Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gogle dla snajpera


Recommended Posts

Ciemnych nawet nie ma co zakłądać przy korzystaniu z lunety :)

 

A nie widziałeś "Demonów Wojny"?? Przecież najlepszy polski snajper (Bogusław Linda) nosił czarne okulary do SWD...

 

Nie no żarcik, tak serio serio to oczywiście, że najlepsze są białe okularki, żółte służą tylko do zwiększania kontrastu (czy jakoś tak) i do ASG się za bardzo nie przydają :/

Link to post
Share on other sites

A ja uzywam ciemnych Uvex-ów....dlaczego??..

 

1) troszkę maskują twarz, gdyż jedno oko na wysokosci lunety masz odkryte, a ciemny punkt trudniej dojrzeć niż świcące jasnym światłem normalne szka...cała twarz pomalowana a okular sie swieci...dla mnie pomyłka...

 

2) w niczym mi nie przeszkadzaja w czasie celowania i w dodatku zapobiegaja refleksm słońca na szkle okularów, bądż gogli

 

Ale to tylko moje spostrzeżenia, kazdy ma inny wzrok, ja widzę dobrze w ciemnych okularach i dlatego tylko takie preferuję...

Link to post
Share on other sites

Używam klasycznych 'szkiełek' Uvex'a (mam Uvex no-gravity, nawet opisano je na WMSG, btw - polecam je gorąco ze względu na ich stabilność na łepetynie ;] ). Można w tych okularkach wymieniać szybki, ale ja pozostałem właśnie przy przeźroczystej... Słońce? Nie przeszkadza mi tak bardzo - mam dobry wzrok i nie mam problemów z oślepiającymi problemami... W ciemnicy też widzę... a faktycznie takie okulary są o wiele mniej dostrzegalne niż żółte, lub niż błyszczące ciemne, które odbijają światło.

 

Co do malowania twarzy i jasnych okularów - twarz przecież malujesz całą, oprócz powiek, prawda? A okulary są przeźroczyste i nie odbijają promieni słonecznych - więc w czym problem? Oprawki są czarne, więc teoretycznie też ich nie widać.

 

Dlaczego wybrałem okulary zamiast gogli? Po pierwsze - póki ich nie dotkniesz paluchem - nie zaparują, chyba, że dmuchniesz po nich mroźnym powietrzem w ciepłej temperaturze :P Generalnie raz w lecie mi zaparowały, bo chwyciłem szybkę palcami... wystarczyło wyczyścić. Poza tym, tego typu okulary są bardzo lekkie i praktycznie się ich nie czuje, naprawdę komfortowa sprawa. Do tego kiedyś używałem gogli narciarskich... Wiem, że militarne są trochę inne, ale mimo wszystko dziwnie mi się strzelało patrząc przez lunetkę. Wiele osób mówi, że im to nie przeszkadza, ale ja czułem się dziwnie, nawet biorąc pod uwagę, że mam lunetkę o 3-9x, 40mm i patrzę przez nią z odległości ładnych paru centymetrów - najwyraźniej to sprawa osobnicza. Do tego warto dodać cenę - gogle w zasadzie zaczynają się od 100zł... a już w miarę wypasione uvexy to zaledwie 60zł, nie mówiąc o tych najbardziej podstawowych za ok. 20zł.

 

 

Ufff... Mam nadzieję, że ująłem wszystkie najważniejsze zalety :P

Link to post
Share on other sites

Według mnie najlepsze są białe szkła (w okularach) w goglach z resztą też z tą tylko różnicą że jeśli nie popsikasz anti-fogiem na google to bedą parować , lecz nie koniecznie trzeba kupywać anti-foga. Mój kolego powiedział że jak naplujesz na szybke gogli i wetrzesz to , to nie będą parowały.... nie wiem czy to prawda , nie sprawdzałem, ale mam zamar to zrobić :) choć nie chce mi sie wierzyć że to zadziała :P

Link to post
Share on other sites

oski - co do różnych sposobów na parowanie gogli były już tematy...

 

Plucie w szybkę? Działa, ale tylko w pewnym stopniu. Nurkowie tak robią z maskami - plujesz obficie w maskę (gogle), wcierasz czystym(!) paluchem a potem spłukujesz (nie wycierasz!) wodą. Co do masek do nurkowania - działa w 100%, wiem, bo nurkowałem swego czasu odrobinę. Co do gogli - trochę działa... ale generalnie wystarczy delikatnie dotknąć szybki z jednej albo drugiej strony i mamy po zabawie. Przy dużej wilgoci i wysokiej temperaturze (tropiki :P) paruje tak czy owak.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Jest takie powiedzenie - dużo sprzętu ale zero talentu...

To, że ktoś ma kasę i ochotę kupować dużo szpeju, to czyni z niego łajzę? :poddanie:

 

Jeśli chodzi o gogle dla snajpera, to nie polecam żadnych. Najlepsze będą okulary - nie przeszakdzają, nie zawadzają a dobrze chronią. Kolor szybki to tylko i wyłącznie żółty - baaardzo poprawia kontrast, niektóre tkaniny pokazuje w innych, mniej naturalnych a przez to łatwych do odróżnienia, kolorach. A to, że widać je z daleko, to ejst kompletna bzdura.

Jeśli koniecznie chcesz używać gogli, a nie okularów, to weź Bolle X800 - są małe i nie parują.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ja używam gogli Bolle Comander i mogę powiedzieć że przezroczyste szybki są najlepsze. Te zółte i ciemne to ( dla mnie ) niepotrzebny bajer.

Żółte widać z daleka, a ciemne przyciemniają obraz. Nie ma sensu bawić się w inne szybki niż przezroczyste.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Wszystko zależy od oka. Okulary należy dobrać sobie metodą prób i błędów. Na co dzień używam żółtych i raczej nie jestem widoczny, ale to sprawa tego z kim się gra i tego jak odrobiło się lekcje z kamuflażu. Mam również białe ale tak naprawdę to nie ma wielkiej różnicy między białymi i żółtymi. Co do ciemnych okularów to szczerze nie polecam, szczególnie dla snajperów, jeżeli macie wroga pod słońce to pokombinujcie aby to on miał Was pod słonce. Gogli raczej nie polecam, nie pasują mi. Wolę okulary. Ponoć żółte są dobre "na wieczór" ale z doświadczenia wiem że widać w nich dobrze góra 5 min dłużej niż w białych, więc według mnie to sprawa "gustu" i wybór między białymi i żółtymi nie ma większego znaczenia.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...