Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Taurus 24/7 [CG]


Recommended Posts

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzięki za odpowiedź. Jak wypadają osiągi oraz moc tej repliki na tle innych klamek, np. seri HPA lub słynnego S&W KWC?

Przed zakupem też zadałem to pytanie - wygląda na to że moc jest identyczna jak w S&W KWC i najmocniejszych modelach HPA i oscyluje w okolicach 0,48J - ~220 fps - taki wynik uzyskuje S&W 1911 ( pomiary wygrzebałem z tego forum )

 

Jeśli chodzi o celność to wypada przez krótszą lufę subtelnie gorzej ... ale i tak przeszkadza mi w nim moc 0,5J ( powtarzam - taka sama jak w najmocniejszych modelach HPA i tym S&W ).

 

Gdyby moc miała wartość 0,7-0,8J - wtedy tę krótszą lufę można by uważać za jakąś wadę bo automatycznie mielibyśmy przy zwiększonej mocy ochotę na strzelanie na większą odległość - a tak to ta replika jest po prostu najlepsza ... choć mam nadzieję że pojawi się kiedyś firmowy model z większą mocą i też bez jakiejkolwiek atrapy ... np. Beretta 92 0,8J ;) - jak na razie wszystkie sprężynowe Beretty mają kilka atrap :???:

Link to post
Share on other sites

Zaraz to S&W ma tylko 220fps? Nie to nie możliwe, mi sie wydawało że koło 280fps, tyle niektórzy podawali tu na forum. Pozatym podobno przebija niektóre puszki po napojach (jedną ściankę) więc do tego musi mieć przynajmniej te 270fps. Sam w sumie nie wiem. A jak jest w tym Taurusie, przebija ściankę puszki? Najsłabsze są od Fanty i Żubra jak by co.

Link to post
Share on other sites

A o czym pisałem w przedostatnim zdaniu? Wywód na temat S&W ma na celu pomoc w porównaniu siły oby modelów. A żeby nie było OT to pokaże co znalazłem na stronie cybergun.com. Jest to rysunek tej repliki rozłożonej na części pierwsze:

 

http://mediaplan.ovh.net/~cybergun/pdf-jpg...0103/210103.pdf

 

Jak widać lufa jest troszkę krótka jak wspominali koledzy wcześniej choć nie należy do najkrótszych. Widać także że jest połączona z komorą hop-up na stałe tak jak to zwykle robi firma KWC. Taka budowa automatycznie uniemożliwia miłośnikom tuningu wstawienie preclufy.

 

Jeśli chodzi o moc to nawet na stronie producenta pisze że Taurus oraz S&W i seria HPA ma 0.5J. Według moich obliczeń jest to ok 230fps na kulce 0.2g. Trochę mnie to dziwi, myślałem że te repliki z górnej półki cenowej są mocniejsze od seri HPA oraz HG Tokyo Marui gdzie klamki też mają po 230fps. W sumie nie ma co gdybać póki ktoś nie sprawdzi Taurusa na chrono.

Edited by soldat
Link to post
Share on other sites

Po kiego grzyba mam zakładać nowy temat? Ten jest ogólnie o Taurusie i jego osiągach więc wszystko co z tym związane powinno być raczej tu. Porównanie modeli ma na celu pokazać ogólny zarys osiągów tej repliki na tle innych klamek. I proszę nie czepiaj się mnie więcej. ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jako zwolennik realizmu zaciekawiły mnie trademarki - lubię gdy są widoczne tak jak tutaj ma to miejsce. Czy napisy na zamku są tylko namalowane białą farbą, czy też są tam jakieś tłoczenia?

Napisy na zamku są tylko namalowane białą farbą.

 

ps. jako zwolennika realizmu bardziej powinno ciekawić to że nie ma atrap - wszystkie przełączniki działają - takich replik sprężynowych ( pistolety ) jest chyba tylko kilka ( osobiście znam tylko tego taurusa )

Link to post
Share on other sites

Co do tych trademarków mam jeszcze jedno pytanie.

 

Dlaczego na stronie www.military.pl na zdjęciach owej repliki te napisy na zamku nie są pomalowane? Czy to jakaś inna wersja ?

 

Gdzie jeszcze mozna zakupic ten pistolet oprócz sklepów military.pl i cybergun.pl?

Link to post
Share on other sites

Co do tych trademarków mam jeszcze jedno pytanie.

 

Dlaczego na stronie www.military.pl na zdjęciach owej repliki te napisy na zamku nie są pomalowane? Czy to jakaś inna wersja ?

