Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Broń dla snajpera wyborowego


Recommended Posts

Witam

 

Chciałbym zasięgnąć się waszej rady jako, że bardziej jesteście doświadczeni ode mnie w sprawach snajperskich w ASG. Chciałbym sobie kupić broń dla snajpera wyborowego, czyli jednak elektryczną. Na dzień dzisiejszy interesują mnie 2:

 

 

SL-8 [CA]

ca8-01_d.jpg

Z plusów nie muszę kupować dodatkowo żadnej optyki. I wychodzi odrobinę taniej jak bym chciał kupić SARa z lunetą, montażem itp.. Dwa magazynki, ale niestety tylko po 20k, dłuższy magazynek kiepsko wygląda w tej broni i kiepska optyka.

 

SAR Taktik Rifle II [CA]

Dodatkowo do niej lunetka 3-9x40 na wysokiej szynie i niskim montażu.

Mniej więcej coś takiego by wyszło:

uns-sg1_big.jpg

Bardziej skłania mnie do tej broni ponieważ mogę wsadzić lunetkę jaką mi się podoba a w SL-8 ta standardowa to podobno porażka, kupno szyny w Sl-8 za 300zł nie widzi mi się.. Drugą zaletą jest duży magazynek, niby dla snajpera jest to zbędne, ale nie dla snajpera w ASG :P Z minusów jakie słyszałem to słaba kolba która lubi się złamać :( Już raz byłem świadkiem że w G3 złamała się kolba :/

 

 

Obydwie bronie chciałbym kupić z tuningowane do ~400fps

A cena obydwu jest bardzo podobna, różnica paru zł na korzyść sl8

 

Co według was było by słuszniejszym wyborem, na dłuższe lata?

Link to post
Share on other sites

Hate czytasz w moich myslach ;)

W styczniu wedruje do mnie SL9, szyna to wydatek niecalych 100zł + optyka za 100-200.

 

Moge sie mylic, wlasciwie to pytanie, bo skoro SL9 jest wersja snajperska G36 to czy wlasnie do niej nie pasuja szyny od G36?

 

Pozatym, z miejsca instaluj tam m110 wiec karabin z 400 fps-ami na odlegosc sie nada ;) PRzy wiekszych tuningach wymagana jest zmiana zebatek, gdybz te moga nie wytrzymac...

 

Moja bardzo subiektywna ocena kieruje sie na SL9 :) Ale to tylko moja opinia..

Link to post
Share on other sites

ja mam sl-9 i to bym wybrał, co prawda w mojej slce ze stocka została chyba tylko obudowa gearboxa i body, ale nadal wole sl ;]

 

inna sprawa że sprzedaje swoje sl żeby dołożyć kolejny tysiąc i kupić w pełni stuningowanego psg-1, ale jesli nie znajde kupca to też płakał nie będe.

 

Magazynek dłuższy w sumie bardzo nie przeszkadza, można też kupić dużo low-capów małych i wtedy jest klimat przy zmianie magazynków.

SLka ma jeszcze jeden plus którego nie będzie mial SAR, praktycznie wszystkie części pasują od g36 których jest w sumie sporo na rynku, wiec łatwo jest dokupic graty z drugiej ręki po niższych cenach.

 

 

 

W razie gdybys szukał stuningowanego do końca sl-9, z pełnym sprzętem do niej zapraszam na pw

Link to post
Share on other sites

Nówkę szynę kupie w sklepie za 300zł :/ Może udało by mi się gdzieś znaleźć sprzedawce co by mi sprzedał szynę z G36C za jakieś przyzwoite pieniądze, ale tak prawdę mówiąc(pewno teraz wielu się nie zgodzi ze mną) ale ta SLka dużo bardziej podoba mi się w wersji SL-8 czyli ta co jest na zdjęciu. Jak patrzyłem na zdjęcia SL-9 z lunetą to jeszcze nie widziałem takiej aby mi się podobała :P Taki już zryty mam gust(w końcu pytam jeszcze pomiędzy G3 która chyba tylko "wybrańcą" się podoba ;) )

Link to post
Share on other sites

Wiesz, standardową rączkę z optyka możesz sprzedać. Albo zagadaj do ludzi posiadających G36C - wielu pewnie chętnie się wymienił (ostatnio u mnie w teamie była taka wymiana między posiadaczami G36 i G36C.

