Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"Wyciszenie" Aeg-a.


Recommended Posts

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Thor ma racje!!!! te tlumiki Ca itd itp to moga dac wyciszenie rzedu 10-20%. Nie wiem dokladnie jak wyglada tlumik w srodku, ale pewnym jest ze przy kazdej broni ostrej tlumik oslabia sile wystrzalu i pogarsza celnosc. Zapewne ma to jakis zwiazek z systemem wyciszania opracowanym w srodku, ale jak dokladnie to nie mam pojecia.... JAkkolwiek cos w tym jest, :]

Link to post
Share on other sites

hmmmmm!!! to o tym nie wiedzialem:P ale to w takim razie co pogarsza celnosc przy zalozonym tlumiku, przeciez nie ma zwiazku jaka amunicja w tym wypadku?? Ma ktos schemat tlumika inside?? a przypadkiem tlumik nie ma w srodku jakichs komor dzwiekoszczelnych, lapiacych gazy wylatujace za kula?? albo cos..... :D

 

hym..... i generalnie po namysle wycofuje sie z tezy thora, ktora lobbowalem! wlasnie thor, masz jakies potwierdzenie albo pomysl ?

Link to post
Share on other sites

Tłumik powinien pochłaniać, lub blokować dzwięk, aby to robił nie może w środku być jednolitą rurką. Przy opisie wykonywania tłumika za 10zł, było napisane, iż trzeba we wnętrzu zastosować swojakie schodki, to jest włożyć do tłumika pierścienie na przykład z gąbki, na przemian - jedne z mniejszą drugie z większą średnicą wewnętrzną. Oczywiście można popróbować co innego zrobić, ale, nie będę fantazjował...

 

@thor_ - a wytłumacz dlaczego miało by osłabiać? Prawdziwego tłumika? Czyli przystosowanego do ostrej broni? Szczerze mówiąc, to też mi się coś zdaje, że wynikło by jakieś osłabienie mocy kulki, z powodu chociażby gazu który przelatuje przez tłumik w jakiś sposób przeszkadzając kulce.

 

No i tłumiki do palnej i do replik to całkiem inne sprawy, w tłumiku do ostrej nie zastosuje się "schodków" lub gąbki ;] Z tego co mi się wydaje tłumiki do ostrej w środku posiadają szczególną konstrukcję metalową, lub z innego trwałego materiału, która rozbija dzwięk, a na dodatek pochłania też ogień.

Link to post
Share on other sites

W tłumikach do ostrej także znajduje się materiał dźwiękostrzelny a nie "jakiś metal". Jest to coś w rodzaju filcu (tak jak w kinie na ścianach sali kinowej) Żeby dobrze tłumiło dźwięk to trzeba na dole i brzegach równo rozmieścić materiał a na górze w ostrosłupy (takie stalaktyty (nie jestem pewien czy nie czasem stalagmity ale chodzi mi o takie sople w dół)) tak przynajmniej wyciszona jest sala dźwiękoszczelna na wydziale telekomunikacji w polibudzie.... :D

Link to post
Share on other sites

W tłumikach do ostrej także znajduje się materiał dźwiękostrzelny a nie "jakiś metal". Jest to coś w rodzaju filcu (tak jak w kinie na ścianach sali kinowej) Żeby dobrze tłumiło dźwięk to trzeba na dole i brzegach równo rozmieścić materiał a na górze w ostrosłupy (takie stalaktyty (nie jestem pewien czy nie czasem stalagmity ale chodzi mi o takie sople w dół)) tak przynajmniej wyciszona jest sala dźwiękoszczelna na wydziale telekomunikacji w polibudzie.... :D

 

Thor ma racje, te tłumiki wszystkie95% to sie nadają do pchania karuzeli płcisz za firme i nic więcej, pozatym amunicja to nie wszystko w prawdziwym tłumik wsordku tłumika sa wypustki które pochłaniają gazy wylotowe, które kierowane są w przeciwną strone a tam rozpraszane są o różnego rodzaje tworzywa wchłaniające dźwięk, jeśli teoretycznie zakładajc gazami wylotowymi które dostawały by się w te wypustki jest spręzone powietrze które pcha nawet po wypchnięciu kulki z lufy swoim pędem, to aeg strci na mocy ale sie wyciszy. zasada działania tłumiku to pochłanianie fal dźwiękowych i gazów wylotowycktóre wytworzyly się w komorze zamkowej poprzez wybuch substancji strzelniczej zawartej w łusce i odbijane przez lufe docierają na jej koniec no i właśnie te fale zbierają te wypustki i rozpraszają, czy tak jest w ASG teoretycznie zakładając ze speżone powietrze i dźwięk wytworzony w gearze porusza sie kończąc swoją droge na końcu lufy to prawdziwe tłumiki powinny działać.

Link to post
Share on other sites

Buba powiedz na jakiej zasadzie działa prawdziwy tłumik ?

Wg mojej wiedzy ma za zadanie rozprężyć gazy wyrzucające pocisk jeszcze zanim wyjdą z lufy i zmniejszyć ich ciśnienie na tyle żeby uniknąć efektu "huku" na końcu lufy. Nie będę opisywał konstrukcji podstawowych rodzajów tłumików bo szkoda czasu, miejsca i to i tak offtop. Ale jeżeli pocisk w broni palnej jest wyrzucany za pomocą ciśnienia powstałego w wyniku spalania prochu i tłumik ma obniżyć to ciśnienie przy wyjściu z lufy to chyba logiczne jest że tym samym w końcowej fazie pocisk jest poddawany mniejszemu ciśnieniu czyli ma "mniejszy napęd".

