Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Franchi SPAS 12 [Dong-san]


Recommended Posts

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Po wymianie sprężyny na silniejszą Spasior nie jest już tą samą strzelbą.

Wali do przeciwników z okrutną siłą ( w porównaniu do wersji stock ) i na dystans o którym repliki moich znajomych mogą jedynie pomarzyć ( wszyscy mamy sprężyny część firmowe a część tzw. "allegro-tuningowe" ). Strzela dosyć celnie dzięki wymianie HU jedyny minus to że muszę używać kulek 0.25g bo lżejsze odfruwają w kosmos.Broń jest rewelacyjna jęśli chodzi o stosunek cena/jakość ale jest to efektem mojej pracy przy nim. W "stocku" ten bilans nie był tak kożystny. Tak jak już wcześniej wspominałem brak jakichkowiek śladów zmęczenia materiału itd. ( gołym okiem ).Wydaje się że jest to wynikiem celowego postępowania producenta który chciał nam sprzedać mocny produkt omijając rygorystyczne zachodnie prawo co do mocy naszych "zabawek" ( przypominam napis na opakowaniu o sile < 1j i stosowną adnotację w jęz. francuskim odnośnie spełniania norm prawnych przez replikę ).W rezultacie otrzymaliśmy bardzo solidną i tanią relatywnie do swoich możliwości replikę strzelby z której można wycisnąć bardzo dużo.Co do wymiany lufy na "OBI - type" raczej bym sobie to odpuścił ze względu na to że lufa "stockowa" jest całkiem nieżle wykonana i nie ma dużego prześwitu , a fakt że jest ona bezpośrednio i na stałe połączona z komorą HU bardzo urudni ci zadanie zmiany lufy Kiwi - moim zdaniem niewarto.

Nie zabrudziły mi sięjeszcze jakoś bardzo elementy wewnątrz i myśle że psiknięcie raz na jakiś czas przez okienko wyrzutnika łusek silikonem w zupełności wystarczy.

Link to post
Share on other sites

Ufff... dziś byłem kupić rurkę, ale nie było. Dzięki za informację. Flaków zmieniać nie chcę, bo potem pewno nie złożyłbym giwery spowrotem.

Tak swoją drogą, mógłbyś opisać dokładniej jak to jest połączone?? Co trzeba zrobić, żeby wymienić hop-up na inny??

I czy u Ciebie też ładuje sześć kulek jak masz ustawione na strzał trzema?? :lol: Bo u mnie niestety tak. Z tym, że te trzy nadmieru są już za hop-upem i jak przechylę lufę w dół to wypadną. :evil: Poza tym z 6 kulkami na raz to nie ma zasięgu prawie...

Link to post
Share on other sites

No jak w każdym modelu. Dają rok, ale w moim przypadku się walnęli i na karcie napisali, że go kupiłem w czerwcu a nie maju i mam miesiąc dłużej :P

W CQB sprawdza się dobrze. Na początku sprawa wrażenie wielkiego, ale da się przyzwyczaić. Tylko raz przywaliłem o ścianę lufą, ale nie z racji rozmiarów, po prostu nagle wykonałem nieskoordynowany ruch.

Na 3 kulkach nawet poleci daleko, nie wiem na ile, ale parę mniej niż na 1, tylko jest jeden zonk-przeważnie pobiera więcej kulek-4 albo 6 nawet. I wtedy to kulki ledwo z lufy wypadają. Wydaje mi się, że to przez to, że sprężyna magazynka jest za silna i po prostu przepycha kulki przez hop-up...

Link to post
Share on other sites

Zasięg strzału trzema kulkami jest w granicach 20 metrów - coś jak strzał z P8 HFC. Mój Spasior jest na rocznej gwarancji i nie zdarza się żeby strzelał więcej niż 3-ma kulkami naraz, taki problem przez chwilę u mnie występował jednak sam ustąpił z czasem - przyczyną najprawdopodobniej jest albo mocna sprężyna w magazynku tak jak mówił Kiwi lub też za słabe dociśnięcie ( jest tam taka malutka sprężynka ) przełącznika ognia.

 

Czy nadaje się do CQB ?

Według mnie tak , ze wzgledu na opcje strzelania trzema kulkami i mozliwosc bardzo szybkiego pompowania ( bardzo wygodny i duży chwyt )

do tego dochodzi magazynek o dużej pojemności 60 + 9 sztuk w kolanku

Co prawda w wersji z kolbą jest już bardziej nieporęczny ale i tak jest bardzo skutecznym narzędziem do likwidacji zawodników drużyny przeciwnej.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Próbowałem zrobić HU z dętki, ale kulki nie chciały przejść. W końcu zostawiłem stock'owy ale owinąłem go parę razy gumką recepturką, aby uszczelnić i zrobić większy nacisk. Efet napiszę jak będę widział lot kulki.

 

No więc... jestem zadowolony. Kulka leci bardziej równo w lini poziomej. Co do dystansów to różnie bywa, jest kilkumetrowa amplituda strzelając z II piętra. Normalnie będzie lepiej.

Pierwsze kilka strzałów dopóki HU się nie rozgrzeje jest średnie, ale potem zaczyna ładnie strzelać.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

BUUUU... :cry:

Wyłamał mi się kawałek czółenka. Dokładniej miejsce, które po odciągnięciu czółenka maksymalnie do tyłu dotyka zwalniacza klapki od shell'sów.

Wniosek-przeładowywać delikatnie, albo od razu ładnie to sobie wyciąć, bo nie wiadomo jak pęknie. Mi odłamało się na szczęście niewiele i nie rzuca się to w oczy.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Się pochwalę-najprawdopodobniej byłem pierwszym użytkownikiem w Polsce 8)

Teraz ma go już trzecia osoba i chce go opylićdalej ;) Od dłuższego czasu drzemie w nim M150 i wsio OK. Ten gnat jest po prostu nie do zdarcia. Nie wiem czy jest jakaś sprężyna tak samo podatna na tuning i wytrzymała jak ten SPAS.

Jak dla mnie to rewelacja.

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...