Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-14 Wood/Olive made by China


Recommended Posts

Kup zestaw cylindra, prowadnice sprężyny, precyzyjną lufe 550mm, sprężyne M120 i baterie 9.6V, gumkę HU jak chcesz (polecam silikon Systemy) i łożyska stalowe cierne (nie kulkowe).

Magazynek nie jest pierwszej klasy, ale też nie jest do niczego, trzeba go poprostu nakręcać do odpowiedniego momentu.

Blokada zamka jest tylko trzeba pewną część przypiłować (jest to gdzieś dokładnie opisane na forum).

 

Nie wystarczy 509mm? Te 4cm za duzo nie dadzą.

 

Podaj linka do tego EBR :-F

 

Kupuje jutro precke 509mm 6.04mm systemy :wink:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 881
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a i jeszcze takie głupie pytanie: gdzie tam się batke chowa??

 

Zapewne w gripie?

 

Mam pytanie do expertów. Cos mi sie stało z moją M-ką. Żeby wystrzelic kulkę musze nadusic 4-8 razy spust. :strach: Przy duszeniu spustu jest taki odgłos jakby silnik nie mógł naciągnąc sprężyny (mam M110 + łożyska kulkowe). Wątpie żeby to była wina zębatek i batki...

 

Pomocy!! :poddanie:

Link to post
Share on other sites

Chciałbym przypomnieć, że wymiana GB na wzmocniony i wstawienie sprężyny większej niż M120 grozi pęknięciem body. Sam Krakman twierdzi, że przy 420fps w czternastce Chińskiej, pękniecie body jest już realne. Przy wyższych prędkościach wylotowych oczywiście ryzyko wzrasta. Jest to jednak tylko teoretyka, bo są ludzie którzy tuningowali ostro czternastki Chińskie i wychodziło im to grubo ponad 1000zł, fps mieli sporo i body trzymało :). Ale ja bym wolał nie ryzykować..

Edited by dr_wisla
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Minął już prawie rok od kupna M14 i mam dość mieszane uczucia, prawie jak mieszanka Wedlowska...

 

Po pierwsze - replika przeszłą ciężki testy polowe, upadki, zabrudzienia, deszcze, cholerne zimno a nawet moje majstrowanie przy niej ;p I żyje nadal.

Ledwo.

Po jej dość "niekulturalnym" zachowaniu sądzę że łożyska się zmieliły (w końcu to abs) a styk spustowy działa już jakby chciał a nie mógł. Do tego kumpel zgubił tłumik płomienia, ułamał się bezpiecznik spustowy, i takie tam..małe drobiazgi ;p

 

Teraz pytanie do użytkowników M14 którzy ją tuningowali - czy tłok, głowica i zębole wytrzymają M110 Mad Onion? Czy trzeba będzie jednak podarować sobie ją i wstawić M100? Generalnie wysyłam replikę do Krakmana, muszą coś z tym złomem zrobić bo ja już nie daję rady. :wink: Oby mieli części zewnętrzne zapasowe....

Link to post
Share on other sites

U mnie wszystko w stocku z wymienioną tylko gumą, lufą i sprężyną na M120 Hurricane swojego czasu bez problemów banglało (znaczy nie licząc podwójnej kulki) Po rozebraniu i wymiane wszystkiego nie zauważyłem znacznych "zużyć" spowodowanych M120.

Link to post
Share on other sites

Hawk, po prostu mój kumpel ma dwie lewe ręce i na jednej strzelance odpadł tłumik płomienia (poluzowany imbus) i już go nie znalazł. Bezpiecznik spustowy - urwał się gdy rozkładałem replikę. Styk - nie wiadomo.

Ogólnie - brak ze 15 śrubek Xd Zamek nie wstawiony...ee tam normalka :-F

 

A selektor z niewiadomych powodów sam odpadł ;p

Link to post
Share on other sites

Co do zespołu muszki fakt- wystarczyło dokręcić.

 

Ja również ułomiłem ten bezpiecznik podczas rozkłądania- jest od z gównolitu który ma przypominać ZnAl...

 

Zamkiem po prostu nie można się za dużo bawić...

 

Czy ktoś zna przyczynę wady selektora?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Pytalem w Gunfire.pl, pytalem u Krakmana... ale doradzcie mi obiektywnie;)

 

Jaki zestaw preclufa + gumka HU wybrac?? Co macie zamontowane i jak to oceniacie.

 

Wiem ze dlugosc standardowo to 510mm ale kusi mnie 600mm tyle ze troche wystaje - pytanie jak to wyglada? ktos moze fotke wrzucic?

 

Czy konieczna jest wymiana komory?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...