Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning zewnętrzny AK-74


Recommended Posts

Spokojnie:P te nakładki kosztują taki majątek ... ( 6zł ostatnio na allegro:P :)

 

 

Poza tym, zmacałem nowego AKM74 TMa

 

Wam powiem... no nie robi rewelacji.... takie to jakieś - podobne do wszystkiego co juz jest...

Wykonanie spoko - trochę trzeszczy plastik z przodu - jakieś zasłonki zrobili dziwne żeby między łożem a nakładką nie bylo prześwitu ( pytam się po kiego... ) system BB nie wygląda za najlepiej

 

Wniosek - nie opłaca sie go brać - lepiej czekać na AIMSa

Edited by SoP-PeL
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

IMHO drewniana nakładka rury gazowej była by lepsza ;)

Ale RPK niezły

 

Po pierwsze:

kwestia gustu; u mnie to zabieg celowy - jak dostanę karbowaną to założę; ale na razie nie ma ich w zasięgu. Podoba mi się z taką nakładką. ;)

I odróżnia się od innych erpeków.

 

Po drugie:

mam nakładek w pip; w nakładce z zestawu drewienek producent radośnie wyciął prześwit od połowy tylko na sześciokątny "ciężarek" znany wszystkim z replik; więc nie chciałoby mi się dłubać tego pod rurę gazową z ostrego.

 

A oryginalną nakładkę z rury i tak zdjąłem żeby założyć czarną. :twisted:

 

 

BTW; TMa dyskwalifikują, jak dla mnie, już na starcie niestandardowe magi. Mam kilka ak, będę miał więcej ;) - nie zamierzam do każdego kupować innego systemu magazynków.

Link to post
Share on other sites

karbowaną? znaczy taką z czarnego/śliwkowego plastiku....z prążkami? ja też chcę.

Jeśli gdzieś znajdę dwie, to będę o Tobie pamiętał. ;)

 

Kałasznikow uzależnia....już mam kolejne projekty części i pomysły....

Uzależnia. Ale nie zamierzam się leczyć. :twisted:

 

U mnie części na następnego kałacha leżą od czasu początków pracy nad rpk. :lol:

A jeszcze robię zastawę M91:

 

z1je0.th.jpg z2kq1.th.jpg z3ub1.th.jpg

z4lu2.th.jpg z5rp7.th.jpg

 

W międzyczasie powstał Tabuk:

 

tg0la3.th.jpg tg00wy2.th.jpg

 

tg1ys8.th.jpg tg2np0.th.jpg tg3ra6.th.jpg tg4ta0.th.jpg

tg5hf8.th.jpg

 

A planuję jeszcze conajmniej dwa inne w tym roku. ;-)

Kolekcja rośnie.

 

BTW

chwyt od Ciebie na erpeku wygląda już nieco inaczej... :twisted:

Link to post
Share on other sites

http://img219.imageshack.us/img219/7546/p1010094zv6.jpg

http://img223.imageshack.us/img223/4826/p1010096gc1.jpg

http://img223.imageshack.us/img223/7161/p1010097nj8.jpg

http://img113.imageshack.us/img113/6477/p1010098pl9.jpg

Prawie skończony, czekam tylko na Pso-1, granatnik GP-30 oraz dekiel pokrywy zamkowej bez żebrowania...

 

Mam pytanie czy mógłby ktoś sprawdzić czy dekiel od cymy pasuje do BOYI'a?

 

Pozdrawiam Pidzejfat

Edited by pidżefjat
Link to post
Share on other sites

Wygląda naprawdę fajnie, ale oczywiście w ramiach czepialstwa coś od siebie napiszę ;)

 

1. Data produkcji - nieco nie ta. Ale raczej tej ósemki nie zmienisz na dziewiątkę. Mógłbyś pomyśleć o zmianie body na to od Boyi'a, ale tam jest gwiazda Tuli, no i 91 (nie wiem czy już w 91 był 74M).

2. Taka ładna replika, a tak brzydki magazynek ;) Za długi, no i bułgar (10 i żebra).

3. Polecam zmianę paska na rosyjski. Wg mnie są wygodniejsze (bardziej miękkie) niż polskie, no i wygląda lepiej.

 

Będąc na twoim miejscu pewnie też bym się tymi rzeczami nie przejmował, ale chciałem se napisać.