Na to wygląda - więcej różnic nie widzę.

 

ps. dodatkowy atut tej repliki to otwierane "okno łusek" - znasz może jeszcze jedną replikę "krótką" sprężynową nie mającą atrap ?

Link to post
Share on other sites

Z pistoletów o jakich mówisz to znam S&W1911 CG oraz Springfield 1911 KWC, jeszcze do tego Walther P99 HFC. Choć w tych dwóch pierwszych przypadkach nie otwiera sie okno wylotowe łusek.

Stałe okno też liczę jako atrapę ... więc tylko Taurus 24/7 CG i Walther P99 HFC można nazwać replikami.

 

ps. w Taurus 24/7 po wystrzeleniu ostatniej kulki zamek zostaje w tylnym położeniu jak w prawdziwej broni ( o tym zapomniałem a ważna to rzecz - zapobiega "pustym strzałom" które skracają życie repliki znacznie bardziej od tych "pełnych" )

Link to post
Share on other sites

Wracajac do watpliwosci soldata sprzed kilku postow. Czy ktos moglby wypowiedziec sie na temat roznic osiagowych pomiedzy tym Taurusem a seria HPA? (zaciekawilo mnie sformulowanie "najmocniejsze modele HPA" jakis czas temu pytalem tutaj o tego Siga Pro 2022 i zbyto mnie odpowiedzia, ze wszystkie HPA sa dokladnie takie same ;-) )

 

Juz prawie kupilem tegoz Siga a tu nagle cybergun.pl wystawia pierwsza przecene na Taurusa. W wielkim skrocie zatem: czy ta replika strzela celniej i mocniej czy po prostu ladnie wyglada i "realniej" sie zachowuje niz jej tansze kolezanki z HPA?

Link to post
Share on other sites

Wracajac do watpliwosci soldata sprzed kilku postow. Czy ktos moglby wypowiedziec sie na temat roznic osiagowych pomiedzy tym Taurusem a seria HPA? (zaciekawilo mnie sformulowanie "najmocniejsze modele HPA" jakis czas temu pytalem tutaj o tego Siga Pro 2022 i zbyto mnie odpowiedzia, ze wszystkie HPA sa dokladnie takie same ;-) )

 

Juz prawie kupilem tegoz Siga a tu nagle cybergun.pl wystawia pierwsza przecene na Taurusa. W wielkim skrocie zatem: czy ta replika strzela celniej i mocniej czy po prostu ladnie wyglada i "realniej" sie zachowuje niz jej tansze kolezanki z HPA?

Raczej to drugie ... ale dodatkowo dostajesz porządny magazynek ( metalowy w środku ) ... sama replika wewnątrz kryje wieeele metalu więc jest solidna ... waga ponad pół kilo mówi sama za siebie ... biorąc pod uwagę fakt że nie ma w tym modelu obciążników to wnioski nasuwają się same. Ten model to nie tylko wierniejsza kopia wersji palnej ale też lepsze wykonanie i ... dodatkowy ( równie solidny ) magazynek [mieszczący 25 kulek - magazynki są 2 więc mamy 50 strzałów - beretta HPA ze swoim mało pojemnym, jednym i tandetnym magazynkiem wcale w rozrachunku cena/jakość nie wypada lepiej ].

Edited by Smith
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Jestem posiadaczem tego Taurusa i powiem szczerze, że nie jestem zawiedziony jego kupnem. W tym momencie ma przebieg około 5 tys kulek, żadnych zacięć i wali wciąż tak samo (operuje kulkami 0,2 i przy bezwietrznej pogodzie odległoś 15-18m to nie problem aby skosić paczkę fajek). Co do skutecznego zasięgu to na odległości 25-30m trafia w sylwetkę człowieka.

 

P.S.

Smith muszę sprawdzić go na puszkach kulkami 0,23 bo przy 0,2 niestety z odległości metra nie przebił jednej ścianki (chociaż wgniecenia są mocne)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Replika jest już dosyć długo na rynku więc prosiłbym o jakieś informacje dotyczące awaryjności, trwałości repliki itp. Jeżeli też ktoś miałby taką możliwość prosiłbym o dokładne zdjęcie "bebechów" znajdujących się w zamku. Mechanizm wewnętrzny chciałbym porównać z tym, który jest w Colcie NM oraz w S&W 1911, gdyż zastanawia mnie czy również w tej replice może wystąpić problem sprężyny kurkowej, co wiąże się z unieszkodliwieniem repliki.

