Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowy projekt "wz.89 Onyks i Miniberyl"


Recommended Posts

  • 11 months later...

tylko patrzeć i podziwiać. Chylę ukłony do samej ziemi :)

 

Jak coś takiego widzę to projekt Beryl Commando robi się coraz pewniejszy :-F

Kolega Stoigniew z PJSu miał przez jakiś czas Beryla Commando, więc nie jest to coś niemożliwego :uśmiech: .

Link to post
Share on other sites

A ja takie pytanko do Flachentego, co było podstawą owego cuda?? Strzelam że SLR105A1 CA ale chcę się upewnić.

 

 

Z selera jest body i pokrywa, a cały przód praktycznie jest ostry z wyjątkiem lufy zewnętrznej.

 

A teraz wersja wz.89 (mój ulubiony) , w tej wersji powstało ok. 50 sztuk.

 

DSCF8571.JPG

DSCF8573.JPG

DSCF8575.JPG

Link to post
Share on other sites

Z selera jest body i pokrywa, a cały przód praktycznie jest ostry z wyjątkiem lufy zewnętrznej.

Dokładnie o to mi chodziło. Co do replik to pewnie dobrze wiesz ale powiem - śliczne i respekt dla Ciebie, jednak jak dla mnie wz. 91 nieporównywalnie piękniejszy. Co do dostępności części do wz. 89 - zawsze można pokusić się o zrobienie samemu/zlecenie to jakiemuś specjaliście. Tanio raczej nie wyjdzie ale zabawa w "tworzenie" replik raczej nigdy nie była tania (przynajmniej w detalu, hurt to co innego).

EDIT: a jeszcze takie małe pytanko: wz.89 powstało tylko 50 sztuk dlatego że nie przyjęto ich do uzbrojenia czy dlatego że zostały wyparte przez wz. 91??

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Dokładnie o to mi chodziło. Co do replik to pewnie dobrze wiesz ale powiem - śliczne i respekt dla Ciebie, jednak jak dla mnie wz. 91 nieporównywalnie piękniejszy. Co do dostępności części do wz. 89 - zawsze można pokusić się o zrobienie samemu/zlecenie to jakiemuś specjaliście. Tanio raczej nie wyjdzie ale zabawa w "tworzenie" replik raczej nigdy nie była tania (przynajmniej w detalu, hurt to co innego).

EDIT: a jeszcze takie małe pytanko: wz.89 powstało tylko 50 sztuk dlatego że nie przyjęto ich do uzbrojenia czy dlatego że zostały wyparte przez wz. 91??

 

Oficjalnie Onyksy w ogóle nie zostały przyjęte do uzbrojenia, a 89 został wypuszczony zbyt późno i już była zmiana kalibru i powstał 91. Ogólnie to powstało ok. 200 szt. partia próbna do testów itp.

Edited by Flachenty
Link to post
Share on other sites

A ja tak teoretyczne pytanko do Ciebie: ile byś chciał za takie cudo (wz. 91) o ile chciałbyś w ogóle sprzedać??

 

To jest raczej niepowtarzalna replika:

 

niestety tak, mimo najszczerszych chęci nie sądzę żeby znalazły się graty na więcej niż 3 sztuki replik

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...