Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zwiadowca w drużynie


Recommended Posts

  • Replies 219
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie chcę nikomu nic wytykać... To ersoft nie armia.... i czasem o dyscyplinę w oddziale trudno ;-).

 

Jak to? Mówi się: "Otworzyć ogień na mój sygnał" i już. Musisz tylko wymyślić swój sygnał (np. gwizdnięcie albo podanie komendy "Ognia!"). Każdy może to zrobić ;-)

 

 

 

Zrobić zasadzkę trzeba umieć (nawet jak na airsoft), dyscyplina przy tym to pikuś. ;)

Edited by mer
Link to post
Share on other sites

Ja wiem Mer, że Ty nie rozumiesz ironii oraz masz ogólnie jakieś małe poczucie humoru.

 

Przeczytaj jeszcze raz moją wypowiedź, pomyśl, zastanów się co chciałaś mi przekazać, zastanów się dlaczego Twoja wypowiedź ma się nijak do tego co ja chciałem przekazać i zastanów się które z Nas ma rację ;-). Uwaga racja dotyczy tematu ersoft nie armia.

Dziękuję.

 

P.S. Umiem dowodzić tak dla wyjaśnienia i zazwyczaj nie mam z tym większych problemów, ale ja i moja ekipa traktujemy ersoft, O ZGROZO, jako zabawę, dasz wiarę?

Link to post
Share on other sites

Ja wiem Mer, że Ty nie rozumiesz ironii oraz masz ogólnie jakieś małe poczucie humoru.

Przeczytaj jeszcze raz moją wypowiedź, pomyśl, zastanów się co chciałaś mi przekazać, zastanów się dlaczego Twoja wypowiedź ma się nijak do tego co ja chciałem przekazać i zastanów się które z Nas ma rację ;-). Uwaga racja dotyczy tematu ersoft nie armia.

Dziękuję.

 

Ten temat nie traktuje na temat mojej osoby, mojego poczucia humoru itd. Taki post następnym razem proszę na PW, a nie na forum publicznym.

 

P.S. Umiem dowodzić tak dla wyjaśnienia i zazwyczaj nie mam z tym większych problemów, ale ja i moja ekipa traktujemy ersoft, O ZGROZO, jako zabawę, dasz wiarę?

 

Nie kwestionowałam samego dowodzenia, lecz dyscypliny - która nie musi być jakaś straszna albo typowo wojskowa.

 

To co ja robiłam też było for fun. Would you believe it, too?

Edited by mer
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Po drugie: kto Ci powiedział że zwiadowca musi mieć stały kontakt z dowódcą? Zadaniem zwiadowcy jest wykryć przeciwnika i poinformować o jego położeniu przełożonego. A czy to robi przez radio, komórkę czy znaki dymne to już wyłącznie sprawa oddziału.

 

 

Radio/komórka = stały kontakt radiowy/GSM. W przypadku znaków dymnych będzie to stały kontakt wzrokowy.

 

 

Zacznijmy może od czegoś prostszego...a mianowicie od definicji pojęcia 'stały kontakt' ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

i tu się pojawia ;) nikt nie chce zginąć ;p a czasem żeby wykonać zadanie oddział musi ponieść straty, w pewnym momencie każdy zaczyna dbać tylko o siebie co jest jeszcze gorsze i po kolei wtedy dochodzi do wybicia oddziału. Uważam że dyscyplina (rozkaz) i dbanie o zadek kolegi to jedne z głównych elementów każdej z taktyk .

Edited by Salvator
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 years later...

No trzy lata odkopał,ale w sumie może i dobrze.Zwiadowca musi przede wszystkim być zgrany ze swoją drużyna,najlepiej jak najmniejszą ale jak najlepiej doświadczoną i wyszkoloną oraz mieć jak najlepszą orientacje w danym terenie.A reszta to kwestia treningu.

Link to post
Share on other sites

@Irnyy - Patison zapytał w isniejącym wątku, by taką drobnicą nie zaśmiecać forum.

Za to ty mało tego, że nie ustosunkowałeś się do jego zapytania to swoimi mondrościami nie wniosłeś nic do tematu.

A powiem więcej się zbłaźniłeś.

Myślę, że zaszczytne miano grave diggera należy się właśnie Tobie. Bo wygląda na to, że tylko czekałeś aż ktoś nadkopie mogiłkę byś mógł dokończyć dzieła.

Gravedigger.jpg

Link to post
Share on other sites

Luneta obserwacyjna wymaga dość bliskiego kontaktu z oczodołem, a okulary lub gogle uniemożliwiają odpowiednie przyłożenie okularu lunety do oka. Sytuację poprawi np. wywinięcie gumowej osłony okularu lunety i przyłożenie soczewki bezpośrednio do okularów/gogli.

Tych kłopotów można uniknąć stosując do obserwacji lunety celownicze, trzymane w pewnej odległości od środków ochrony oczu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...