A ja bym brał SL9 - kolega ma tą replikę STARa i jest MEGA :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja bym brał SL-9, i wymienił rączke transportową na szyne, i do tego optyke - Wtedy byłby miód. A na początek pohulasz z normalną optyką.

 

Jeżeli jest rączka transportowa to jest to SL8 a nie SL9 więc nie mylcie tych replik.

Poza tym na stockowych bebechach, to nie snajperka a zwykły aeg.

Bebechy trzeba wymieniać żeby to strzelało :)

 

Ja w moim SL9 mam zmienone całe bebechy na huriccane, sprnig M120, precka 590mm, zabudowana tłumikiem, wymieniony Hop-up.

Zasięgo około 60-70m.

Po regulacji z 50m w kartkę A4 na 5 strzałów 2-3 w kartce, ale nie zawsze.... niestety warunki pogodowe i kulki robia swoje :(.

Ale na 40m w czasie walki lepiej nie wystawiac głowy...naprawde jest bardzo celny :)

 

 

No tak, ale cena miedzy SL8 a SL9 to ponad 600zł roznicy...

 

Uwież mi, warto dołożyć .....

Link to post
Share on other sites

Porównania nie mam ale mam SL9 nie G36 z konwersją tylko orginalne SL9 i wiem jak to strzela i co potrafi, natomiast CA8-2 jest poprostu brzydkie z tym chwytem, do tego z tego co wyczytałem , tylko nie mogę teraz znależć gdzie, ma słabe osiągi, ale skoro ktoś leci tylko na dołożony dwójnóg, no to jego sprawa.

 

Ja tam jestem bardziej za SL9 niż CA8-2...poza tym SL8 miało na górze długa szynę a nie taki smieszny chwyt, CA wypuściło tą replike w sumie nie wiem czemu, psując ja w stosunku do orginału. Ostatnio coś CA wogóle słabo się prezentuje, repliki ówczesne są słabsze niż ich poprzedniczki < wytrzymałość i jakość wykonania> i do tego ta niska cena psuje wyjątkowość teej repliki, wyglada to mniej więcej jak kupienie AK47 z CYMY a kupienie AK47 z TM..niby to samo...ale jednak.....

No i STAR ma w stocku 360 fps, co jak na snajperkę nie zachwycało zasięgiem, a 320...co kto lubi.

 

Może mylę się w mojej opini, ale takie mam zdanie i tyle.

Link to post
Share on other sites

do sl-9 nadaje się tylko dwujnóg ca, ten uniwersalny. Dwujnóg od g36 (czyli ten który jest stockowo w sl8) się nadaje do wyrzucenia, jest zbyt długi i nieregulowany więc by z pozycji leżącej patrzeć przez lunetę trzeba się nienaturalnie podnosić.

 

CA do sl wypuściło a dokładniej wypuści tylko jedną rzecz wartą uwagi, mianowicie magazynki tańsze niż starowskie ;]

Link to post
Share on other sites

SL8 jest cywilnym karabinkiem sportowym, więc nie snajperskim. SL9 SD jest karabinkiem snajperskim.

źródło: www.hkpro.com

 

Weź co ci lepiej leży i co ci się bardziej podoba. Każdy swoje chwali, więc nie spodziewaj się obiektywnej oceny (obiektywizm nie istnieje).

 

A z 400 fps to strzelcem wyborowym nie zostaniesz. Potrzeba więcej niż tylko FPS'y (np umiejętności) a problemem robi się fakt że coraz więcej replik karabinków szturmowych ma te 400 fps. Więc jeżeli nie masz przewagi zasiegu, to jedyne co ci ratuje dupe to ogień zaporowy. A mają 20 kulek w magazynku, raczej nie masz wielkich możliwości...

 

Ech.. romantyzm snajpera. Każdy młody chciałby być samotnym wilkiem, myśliwym wzbudzającym grozę wśród przeciwników.

Ja przestałem dostrzegać romantyzm snajpera jak mi przyszło leżeć godzinę bez ruchu w ulewnym deszczu i błocie. A nie należę do ludzi którym takie niewygody strasznie przeszkadzają...

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...