Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyposażenie żołnierza BW I


Recommended Posts

Może tworzę nowy mit, ale gdzieś czytałem (militaryphotos.net ?), że w BW mają taki wymóg że na misjach żołnierze mają siedzieć w pojazdach z naszywkami od strony okna (tak żeby było je widać) wtedy taki rękaw ma sens - siadasz z lewej rękaw z lewej, siadasz z prawej rękaw z prawej - dobra alternatywa dla rzepów.

 

Ktoś może to zweryfikować?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 670
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

BW mają taki wymóg że na misjach żołnierze mają siedzieć w pojazdach z naszywkami od strony okna (tak żeby było je widać)

-potwierdzam

bo jak ktoś ma funkcje np. kierowcy, to ma pojazd na stanie i tylko on go prowadzi i za niego odpowiada.

- :-D chyba ze akurat ma kaca, to oddaje kółko koledze.

Link to post
Share on other sites

Wygląda na orginał. Nie spotkałem się jeszcze z dobrymi poróbkami kamizelki bazowej IDz, ale z tego co widzę, jest to chyba 2ga generacja. Aktualnie wprowadzana jest już piąta, po kolejnej modernizacji. Różnice miedzy poszczgólnymi wersjami są mało widoczne, glównie chodzi o układ taśm montarzowych oraz o plecy kamiezlki, gdzie znaduje się całe wyposarznie elektroniczne żołnierza tj. m.in. łączność i nawigacja, potrzebna na współczesnym polu walki.

Link to post
Share on other sites

Wczoraj, ponownie dzięki pomocy Wolfa, udało mi się zdobyć cztery podwójne ładownice do G36 systemu... IdZ. Są to nówki sztuki, prostu od producenta :).

 

Pierwsze co zwraca uwagę w ich przypadku to perfekcyjne wręcz wykonanie - szwy są idealnie poprowadzone a wszystko baaardzo dokładnie spasowane (w żadnej nie ma miejsca gdzie materiał by się np. marszczył):

 

img1692ps9.th.jpg

 

Drugą sprawą są nowe typy zamknięcia hiszpańskiego, tym razem bardziej zbliżone do klasycznych "fastexów":

 

img1693ut2.th.jpg

 

Działają tak samo jak stare zamknięcia - wystarczy pociągnąć i ładownica jest otwarta. Siedzą jednak duuużo mocniej, więc nie powinny wypadać w trakcie czołgania.

 

Zupełnie inny jest także system montażu do kamizelki. Jest to niemiecka odpowiedź na MOLLEa, tyle, że prostsza. Taśmy nie są usztywnione na całej długości, a jedynie na końcu, gdzie zginają się pod kątem 180 stopni. Ma to zapobiegać ich wysuwaniu. Nie ma tu żadnych fantazyjnych zamknięć czy innych tego typu sprzętów - proste i skuteczne rozwiązanie.

 

img1696hf9.th.jpg

 

Oczywiście wszystko pasuje także na stare dobre oporządzenie w układzie pasa i szelek :):

 

img1691hb1.th.jpg

 

Ronin

 

p.s.

 

To czego nie widać na zdjęciach to zupełnie inny system usztywnień ładownic. Ich główna komora nie ma wstawionych plastykowych prostokątnych wkładek, jest natomiast podszyta grubym, nylonowym materiałem w oliwkowym kolorze, na całej wewnętrznej powierzchni.

Link to post
Share on other sites

Wczoraj, ponownie dzięki pomocy Wolfa, udało mi się zdobyć cztery podwójne ładownice do G36 systemu... IdZ. Są to nówki sztuki, prostu od producenta :).

Ronin

 

Dalsze informacje niestety pozostaną naszą słodką tajemnicą.

Ronin testuje, a ja chyba też się w najbliższym czasie skuszę na IdZ.

Link to post
Share on other sites

Kabura na pistolet flarowy ma podobny wygląd, różni się jedynie wymiarami i zapięciem - jest zamykana na rzep.

 

Kabura w linku jest na pistolet P1 - późniejsza wersja Walthera P38 z drugiej wojny. Pistolet ten w zasadzie całkowicie wyszedł już z użycia.

 

P8 tam nie wejdzie, ponieważ w P1 lufa była "łysa" przez co była cieńsza. W P8 lufa jest "otoczona" zamkiem, i grubsza.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Dlaczego starasz się wyważać otwarte drzwi?

Dostępne są przecież kabury do P8 i to w całkiem przystępnych cenach.

Przykładowo ta pozycja:

 

http://ranger-shop.pl/product-pol-3780-Kab...II-BW-OLIV.html

 

Występuje również we flecktarnie i mogę są z czystym sumieniem polecić bo sam używam od 2 lat i jestem bardzo zadowolony.

Oczywiście jest przeznaczona do noszenia na Kopplu.

Link to post
Share on other sites

Wolf, jak dają za darmo, to się bierze : P Ale w świetle tego, co napisał Ronin to by był jeden z najmniej użytecznych prezentów, jaki można mi było dać. Swoja drogą - ta zaproponowana przez ciebie wydaje sie sensowna. Na znanych mi sklepach nie ma jednak wersji flecktarn. Gdzie można taką upolować?

Link to post
Share on other sites

Tę drugą to już w tym temacie zdaje sie widziałem, ale ta "twoja" mi bardziej odpowiada. W sumie z Rangershopem to będzie najłatwiej pewnie. Swoja drogą - nei wiedziałem, że to taki kosmopolityczny sklep. Cóż - zieleń nie boli. Dzięki stokrotne za pomoc :-P

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...