Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

 

ubezpieczenia dla członków.

 

 

a to i ciekawe - ja swoich ludzi ubezpieczyłem w PZU*, a nie jestem żadną organizacja... jak to wytłumaczysz?

 

co do tego że stowarzyszenie ma osobowość ktora może pomóc przy załatwianiu pewnych zezwolen to wogóle nie podważam i ciągle pracuję w tym kierunku.

 

 

 

*ubezpieczenie sportowców II klasa - strzelectwo - i proszę mi nie pisać o jakiś sportach ekstremalnych - to tez jest ujęte w klasie - chyba V

Link to post
Share on other sites
ubezpieczenie sportowców II klasa - strzelectwo - i proszę mi nie pisać o jakiś sportach ekstremalnych - to tez jest ujęte w klasie - chyba V
Tyle, że strzelectwo głównie polega na staniu na rónym podłożu, a AS wręcz przeciwnie. Ubezpieczyciel ubezpieczy Cię jak tylko chcesz, zobaczymy tylko czy wypłaci Ci odszkodowanie, jak się okaże, że wypadek miał miejsce w czasie gry w terenie.
Link to post
Share on other sites

Tyle, że strzelectwo głównie polega na staniu na rónym podłożu, a AS wręcz przeciwnie. Ubezpieczyciel ubezpieczy Cię jak tylko chcesz, zobaczymy tylko czy wypłaci Ci odszkodowanie, jak się okaże, że wypadek miał miejsce w czasie gry w terenie.

Nie chce wchodzić w polemike nad słusznoscią twojej lub mojej wypowiedzi - każdy z nas ma własne doświadczenia a przeciętny czytający człowiek to i tak zrozumie jak będzie chciał - wykazałem ze nie musisz być stowarzyszeniem by ubezpieczyć grupę strzelających się ludzi - to że niema sportu jakim jest AS ujętym w katalogu to już inna sprawa - przed ubezpieczeniem należy bardzo jasno nakreślić co dana ekipa robi - ja tak zrobiłem i pani wybrała najlepszą opcję.

 

Czy strzelectwo sportowe polega tylko na statycznym oddawaniu strzałow? wydaje mi się że nie ale mogę się mylić 8-)

 

i trochę przekornie - jesli osoba idzie drogą, potknie się o własną noge i złamie sobie ręke dostanie odszkodowanie? a jesli ta sama osoba będzie biegła?? - czy to jest ujęte w warunkach ubezpieczenia ogólnego? - niekonieczni eproszę na to odpowiadać bo będzie kolejne x stron nie na temat...

Link to post
Share on other sites

Wiesz to działa tak w ubezpieczalniach:

Ubezpieczasz swoje życie na jakąś kwotę i na dzień dobry podpisujesz kilka "zobowiązań" wśród których jest np bardzo często hasło: Ubezpieczyciel może odmówić wypłacenia świadczenia o ile dosżło do wypadku komunikacyjnego, katastrofy, choroby zatajonej przez ubezpieczonego, na skutek podjecia ryzykownego działania, itp itd. Kiedy dojdzie do wypadku o jakim wspomniałeś ktoś może uznać bieg za wypadek komuniakcyjny (to nie żart to Polska) albo uznać że bieg w tym momencie, o tej porze roku/dnia, w tych warunkach meteorologicznych był zachowaniem nad wyraz ryzykownym i narażającym na utratę zdrowia i w tym momencie masz po wypłacie świadczenia.

 

Jeżeli zbiegając po achodach połamiesz isę i ubezpieczyciel będzie miał świadka na to że zbiegałeś to tez zapomnij o ubezpieczeniu. Niestety ubezpieczenia to prawie takie same przekręty (jak nie większe) jak sądy i polityka.

Link to post
Share on other sites

Jeśli Paintballiści mogą to i my...

Co tych bredni thor to wszelkie określenia w tym "wypadek komunikacyjny" , "katastrofa" etc. są sciśle reguowane prawnie.

Pozatym polisa na życie to zabezpieczenie dla twojej rodziny a nie ciebie ,w razie Twojej smierci ...

Link to post
Share on other sites
Jeśli Paintballiści mogą to i my...
Oczywiście, że tak. Tyle, że paintballiści ubezpieczają się w grupie sportów ekstremalnych. A to jest +300% składki, przynajmniej ja tyle płaciłem przed Bergetem.
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

W wypadku mojej grupy, do otrzymania oficjalnej zgody na korzystanie z niedobudowanego (jeszcze w czasach PRL'u) hotelu konieczne było założenie stowarzyszenia, wystarczyło stowarzyszenie zwykłe. Dodatkowym plusem była informacja (jeszcze nie przetestowana, tzn. nie oglądaliśmy miejsc) od burmistrza, że tego typu terenami dysponują w większej ilości i chętnie umożliwią korzystanie z nich.

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie.

Temat tzw "stowarzyszeń" Jakby umarł . Moja propozycja wygląda następująco :

w/w temat zamknąć i nie wracać do niego póki grupa z pełną nazwą w tle nie wypowie się w tym temacie ( i nie jest to Team który jest tylko kawałkiem większej całości , ale taka grupa , która raprezentuje Air Soft pełną gębą )

Bez obrazy pseUdo-stowarzyszeniom .

 

ps.nie lubie plagiatu , oraz przerostu formy nad treścią .

 

pozd 4all

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...