, w międzyczasie obserwuję strzały puste. Gdy rozkręcę karabin, wyjmę z hop-upa lufę i założę na nią gumkę, kulki przelatują bez problemu. Nie widać też żadnych usterek w samej komorze.

 

Przesmarowanie całości sylikonem nic nie dało. Strzelam kulkami 0,2g firmy Excel, więc cały problem nie jest prawdopodobnie spowodowany niską jakością kulek.

 

Poniżej zamieszczam paczkę ze zdjęciami. Na jednej z nich widać miejsce, kulkę zaciętą w miejscu, w którym zwykły to robić. Jest też zdjęcie metalowego pierścienia, którego przeznaczenia nie znam. Dostałem go razem z komorą. Czy istnieje jakieś zastowowanie dla niego w mojej Cymie?

 

Link do zdjęć [600kB]:

http://recon.boo.pl/wmasg/ak.rar

Link to post
Share on other sites

Metalowy pierścień nasuwa się na lufę i wsuwa tam, gdzie lufa wchodzi w komorę hop-up - ma on za zadanie zapobiec zbytnim ruchom lufy, czyli wysuwaniu. Co do hop-upu, to sprawdź, czy po prostu nie masz go za bardzo podkręconego. Gumki Guardera, a raczej dystansery majuą to do siebie, że są twarde i optymalne podkręcenie kulki jest zaraz "na początku", a później to już tylko blokada.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...