Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kamil

Użytkownik
 • Content Count

  477
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Kamil

 1. Panie, w użyciu przez rosyjskie służby specjalne jest cała masa jeszcze innych broni.
 2. Bez problemu można nosić 6sz112 z każdą balistyką.
 3. Skoro temat i tak się pojawił na rus.milu, to ja tylko powtórzę ogólną tezę która tam się przewinęła - wszystkie są prawie takie same. Mają podobny poziom wykonania i użyto do ich produkcji niewiele różniących się materiałów. Różnice są na tyle nieznaczne, że to, która będzie "najlepsza" zależy od preferencji użytkownika.
 4. Mieć mają, w praktyce używają komercyjnych mundurów/maskałatów.
 5. Do flory to zaden z tych hełmów nie pasuje. Flora to mundur armijny, a żadne jednostki armijne nie używają zsz-1 (któryw ogóle nie jest popularny). Zamiast kombinować z przerabianiem jakiś polskich hełmów, co i tak da zapewne mierny efekt, lepiej kupić sobie dobrą replikę np. 6B28 czy 6B7-1M tutaj: http://www.helmetreplicas.net/
 6. Ale to było w czasach przed florą. Z kamizelek kuloodpornych używanych przez różne OMONy, specnazy itd. to może jakiegoś Kazaka albo Korę, za 300- 400zł. Ale one nie mają żadnych ładownic. Przeciwodłamkowe używane w wojsku są droższe. Możesz spróbować dorwać na Red Alliance samą szmatę 6B3 z wkładami kevlarowymi, bez płyt. Za 400zł pewnie byś kupił, w kiepskim stanie, ale trzeba by było poszukać. Rozsądna cena za stare kamizelki z wkładami to 600-800zł, chociaż coraz trudniej je dostać w takiej cenie. Nowe (w sensie będące w użyciu w wojsku obecnie) kosztują już dużo więcej. Zresztą powie
 7. Do 200zł raczej nic... Możesz spróbować dorwać którąś ze szmacianych kamizelek, jak V95 czy M22. Może trafisz na allegro. Ale przez regularne jednostki są raczej nieużywane, poza tym słabej jakości. Lepiej dozbieraj...
 8. Czy ten konkretny egzemplarz to fleck - nie jestem w stanie odpowiedzieć, bo się na niemieckim nie znam, ale na 100% Rosjanie używają niemieckich (nie rosyjskich kopii) flecktarnów. Plecak - któryś ze stajni SSO, prawdopodobnie RD-99 lub Ataka, niestety nie widać czy ma pas biodrowy.
 9. Najbardziej by pasowało (i najwygodniejsze imo) 6sz112.
 10. Panowie, skoro prokuratura nie działa, to na chwilę obecną tylko pozew cywilny. Wystarczy że sąd wyśle do niego pismo, a zostanie ono 2x awizowane i uznaje się, że adresat pismo otrzymał. To wam otwiera drzwi do wyroku zaocznego, przy którym uznaje się żądania powoda bez przeprowadzania dowodu. Razem z wyrokiem zaocznym zostanie nada klauzula natychmiastowej wykonalności. I to jest tytuł wykonawczy, z którym można iść do komornika.
 11. Rzekłbym: COD skończył się na United Offensive, czyli ostatniej bardzo dobrej części. Niech będzie że jeszcze MW, ale mnie ono dupy nie urywało i poza scenerią wszystkie te triki już widziałem. Kolejne części już niewiele mają gry w grze, bo więcej tam oglądania skryptów, filmików i loadingów. Strzelanie tyż takie nijakie. Jak dla mnie COD może być nawet i w kosmosie, z mojej strony zainteresowanie tą grą zanikło do zera już parę lat temu.
 12. Byłem fanem pierwszej części SE i bardzo czekałem na dwójkę. Jakem się doczekał, to teraz sobie pluję w brodę że to gówno kupiłem. Właściwie to chyba równo spieprzyli wszystko: - fabuła to jakiś absurdalny żart, totalne bzdury o ataku Rosjan na Londyn, w dodatku w formie pseudo odpraw i szczątkowych filmików. - wynikające z powyższego durne misje, w stylu zaatakuj od FRONTU (sic!) twierdzę, wybij wszystkich w środku, a to wszystko po to, żeby zrobić sobie tam stanowisko do oddania jednego strzału. Naprawdę prawie popłakałem się ze śmiechu, kiedy musiałem pozabijać wszystkich w radzieckim szt
