Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyposażenie żołnierza BW I


Recommended Posts

Czy da się jakoś rozpoznać używany gore od nówki? Tzn. mam na myśli sytuację, kiedy to sprzedawca wyśle mi np. używany gore jako nowy - czy da się je jakoś rozróżnić (oprócz ewidentnych śladów zużycia)?

A zapomniałbym - każdy sprzęt wywalany na demobil ma czarną pieczątkę w postaci wielkiego "A" najczęsciej na metce wewnątrz ubrania

Link to post
Share on other sites
  • Replies 670
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak się zastanawiam - jak to jest z oporządzeniem?

 

Jeśli się nie chce nosić pasa i szelek, to czego oprócz "kamizelki żołnierza przyszłości" można użyć do flecka? Zależy mi, żeby kamizelka była modułowa, jaki kolor byłby strawny oprócz flecktarnu?

Link to post
Share on other sites

Dawno nie było głupiego pytania więc jako nowicjusz poczuwam się do odpowiedzialności...

Od razu uprzedzę, że przeszukiwałem ten temat aby upewnić się, czy przypadkiem podobna kwestia nie została jeszcze poruszona, jednak wychodzi na to, że nie. Przeszukiwanie forum to jednak dość problematyczna technika i potrzeba lat, aby stać się w niej mistrzem więc w razie co proszę o wyrozumiałość ;]

Chodzi o parkę BW i podpinkę do niej (np. taką: http://www.sklep.vest.pl/product_info.php?products_id=596 ).

Czy wyżej wymieniona podpinka to po prostu "kurtka w kurtce", a jedyne połączenie jej z parką to włożenie jednych rękawów w drugie? Przyglądałem sie, czy nie ma jakichś haczyków, guzików, sznureczków, czy małych czarnych chłopców i dziewczynek skłonnych złapać się za ręce, ale nie znalazłem. Proszę o pomoc - jeśli noszę tę kurtkę jak pajac, chciałbym o tym wiedzieć jak najszybciej ;]

 

pozdrawiam,

Paps.

Link to post
Share on other sites

do: Paprotek

 

I Ty twierdzisz, że przeczytałeś ten wątek? Nawet najbliższych stron widać nie przeczytałeś...

 

Ronin

 

p.s.

 

http://www.awr.one.pl/viewpage.php?page_id=28

 

Tu masz dokładne info o racji i nawet więcej niż "wygląd w przybliżeniu". A info o tym gdzie kupić masz na poprzedniej stronie.

 

p.s.s.

 

Komu ja piszę te artykuły :(? Ja naprawdę apeluję:

 

Zanim zadacie jakiekolwiek pytanie, przejrzyjcie stronę AWR i stronę Delty. Tam jest już większość odpowiedzi. Poza tym strony są ciągle aktualizowane, więc co jakiś czas pojawiają się nowe informacje.

 

p.s.s.s.

 

A podpinki nie przypina się do kurtki tylko nosi jak zwyczajny polar/sweter... Chodzi o to, że możesz ją założyć pod dowolną kurtkę, bluzę, czy nawet nosić samą - przypinanie jest rzeczą zbyteczną, poza tym utrudnia szczelne zamknięcie podpinki...

Link to post
Share on other sites

Raczej utoną, mam pakorowiec na magazynek do g36 i wydaje się sporo większy od magazynka do m'ki. szczególnie na szerokość.

 

Dzięki Ronin. wiem że to ma być jaśniejszy... D: odnośnie tego zdjęcia, ten drugi żołnierz ma jakąś konkretną czapkę czy zwykłego "kondoma"? i czy można gdzieś znaleść taki polarek isaf'u?

Edited by Pucek
Link to post
Share on other sites

Ten drugi żołnierz to Austriak :).

 

Na tym sprzęcie się nie bardzo znam, więc niewiele mogę powiedzieć o czapce. A naszywka ISAF jest na specjalnym rękawku (zakłada się go na ramię i żeby się nie zsuwał koniec na pagon), który służy do noszenia na nim naszywek (obszywa się rękawek, a nie bluzę). Tutaj masz przykład austriackiego:

 

befehlsausgabeqe5.th.jpg

 

a tu niemiecki odpowiednik (ładnie się zlewa na pustynnym mundurze ;)):

 

amb0015zt3.jpg

 

do Arafata:

 

Rozumiem, że chcesz stworzyć układ 1. i 2. linii wyposażenia, gdzie pierwsza opiera się na pasie z szelkami BW? Rób jak uważasz ale myślę, że to średnie rozwiązanie - wiem, że ten układ sprawdza się w sprzęcie "amerykańskim" (rescue belt+lekkie szelki 1. linii+ladownice jako 1. linia, a na to chest/kamizelka), ale to rozwiązanie raczej średnie z szerokim i masywnym pasem BW, i szelkami, które mają sporo plastykowych elementów na sobie. Pamiętaj, że ten pas i szelki są sprzętem projektowanym pod 2. linię...

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Oj, mylisz się. Modułowych czy też hybrydowych kamizelek, jest cała masa. Fakt, że kontrakty to jedynie S95 i IdZ, jednak jest olbrzymia ilość "półkontraktów", chociażby produkty KHS:

 

29_0.jpg

 

75Tactical:

 

81011.jpg

 

Każdy z w/w ma po kilka modeli kamizelek i chestów, więc spokojnie wybierzesz coś dla siebie.

 

Poza tym dochodzą jeszcze produkty hybrydowe - stara dobra CCV od KHS, czy produkty Arktisa.

 

Ronin

 

p.s.

 

Linki do producentów masz na stronie AWR :), rzeczy dostępne są chociażby na recon-company.de.

Link to post
Share on other sites

Mają i używają.

Broń używana przez KSK i inne jednostki specjalne niemieckiej armii to:

G36, G36K, LMG36, MP5A3, MP5SD6,P5K, MP7A1, G22, G8 Remington M870, Spas 15, Benelli M1 Tactical, P8, USP P12, nie wspominając o MG3, MG4 a na pojazdach GMW 40mm lub M2 BMG 12,7mm.

Link to post
Share on other sites

Panowie , kupuję od kolegi kamizelkę przeciwodłamkową i zastanawia mnie w jakich kombinacjach można ją nosić, tzn. nigdy nie spotkałem się ze zdjęciem żołnierza w niej , a zarazem w parce.

Albo czy nosi się się pod maskałatą zimową?

Link to post
Share on other sites

Remington M870 jest najbardziej zaskakującą rewelacją - kiedy zobaczyłem fotki sam byłem zdziwiony :). Tyle, że ta strzelba ma wąskie zastosowanie - jedynie jako sprzęt do wyważania drzwi.

 

Kamizelkę zakłada się zawsze na odzież! Przynajmniej dotyczy to przeciwodłamkowej, nie liczę tu wszelkich kamizelek dla Secret Service i innych ;)...

 

Ronin

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...