Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning zewnętrzny AK-74


Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

fie dobrze mówi,

tego się nie da powiedzieć(napisać) od tak.

Kupujesz, sprawdzasz ( pasi = okej , nie pasi = kombinujesz )

Sprawdzasz co nie pasi - bierzesz pilniczek i jedziesz.

Różnego rodzaju modyfikacje wymagają odpowiedniego podejścia - to nie części lotnicze które pasowane są prawie że na zero.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Lotnicze? Uuuuu... Robiłem na remontach An 2 i Mi 2 w Łodzi :lol: . Dobrze,że staraliśmy się wszyscy (jedno skrzydło cofnąłem z opłótniania), więc maszyny latają do dziś. A z KA dokładnie wszystko pasuje. Bez problemów robisz przekładkę. Kable układasz tak, żeby pasowały...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Kiedyś (chyba Arafat) poruszył temat składanej kolby i optyki. No i gdzieś to widziałem...i właśnie to znowu znalazłem...nie wiem, nie pamiętam co to za firma ale oferuje taką modyfikację. Możliwe jest złożenie kolby z zamontowaną optyką.

Z targów Interpolitex 2007:

052zq3wv3.th.jpg

SoP-PeL to dla Ciebie, ty lubisz takie ;-) pomijając ten "tesko"

Link to post
Share on other sites

Nie no, jak wygodna to wiadomo ;)

Myślałem że założyłeś co miałeś:D

 

Choć przy tak dużej inwestycji - ja bym zaproponował kolbę od beryla - jak szaleć to szaleć:D i tłumik ognia typu Vortex:)

 

Hehe, nad vortexem się zastanawiałem; ale wolę coś co pasuje do AK. ;)

A kolba od beryla mi się nie podoba. W ogóle beryle niespecjalnie mi się podobają. :twisted:

 

A to moja Cymka jeszcze w trakcie prac.

 

90f0768abb397938m.jpg

18fb62c695196103m.jpg

 

Optyka też z czasem dojdzie i wywale ten tłumik jak tylko dostane krótszą lufę.

 

Miałem identyczny front w ś.p. "kaśce". I magazynek. I chwyt. Właściwie poza kolbą to była identyczna... hmm.

 

http://img505.imageshack.us/img505/6610/kakapbs1wc3.jpg

http://img519.imageshack.us/img519/6573/kakapbs2gs7.jpg

Link to post
Share on other sites

BTW:

a'propos body Diboya:

 

skończyłem Szczeniaka AKSU; pierwotnie, po rozwiązaniu problemu osadzenia komory HU - zastosowałem podstawę szczerbiny mocno przerobioną z cymy.

Jednak konieczność upchania stick'a powoduje, że jest to złe rozwiązanie - za ciasno.

 

Dlatego zastosowałem podstawę szczerbiny od ostrego AKM.

I miałem rację - na wejściu nie pasuje.

 

Lufa AKSU ma punkt kołkowania w zupełnie innym miejscu; bo jest krótka; trzeba zastosować przeróbkę lufy lub inną lufę.

 

Lufy AK Diboya są też za grube w miejscu kołowania podstawy szczerbiny - trzeba zeszlifować, żeby podstawa w ogóle weszła na lufę.

 

Co ciekawe - podstawa od ostrego jest wyraźnie węższa w miejscu łączenia z body. ;)

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Jako że po pewnych przejściach zostałem zmuszony do zmian ect. nie chce mi się wyjaśniać startuję z nowym projektem:)

 

X-47 AK104 (moja miłość od dawna - w końcu nabiera kształtu.

Oto rysunkomalunek poglądowy;

 

x47aeg1hz6.th.jpg

 

Po krótce, buduję go z myślą o niewielkim CQB <350fps

Założenie które chce osiągnąć jest aby replika była jak najcichsza bez potrzeby użycia tłumika, wykonam to przez montaż zespołów cichych aby zwiększyć skuteczność sprzętu.

 

Całość będzię budowana na AK104 Cymy, s której po przekopani niewiele zostanie:)

Główną siłą budulcową będzie King Arms, jego produkty są relatywnie tanie ( nie w Polsce) a jakość bardzo wysoka. Dla porównania KA zestaw X-47 kosztuje średnio o 20$ mniej niż Chińczyki*

 

Poczyniłem pewne kroki z fotki powyżej wyiskałem, wyrysowałem i zamodelowałem taki oto tłumik płomienia.

 

nasadkarg0.th.jpg

 

Myślę że jutro wpadnie on na tokarkę:)

Link to post
Share on other sites

Arczi, AC jest nie za bardzo jeśli chodzi o tworzenie przestrzenne. Ja osobiście używam SolidEdge( w tym wypadku) albo Catii. Obie pozycje to programy modelujące bryłowo tj. każdy element powstał przez stworzenie lub odjęcie konkretnej bryły w konkretnej płaszczyźnie (w tym rysunku oprócz 3 podstawowych dołożono jeszcze 9 nieortogonalnych )

 

A co do rysunków, projektant jest designer'em a twórcą w technice jest konstruktor:)

 

Traktuję moją pracę jako freeware a więc jeśli ktoś ma ochotę skorzystać

 

rystechpb4.th.jpg

Edited by SoP-PeL
Link to post
Share on other sites

Kiedyś na Catii pracowałem, a o SolidEdge też słyszałem.

Jeśli chodzi o funkcje projektanta to bym sie kłócił :) Projektant też jest konstruktorem. Wszystko zależy od profilu firmy, która projektuje. Ale to taki OT.

Rysunek godny, ale linii cięcia nie zaznacza się przez całą płaszczyznę tylko na skrajach, no chyba że są jej załamania :P Ech... te zboczenie z politechniki.

Link to post
Share on other sites

Miała być toczona ale na razie jest to:

Oto elementy lufy SRC dostosowane do CM. Trzeba troszkę spiłować przy mocowaniu przewodu skośnego (nazewnictwo wg regulaminu). Ja spiłowałem zbyt dużo i musiałem uzupełnić metodą Orlosia. Dwójnóg nie wchodził, więc też piłowanie...

71rw4.th.jpg 72cq8.th.jpg 73yv5.th.jpg 74ru6.th.jpg

Tu wstępnie zmontowany po pomalowaniu. Szczegóły malowanych elementów jutro...

76ab6.th.jpg Niestety, nie miałem cyfrzaka przy sobie

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...