Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-14 Wood/Olive made by China


Recommended Posts

hurricana jest dużo gorsza bo po pierwsze na niej karabin róźnie strzela, a mianowicie różnica fpsów wacha się o 15 fpsów:P no i po pewnym czasie ona będzie coraz gorsza będzie się tak jakby słabsza robiła a systemy nie. Ale bardzo dobrą firmą spręzyn jest MAD ONION są tanie i wydajnoscią porównywalne do systemy;) sam taką posiadam:D

Link to post
Share on other sites
  • Replies 881
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pytanie do użytkowników: czy tylko u mnie czuć jakoś tak dziwnie silnik podczas strzelania? Nie chodzi mi tu o full auto, już po kilku strzałach czuć coś w rodzaju swądu. Czyżby jakieś zwarcie? Czy po prostu silnik stockowy tak ma i klasyfikuje się do wymiany? Nie jest to zapach palonych elementów, może to szczotki na silniku taki efekt dają? Mimo wszystko strzela dobrze, tylko śmierdzi :wink:

Sugestie?

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Panowie... nie chodzi mi tu o odczucia estetyczne, bo mi tam w sumie zwisa że go czuć troche. Raczej chodzilo mi o to, że skoro czuć silnik, to może coś jest z nim nie tak :???: Zwykle jak juz czuć urządzenia elektryczne, to jak sie jarają.

Pozostaje strzelać i czekać aż wybuchnie.....

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

No i już z grubsza wiem o co chodzi: historia jak u Thora - iskrzenie na selektorze. Zaizolowane już, jednak zauważyłem że silnik również niemiłosiernie iskrzy podczas pracy..... normalnie jak wiertarka na wykończeniu :wink: Czas zmienić silnik :???:

Link to post
Share on other sites

Poza tym, że TM jest niezawodny, a Kart to tylko średnio udana podróbka to prawie niczym się nie różnią... W TM nie trzeba wymieniać wszystkiego jak się strzela na stocku, a w Karcie to nie jest już takie oczywiste. Gdybym miał w tej chwili wybierać to kupiłbym TM.

Link to post
Share on other sites

Z tym tuningiem za 550zł to bym się kłócił. Jednemu nic nie pójdzie, a drugiemu psuje się wszystko po kolei. Brak kontroli jakości wychodzi od razu. Chyba nie widziałeś stock M14 TM w akcji. Zdziwiłbyś się celnością i zasięgiem. Koniec OT.

Link to post
Share on other sites

Witam!

Jestem posiadaczem owej M14 olive i nie narzekam !

Mam ja narzie w stocku (315 fps - zmierzone na chrono ) , brak problemow z 2 kulkami

cisnie ladnie , choc lipa z HU jest widoczna od razu , zasieg jakies 45m !

Sledze ten temat juz jakis czas ale tak naprawde nie wiem co mam dokupic do mojej M14 aby stala sie lepsza !

Nie bawi mnie pogon za 1500 fps , chce tylko by smigala jak najdluzej i w maire daleko (okolo 370 fps mi starczy ) !

Wiec czy ktos kto juz ja zrobil na cacy moze mi napisac na PW co w nia wstawic !

( Tu musze wspomniec ze wydajac przy tym male pieniazki )!

 

 

Co do TM i KARTa moim skromnym zdaniem ( podkreslam [/b]moim ) lepij jest kupic KARTa i stuningowac niz stockowe TM w ktore i tak trzeba wlozyc tyle kasuczi co w podrobka KARTa !

Choc jka to mowia starzy norwescy gorale : " Kazda matka swoje dziecko chcwali ! "

Link to post
Share on other sites

Ludzie nie porównujcie KARTA do TM bo nie ma zans żeby nawet stuningowany KART doównał choć trochę stockowemu TMowi. Dlaczego ?

1) Jakość wykonania TM kłądzie na łopatki KARTa

2) W stocku dobrze wyrgulowany TM strzela prawie tak dobrze jak tuningowany KART. Zasię w TM to coś koło 45-50 metrów bez żadnych przeróbek.

3) W TMie w zasadzie wystarczy wymienić tylko lufę i już jest porządna zabawka. Pow wymianie sprężyny na M100/110 w zasadzie nic nie powinno się sypnać a wtedy TM to już bajka.

