Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[ARCH] M16A1 CG


Recommended Posts

Witam wszystkich.

Słuchajcie ludziska prosilbym was o żetelne przedstawienie swoich wrażeń z użytkowania M16A1 CG no i oczywiscie jakie dany model ma osiągi. Proszę was bardzo bardzo bardzo ponieważ żmudne jest szukanie tu na forum jakichs konkretnych wiadomości :D :!:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Powiem tyle, że ten model niema hop-up'a. Kulka leci prosto przez około 13-15 metrów, a potem jej lot zakrzywia się w dół. Jest bardzo lekki ( dla mnie to wada ) niecałe 1,3 kg, pozatym jest nienajgorzej wykonany choć plastik troche denerwuje ( "brokatowaty" ) ale z daleka niezauważalny.

Na military.pl jest za 310zł

Link to post
Share on other sites

hmmm, ja bym ci polecił XM177E2 z Cyberguna ( 339zł ) ponieważ sam go mam i jest nawet dobry, celny, mocny ( 0,7j ) i ma hop-up. Niewiem czy jest wytrzymały bo nie sprawdzałem go w boju :twisted: . Jest też ciężki ( 2kg ), ale jak chcesz mieć wypasioną sprężyne to polecam XM177E2 z TM, ma dużego kopa ( 1j ) i dużą cenę :( ( 660zł )

 

Lepiej omijaj firmę militaria.pl

Link to post
Share on other sites

Powiadasz, że XM Cyber Guna jest calkiem calkiem ale nie wiadomo czy wytrzyma w boju co prawda jestem czlowiekiem w teamie ktory najbardziej chyba szanuje giwerki wiec by moze wytrzymala ale cena dosc wysoka czy naprawde placie sie za jakosc??a na wypasiona sprezynke to mnir za bardzo nie stac bo mam ograniczenia finansowe ale czy nie warto wziac za 320zl mp5 tm'a??

Link to post
Share on other sites

warto wziac mp5 TM jak najbardziej bo bron strzela daleko, celnie, ma znakomity hopup i jest piekna :D ponadto jest solidna (Tokyo Marui w koncu), ma pewniejsze bebechy jak CG, mozesz łatwo zamontowac celownik kolimatorowy i te krzaczki na pudełq :D

Link to post
Share on other sites

Najlepszym wyborem będzie xm z TM, lecz jeśli chcesz tańsze to trzeba będzie pójść na kompromis i kupić xm z CG, który jednak nie jest taki zły. Przyzwoicie wali i jest w miare ciężki. Ale wytrzymałość musisz niestety sprawdzić sam lub posłać maila do firmy military.pl i spytać się co i jak.

Link to post
Share on other sites

Bez przesady eld, konstrukcja lufy jest mocna, aluminiowa lufa jest włożona w metalową rurę i zakończona tłumikiem płomienia oraz celownikiem z plastiku który jest pewnie zamocowany i który można poprzez odkręcenie śrubek łatwo wyregulować. Owa metalowa rura jest jeszcze obięta plastkową częścią body chwyconą czterema śrubami. Może się złamać wyłącznie wtedy gdy chwyciż za kolbe, lufę oprzeż o ziemie i nadepniesz z całeś siły w obudowe lufy ( wtedy może pęknąć lub złamać się ). Ty chyba eld masz uprzedzenie do CG :evil:

Link to post
Share on other sites

Robson wiem, że każdy żyd swój towar chwali, ale jestem szczęśliwym postadaczem XM177E2 CG. Też jestem maniakiem M-ów jak Ty. Z giwery jestem bardzo zadowolony, zamontowałem na nią kolimator i jest poprostu wypas. Z celnością też jest OK. Niedalej jak wczoraj trafiłem kumpla w rękę, którą wystawił przez okno budynku pokazując nią swojej drużynie kierunek z którego przychodzimy(bardzo był zdziwiony, bo odległośc byłą naprawdę spora). Szczerze mówięc trzeba się troszkę przyzwyczaić do naciągania(ale mi to nie przeszkadza-w MP5 tkach jest to troszkę bardziej funkcjonane FAKT), ale gdybym kupował jeszcze raz to wybór byłby ten sam. Hooah !!!!

Link to post
Share on other sites

Wiecie, pisałem swoje zdanie o XM z CG i chyba odbiega dosć znacznie od waszego więc nie będę go tu przytaczał ale zdanie

Ale chyba 13-15 metrów to dość sporo

rozbawiło mnie do łez. W porządnym elektryku celnosć dochodzi do 40m a przy bezwietrznej pogodzie nawet wiecej. Przekonałem się o tym wczoraj kiedy ku mojemu nieukryawnemu zdziwieniu cała seria wystrzelona z ok 45 metrów trafiła lekko tylko poniżej punktu wskazywanegio przez kolimator zamontowany na moim G36. Z tych elektrykow które widziałem do tej pory wiem że mój wcale nie odbiega zasięgiem ani celnością wyraźnie na plus więc "13-15 metrów" brzmi ... dziwnie :icon_smile:

Pozdrawiam

<zmiana>

TO MÓJ SETNY POOOOOOOOOOOOOST, SETNY POOOOOOOOOOOOOST HURRRAAAAAAAAAAAAA!!!!!!

Link to post
Share on other sites

XM177E2 CG ma Hop Up -- sprawdzone. Gdy kiedyś zaklinowała mi się kulka w lufie, to delikatnie wypchnąłem ją metalowym wycirkiem o dosyć dużej średnicy. Dojeżdżając do końca, a w zasadzie początku(z perspektywy kulki he he) lufy. Poczułem minimalą wypukłość w górnej powierzni lufy. To był Hop Up. To coś zdawało się być miękkie, w każdym razie elastyczne, bo pozwoliło mi głębiej popchnąć wycior, aby kuleczka wypadła od strony, od której podaje ją magazynek. więc to raczej sprawdzone, że on tam siedzi skubany.

 

 

 

Ps. Motto jest odlotowe, podpisuję się pod nim !!!!

Link to post
Share on other sites

No to kiszka normalnie bo troche drogi on ale wiem ze tam jest tylko myslalem ze daja do sprezynek chociarz pasek, ale sie przliczylem a mozna jakos samemu go zrobic??bo po XM chyba kupie ladownice do m16 bo mi potrzebna no a potem kominiarke to w sumie wyniesie mnie 65zl :!: oczywiscie bez karabinu a moze ktos ma do sprzedania??

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...