 13. Tak wygląda ładownica do SWD: http://i270.photobucket.com/albums/jj109/smirnovdave/100_4029.jpg Różnie je noszono, można ją przypiąć normalnie za szlufki, albo nosić tak: http://img6.imageshack.us/img6/9779/svdrigdo5.jpg Magazynki noszono jeszcze normalnie w stanikach: http://img4.hostingpics.net/pics/8918128a60bc373fb7.jpg jak i w samoróbkach: http://img4.hostingpics.net/pics/201887584c80e54763.jpg Wybór należy do Ciebie ;)
 14. Właściwie Kazik mnie ubiegł bo chciałem napisać to samo. Partizan (lub jakikolwiek inny znany maskałat SSO) + smiersz. To jest zestaw bardzo wygodny i bardzo praktyczny. I właściwie 100% oddaje rosyjski wygląd. A czy zahacza o Kaukaz? Raczej na pewno dalej w tych rejonach stacjonują jednostki (jakieś specnazy WW) które czegoś takiego używają. Chociaż tutaj już na siłę staramy się dorobić ideologię do sprzętu.
 15. Moje pytanie - a czemu akurat ten okres? Bez złośliwości z mojej strony, ale jeśli jak sam przyznałeś nie znasz się na sprzęcie rosyjskim to czemu akurat okres historyczny? Zwłaszcza że sprawia o tyle problemu, że trzeba szukać mało już popularnego oporządzenia, a za tym idzie przede wszystkim czas. Taki np. Grad-2 nie jest specjalnie drogi, ale nie tak łatwo go dostać. No i tak jak wspomniał Samozlo, wszystko też zależy od rodzaju jednostek.
 16. Tak uczulę tylko: na Allegro (i nie tylko) jest zalew tanich dresów w kamuflażu, prawdopodobnie spora część z Białorusi. Często sprzedawca opisuje to jako maskałat, czy też KZM, a w większości ani jednym ani drugim toto nie jest. Licha jakość, cienki materiał, błysk i szelest. Jeżeli kupować maskałat to porządny, najlepiej produkcji SSO.
 17. Ani nie jest ciężko dostępny, ani nie jest jakoś szczególnie droższy niż np. amerykański. A nawet pewnie jest tańszy, z tego co mówili koledzy zbierający us szpej.
 18. To nie jest KZM. To takie białoruskie dresy w kamuflażu. Coś na kształt ubogiego maskałatu.
 19. Ojtam ojtam ;) Tematów o Czeczenii nie jest dużo, ale poboczne wątki na ten temat pojawiały się przy wielu tematach. Tylko siąść i przejrzeć. Zresztą już autor tematu dostał odpowiedź. A tutaj naprawdę mało kto zagląda.
 20. Łał. Naprawdę łał. Długo myślałeś żeby wymyślić tyle głupot? Attero, jedyną sensowną odpowiedzią w tym wątku był post W2o i radzę się do niego zastosować. Mało kto tutaj zagląda, poza tym zadane przez Ciebie pytania zostały już poruszone w paru wątkach na rus.milu i tam radzę zajrzeć, ewentualnie założyć nowy temat.
 21. Ależ oczywiście że Rosjanie mają swoje goretexy. Ale ceny zaczynają się od 1000zł w górę (katalogowo). A oddychalność imo nie jest powalająco większa niż w/w strojów przeciwdeszczowych.
 22. To jest bardzo dobra bielizna termoaktywna, a przy tym niedroga: http://www.brubeck.pl/index.php/pl/tresc/glowna.html W GO Sporcie swojego czasu kupiłem komplet za 120zł. Jak jest mokro, to po prostu trzeba uważać gdzie się siada ;) Polecam maty pod tyłek, a na kolana ochraniacze. Gorka niestety nie jest przeciwdeszczowa, tylko przeciwwiatrowa, więc jakiekolwiek machinacje z jej wodoodpornością nic Ci nie dadzą, to jest tylko brezent i nie ma co kombinować. Jak wiesz że będziesz dużo leżał i taplał się w wodzie to bierzesz goretex i tyle. Gorka się za to nadzwyczaj dobrze sprawdza na śnie
 23. No to się kupuje w innym. Na Frontowcu jest też w cyfrowej florze. No tylko po co goretex pod gorkę? Gorka NIE jest przeciwdeszczowa. Przy większym deszczu brezent szybko namoknie wodą i będziesz na sobie nosił zimny, mokry ciuch. Poza tym, w każdym goretexie przy dłuższym marszu pocisz się jak wszyscy diabli, dlatego nosi się go tylko na spory deszcz, bo lepiej się spocić niż przemoknąć do cna. A jakbyś jeszcze na goretex zarzucił brezent, to gwarantuje Ci, że po 30 minutach będziesz po prostu zlany potem. Moja propozycja na jesień/zimę to - bielizna termoaktywna, cienki polar (10
×
×
 • Create New...