Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Czy m15 naprawdę istnieje?


Recommended Posts

Cześć od razu mówię, że nie wiedziałem gdzie to dać więc jak coś to proszę o przeniesienie.

 

A więc tak. Zamierzam kupić sobie m15a2 rifle i do tej pory myślałem że jest to replika m16a2 ale zobaczyłem na zdjęciu ze strony CA, że oznaczenia na korpusie są m15a2. I tu pojawia się moje pytanie. Czy jest taka broń jak m15 czy to jest po prostu zmieniona nazwa przez CA i czy producentem m16 nie jest przypadkiem colt bo na body repliki jest nazwa firmy Armalite.inc?

 

Nie wiem czy tekst jest zrozumiały mam nadzieję, że tak. Prosiłbym o odpowiedzi tu na forum lub jak ktoś chce i ma czas dokładnie wytłumaczyć to na gg9412409

 

Ps. Szukałem, nie znalazłem.

Link to post
Share on other sites

Colt robi M16 i jego odmiany jak M4, M733 i inne. Armalite robi tą samą broń tylko pod oznaczeniami, M15A... firma jak najbardziej prawdziwa i produkty też ;) poprostu na licencji Armalite. Teraz jeszcze przyłączyło się do produkcji broni M-ko podobnej H&K.

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

"Colt nadal produkował te karabiny, ale wyłącznie na rynek cywilny i dla policji...." to cytat z tekstu z liku powyżej i teraz już nie rozumiem jak jest dokładnie. Ale ok teraz chciałbym wiedzieć czy jeżeli chcę odtwarzać jednostkę która używa m16a2 to muszę do tego kupić koniecznie m16a2 czy jak kupie m15a2 od ca to będzie duża różnica.

Link to post
Share on other sites

"Colt nadal produkował te karabiny, ale wyłącznie na rynek cywilny i dla policji...." to cytat z tekstu z liku powyżej i teraz już nie rozumiem jak jest dokładnie. Ale ok teraz chciałbym wiedzieć czy jeżeli chcę odtwarzać jednostkę która używa m16a2 to muszę do tego kupić koniecznie m16a2 czy jak kupie m15a2 od ca to będzie duża różnica.

 

Jeszcze jest pytanie czy zolniez ktorego chcesz odtwarzac byl wyposazony w M16 Colta czy moze FN bo i oni dostarczali amerkanom eMki

Link to post
Share on other sites

czy jeżeli chcę odtwarzać jednostkę która używa m16a2 to muszę do tego kupić koniecznie m16a2 czy jak kupie m15a2 od ca to będzie duża różnica.

 

To juz tylko od Ciebie zalezy... Dla niektorych trademarki i odwzorowanie oryginalu sa bardzo wazne, dla innych mniej, dla innych w ogole. Chociaz jezeli to ma byc jakis powazny reenacting to przydaloby sie wszystko miec kontraktowe i zeby replika byla wierna.

Link to post
Share on other sites

Oryginalne M15 różni się w mniejszym lub wiekszym stopniu od repliki (w zalezności od wersji). Tutaj sobie mozesz pooglądać:

LINK (tylko M15A2 właściwie nie posiada większych różnic).

 

Co do rekonstrukcji, to oczywiście najlepiej byłoby mieć trademarki również. Wszystko zalezy od tego na ile "ortodoksyjny" jesteś :P.

 

Procent

Link to post
Share on other sites

Seria eMek ICSa i po sprawie masz problem z odwzorowaniem z głowy nic więcje nie da się już chyba chcieć. Jeżeli nie wystarczy Ci te 280-300 fpsów i chcesz mocniejszą kup FTK ICSa będziesz miał około 400 fpsów, wymień magazynki na inne niż oryginał (oryginał jest wymiarami dokładnie taki jak prawdziwy ale niestety płycej "wchodzi" w "gniazdo" i przez to wystaje go więcej niż w realu. Po zmianie na każdy inny mag niż ICSowski wszystko jest OK.

 

Myślę że to Ci załatwi sprawę "odwzorowania"

Link to post
Share on other sites

Jest ochydne, bo po pewnym czasie uzytkowania w CA schodzi farba i wygląda to lepiej niż od nowości, a TM się przeciera i otrzymujemy świecący się, szary plastik. Po czasie również coraz więcej elementów zaczyna się chwiac i ogólnie replika jest "rozklekotana", czego w CA się nie zauważa. Odnoszę sie oczywiście do M'ek z TMa (no może poza SIRem).

 

Tyle

 

Procent

Link to post
Share on other sites

Hm... jak jezdze palcem po tych trademarkach to cos czuje, aczkolwiek nie wiem czy to wklesla grawerka czy wypukla farba :D Jesli jest grawerowane, to baaaaardzo plytko... Albo mamy jakies inne wersje?

Haha, no rzeczywiście. ;P Ale ja wolę żyć w przekonaniu, że to jest grawerowane. ;]

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...