 

Choćby wpakować nie wiem ile kasy w KARTa dopiero po wymianie łoża na drewno można by się pokusić o porównanie go pod względem wykonania do TMa. Osiągi KARTa po tuningu to jedno ale musimy jeszcze poczekac trochę żeby ocenić jego ogólną trwałość. I tu może się okazać że nie będzie najlepiej. Sprawa druga że 500-550 PLNów na tuning to chyba za mało żeby KART był OK. 500-550 to sama kwestia GB a do tego jeszcze porzdna lufa czyli plus minimum 150-200, bateria jakieś 120-150 i już się z 550 robi jakies 850-900 PLNów... czyli wychodzi nam cały KART za jakieś 1200-1300 a tu wolałbym już TMa.

Link to post
Share on other sites

Moze nie wyrazilem sie dosc jasno !

Za to sorki :uśmiech:

Wiem ze renoma TM bije na glowe jakiegos tam KARTA CYME I DE

Ale dla mnie goscia ktory co prawda pracuje i ma ponad 1000zl pensji

Kart jest pewnego rodzaju zbawieniem !

Gdyby nie to nigdy bym nie kupil M14

Stad jak podkresilem moje zdanie

Pozdrowionka dla all maniakow

Link to post
Share on other sites

Dowcip polega że TM tylko z preclufa strzela w zasadzie tak jak KART po prawie pełnym tuningu ze sprężyną m120. Niestety co byście nie kombinowali to wymiana tylko lufy wyjdzie napewno taniej niż cała reszta w KARTcie. Ale każdy lubi co innego. Ja tam mam KARTa nie narzekam że w zasadzie zostaje z niego tylko "opakowanie", ale gdybym miał w momencie zakupu 1200 PLNów to na pewno kupiłbym TMa.

Link to post
Share on other sites

Dowcip polega że TM tylko z preclufa strzela w zasadzie tak jak KART po prawie pełnym tuningu ze sprężyną m120.

 

"prawie" robi wielką róznicę ;-)

 

może warto wpierw zatroszczyć się o uszczelnienie całego mechanizmu (zestaw cylindra Guardera + prec-lufa + gumka hu) + ewentualne łożyska kulkowe?

Stockowy KART z gumką hu guardera strzela lepiej niż stockowe m15 carbine - za tę cene?

 

Jestem tylko ciekaw czy będą dostępne "rury gazowe" od cymy - warto by wymienić.

 

pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Tu nie ma fenomenu thor ma racje. Byłem ostatnio na srzelance ja stałem z moim m14 który wart jest już 1000zł i ma 400fpsów około i stał taki facet z stockowym TM raptem 295 fpsów. Po pierwsze on miał lepszą szybkostrzelnośc, po drugie u niego kulka leciała na tą samą odległośc za kazdym razem a u mnie raz na 63 a później 58 a jeszcze raz strzeliłęm to było około 60. A jego TM strzelało na około 53-55 ale jaka powtarzalnośc non stop tak samo, po trzecie nasz może się rozleciec w każdej chwili a TM bedzie jak to nie tunningowany TM chodził około 2-3 lat, po czwarte ile było się trzeba natrudzic żeby wszystko po złożeniu do kupy się nie rozsypało i ile się namęczyłem zeby wszystko wyregulowac:P Dopiero po 2 miesiącach obecnie mam w mojej m14 naprawde wszystko zrobione na żyletkę strzela non stop 61-63 i leci bardzo łądnie i mocno. A on ten sam efekt będzie miał po włożeniu preclufy z jakąś dobrą gumką:/ będzie ta wymiana trwała 1 dzien. I ja kupiłem tą m14 Karta bo nie miałem wtedy kasy jak bym miał jeszcze raz wybierac to poczekałbym jeszcze miesiąc i dozbirał drugie tyle na m14 TM. PZDR

Link to post
Share on other sites

A niech kulka leci na te 50 metrów w TM. Tylko z jaką prędkością? Zapewne marną ;) Matrix murowany.

zwróciliście na to uwagę?

 

taka drobna anegdota ode mnie.

 

Dokładnie! Czy nikt nie zwrocil uwagi na to ze kulka lecaca na 60 metrow z tuningowanego Karta ma 400-420 fps a kulka z nie tuningowanego TM ok 290 fps. Przeciez to jest ogromna roznica. Co z tego ze TM bedzie walilo na niech bedzie nawet i 70 metrow skoro jak minie ten 30-35 metr to bedzie mozna sie psokojnie odsunac i nie zostac trafionym

 

Poza tym niejaki Dedek zrobil tuning za 950 zl ( laczny koszt broni 1500, czyli 200 wiecej od stockowego TM) ze wszystkimi bajerami typy tlumik czy luneta. Ilosc fps bodajze 470! a zasieg skuteczny oscyluje w okolicach 70 metrow. Przy czym przez te 470 fps ciezko uchronic sie przed ta kulka

Edited by PeCeT
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...