 

Pozdrawiam, Maximus1944pl ;-)

Link to post
Share on other sites

Cóż ... moja nadal działa idealnie (kupiona zgodnie z datą postu na tym forum 25/6/2007 ... [po zakupie od razu napisałem ... w tym temacie na stronie pierwszej można odnaleźć post z ww. datą] ).

 

ps. aparatu nie mam ale metalu sporo w środku

Edited by Smith
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam was

Mam jeden mały problem z tą repliką. Niedawno (3 dni temu) przyszły do nie 3 sztuki Taurusa, po oddaniu ponad 50 strzałów z każdej z nich zaczęły się dziać cuda, a mianowicie podczas przeładowywania wylatuję mi kulka przez wylot łusek lub lufę (wylot kulki przez lufę nie jest spowodowany załadowaniem 2 kulek naraz, po prostu w tym przypadku jak by kulki nic nie trzymało w odpowiednim miejscu). Najdziwniejsze to że dzieje mi sie to w wszystkich 3 replikach, nie jest to tez spowodowane złym ładowaniem czy przeładowywaniem ponieważ po pierwsze interesuje sie air softem 3 lata po drugie mojemu znajomemu tez się to działo a z racji swojego zawodu posługuje się bronią ostrą codziennie. Czyżby jakaś zła partia?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam was

Mam jeden mały problem z tą repliką. Niedawno (3 dni temu) przyszły do nie 3 sztuki Taurusa, po oddaniu ponad 50 strzałów z każdej z nich zaczęły się dziać cuda, a mianowicie podczas przeładowywania wylatuję mi kulka przez wylot łusek lub lufę (wylot kulki przez lufę nie jest spowodowany załadowaniem 2 kulek naraz, po prostu w tym przypadku jak by kulki nic nie trzymało w odpowiednim miejscu). Najdziwniejsze to że dzieje mi sie to w wszystkich 3 replikach, nie jest to tez spowodowane złym ładowaniem czy przeładowywaniem ponieważ po pierwsze interesuje sie air softem 3 lata po drugie mojemu znajomemu tez się to działo a z racji swojego zawodu posługuje się bronią ostrą codziennie. Czyżby jakaś zła partia?

Na to wygląda że wadliwa partia - w moim egz. nie miałem takich sytuacji.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam was

Mam jeden mały problem z tą repliką. Niedawno (3 dni temu) przyszły do nie 3 sztuki Taurusa, po oddaniu ponad 50 strzałów z każdej z nich zaczęły się dziać cuda, a mianowicie podczas przeładowywania wylatuję mi kulka przez wylot łusek lub lufę (wylot kulki przez lufę nie jest spowodowany załadowaniem 2 kulek naraz, po prostu w tym przypadku jak by kulki nic nie trzymało w odpowiednim miejscu). Najdziwniejsze to że dzieje mi sie to w wszystkich 3 replikach, nie jest to tez spowodowane złym ładowaniem czy przeładowywaniem ponieważ po pierwsze interesuje sie air softem 3 lata po drugie mojemu znajomemu tez się to działo a z racji swojego zawodu posługuje się bronią ostrą codziennie. Czyżby jakaś zła partia?

 

Witam!!!

 

Sorki za "odgrzewanie" tematu, ale chce sobie tegoż taurusa kupić i mam pytanko. Czy dalej sie takie "cuda" dzieja???

 

Pozdrowienia Leo 8-)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam!!!

 

Sorki za "odgrzewanie" tematu, ale chce sobie tegoż taurusa kupić i mam pytanko. Czy dalej sie takie "cuda" dzieja???

 

Pozdrowienia Leo 8-)

Jestem szczęśliwym posiadaczem tego taurusa od ponad półtora roku. Zakupiłem go w podobnym okresie co Seget (11.12.2007) i nie miałem z repliką żadnego problemu. Na pewno on musiał dostać jakąś wadliwą partię.

Mój taurus wystrzelił około 4000 kulek (mało, bo spory czas przeleżał w szafie) i dalej hula jak nowy. Szczerze polecam.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Mojego gnata odrazu po kupie wysłałem w ciężki bój w zimę , mimo ze to CO2 to nabój bardzo długo dawał rade .Dewastowany (niechcący), metal i gumowe okładziny się nie uszkodziły .Jest prosty w budowie i technologicznie wiec daje duża niezawodność .Cwant jest system spustowy niepozwalający na przypadkowy wystrzał, ale przez to palec na spuście musi pokonać dość długa drogę ale blokada jest taka tylko ze nie zastanawiasz sie - wyjmujesz-celujesz-strzelasz bez odbezpieczania . Ogólnie bron ta jest swietna i polecam .

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...