Link to post
Share on other sites

1) z datą to wiem, ale body od boyi'a jest gorsze, szczególnie atrapy pinów... Pokrycie farbą też jest lipne. Nie chce wydawać nawet 150zł żeby tylko mieć dodatkową zabawę...

Nie jestem aż takim purystą aby zmieniać datę oraz miejsce produkcji (aczkolwiek chciałbym)

 

2) Jakie w takim razie magazynki proponujesz?

 

3)Tak, pasek miałem zamiar zmienić, tylko muszę najpierw znaleźć...

 

PS. w 1991r zaczęła się właśnie produkcja AK-74M :)

Edited by pidżefjat
Link to post
Share on other sites

Sop-Pel:

Chodzi ci o magazynek? STAR robi magazynki wzorowane na bułgarskich, tak jak pisałem (dziesiątka w kółku i obecność żeberek).

 

edycja:

Pidżefjat:

2. G&P ma fajne midcapy czarne (brak żeberek, ale brak też oznaczeń fabryki). Za jakiś czas pewnie wyjdą czarne midcapy od VFC (zapewne z oznaczeniami, tak jak na ich "bakelitach"). Właśnie te najlepiej byłoby kupić, szczególnie że są też tańsze niż G&P.

Link to post
Share on other sites

Hehe; potrzeba kilka złociszy, mocny klej i dobrze zaopatrzony sklep modelarski. :twisted:

Oczywiście jeszcze gładka nakładka od 74rki.

 

Co do kleju: to używam do takich zabaw klej żelowy RIKU, bo trzyma miodzio.

http://riku.com.pl/produkty/Klej_cyjanoakr..._20g_,1554.html

 

W sklepach modelarskich można dostać tzw. kształtki [profile] z tworzywa; płytki polistyrenu itp.

Kształtki mają zwykle postać pasków tworzywa o długości 15-20cm, różnej średnicy i o różnym przekroju; półwałka, walca, prostokątnym itp.

 

Więc kupiłem 4 paski o grubości poniżej milimetra, które są dość giętkie i 1 sztywny, grubszy tak na 1,5mm, na ranty, które ta nakładka od rpka ma po obu stronach u dołu

[nakładka 74 takiego rantu nie ma]

Karby na oryginalnej nakładce są dość wąskie, można takie znaleźć, ale ja wybrałem paski o szerokości 2,5mm. Bo łatwiej je przyklejać i konkretnie wyglądają. ;).

 

 

Wykonanie:

1. Trochę kleju aplikować na długości 1-1,5cm paska i dokleić od dolnego brzegu nakładki. Jak wyschnie [błyskawicznie] - aplikować od wewnątrz paska na większej długości i przykleić wokół nakładki lekko "naciągając" pasek i dociskając.

2. Delikatnie naciąć pasek skalpelem przy przeciwległym brzegu nakładki i "ułamać" nadmiar paska.

3. Powtarzać doklejanie pasków w tej samej odległości od siebie - na całej długości nakładki.

4. Wyrównać pilnikiem końcówki pasków z brzegami nakładki.

5. Dociąć na długość nakładki dwa "ranty" z grubego paska/kształtki i przykleić od dołu do brzegów nakładki.

6. Pociągnąć całość sprayem - lakierem bezbarwnym.

7. Po wyschnięciu bezbarwnego - pociągnąć czarnym matem.

 

I po robocie. :)

 

Kształtki kosztują, przynajmniej u nas, od 1 do 3pln za sztukę, zależnie od wielkości i grubości.

 

 

BTW:

 

Zastawa M91. Prawie na ukończeniu; jeszcze tylko precka i gotowe.

 

zastawaaow1.th.jpg zastawaboi1.th.jpg

Link to post
Share on other sites

normalna cena?

kolbę od AKMS.

komorę od Elementa.

mechanizmy z AKS.

 

jeszcze jest kolba z kingsarmsa ale nie wiem ile kosztuje...

 

men3L grawerunki można usunąć...akurat to jest najmniejszy problem a body jest ok. Nie wybrzydzajcie już z tymi trademarkami bo na innych emkach czy innych pierdółach tak jest i nikt się nie czepia...

 

ja mam czarnuchy z ca i jakoś tego nie widać...zaszpachlowane..dupy dorobione...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...