Co do amunicji poddźwiękowej nie wszędzie się ją stosuje w połączeniu z tłumikami. Amunicja poddźwiękowa jest stosowana wtedy, kiedy zachodzi potrzeba ekstremalnego wyciszenia broni. W większości przypadków strzela się z amunicji standardowej i to właśnie konstrukcja tłumika ma za zadanie "wyhamować" pocisk poprzez redukcje ciśnienia gazów, albo w pewnej "rodzinie" tłumików poprzez zmniejszenie ciśnienia gazów plus "mechaniczne" wyhamowanie pocisku.

 

A teraz wróćmy do ASG jeżeli założysz tłumik który będzie miał tak rozwiązaną konstrukcję żeby osłabić ciśnienie powietrza przez niego przepływającego to masz po prostu efekt zbyt dużej średnicy lufy na końcu czyli część powietrza zamiast napędzać do końca kulkę "ucieka bokami" czyli w efekcie osłabiasz prędkość i celność kulki.

 

Czy to wystarczy ?

Link to post
Share on other sites

Wg mojej wiedzy ma za zadanie rozprężyć gazy wyrzucające pocisk jeszcze zanim wyjdą z lufy i zmniejszyć ich ciśnienie na tyle żeby uniknąć efektu "huku" na końcu lufy.

 

Wszystko ok, ale pod warunkiem, że piszesz o lufie wyciszonej a nie tłumiku. W "normalnym" tłumiku ciśnienie i efekt huku ma być zmniejszone na końcu tłumika.

 

A teraz wróćmy do ASG jeżeli założysz tłumik który będzie miał tak rozwiązaną konstrukcję żeby osłabić ciśnienie powietrza przez niego przepływającego to masz po prostu efekt zbyt dużej średnicy lufy na końcu czyli część powietrza zamiast napędzać do końca kulkę "ucieka bokami" czyli w efekcie osłabiasz prędkość i celność kulki.

 

W AS OIDP nie ma tłumików zmieniających konstrukcje lufy. Tłumik zaczyna się za lufą.

Link to post
Share on other sites
W "normalnym" tłumiku ciśnienie i efekt huku ma być zmniejszone na końcu tłumika.

 

Ok jak chcesz zmniejszyć ciśnienie i całą resztę na końcu tłumika nie robiąc tego w tłumiku na całej jego długości ?? Znasz jakieś zaklęcie które powoduje że ciśnienie i pocisk przelatuja przez lufę następnie tłumik i nagle na ostatnim milimetrze tłumika pocisk zwalnia a gazy się rozprężają ??

 

W AS OIDP nie ma tłumików zmieniających konstrukcje lufy. Tłumik zaczyna się za lufą.

 

Nie rozumiem ?? czy ja gdzieś pisałem o zmianie konstrucji lufy ?? PISAŁEM O TŁUMIKU a nie o lufie... ehhh

A teraz wróćmy do ASG jeżeli założysz tłumik który będzie miał tak rozwiązaną konstrukcję żeby osłabić ciśnienie powietrza przez niego przepływającego to masz po prostu efekt zbyt dużej średnicy lufy na końcu czyli część powietrza zamiast napędzać do końca kulkę "ucieka bokami" czyli w efekcie osłabiasz prędkość i celność kulki.

 

Może teraz będzie wyraźniej... :wink:

 

Jak dla mnie temat tłumików uważam za zamknięty z mojej strony jak ktoś jest mądrzejszy od ludzi którzy zaprojektowali tłumiki i je produkują i wie llepiej jak działają to sory ja jestem za mały na dyskusje z kimś takim.

Link to post
Share on other sites

Ok jak chcesz zmniejszyć ciśnienie i całą resztę na końcu tłumika nie robiąc tego w tłumiku na całej jego długości ??

Masz rację, to jednak powinno odbywać się w lufie :/

Znasz jakieś zaklęcie które powoduje że ciśnienie i pocisk przelatuja przez lufę następnie tłumik i nagle na ostatnim milimetrze tłumika pocisk zwalnia a gazy się rozprężają ??

Samochód jechał 90 km/h. Zatrzymał się przy skrzyżowaniu. To znaczy, że na ostatnim milimetrze wytracił całą prędkość? :/

PISAŁEM O TŁUMIKU a nie o lufie... ehhh

założysz tłumik który będzie miał tak rozwiązaną konstrukcję żeby osłabić ciśnienie powietrza przez niego przepływającego to masz po prostu efekt zbyt dużej średnicy lufy na końcu czyli część powietrza zamiast napędzać do końca kulkę "ucieka bokami"

No chyba że tłumik to taki rodzaj lufy, albo bez tłumika kulka po opuszczeniu lufy nadal jest napędzana a powietrze nie "ucieka bokami"

Jak dla mnie temat tłumików uważam za zamknięty z mojej strony jak ktoś jest mądrzejszy od ludzi którzy zaprojektowali tłumiki i je produkują i wie llepiej jak działają to sory ja jestem za mały na dyskusje z kimś takim.

Skoro projektujesz tłumiki i je produkujesz to milknę. Ale straciłeś potencjalnego klienta.

Link to post
Share on other sites

Czy tłumik tłumi? :-) Temat stary jak świat...

Dla odmiany podam wam trochę faktów: w przypadku mojego FN P90 TR Tokio Marui prędkość wylotowa kulki 0.2 grama wynosi 390 fps +-5 zarówno z, jak i bez tłumika. Spadku celności również nie zauważyłem. Efekt wytłumienia jest bardzo dobry - przy pojedyńczych strzałach z odległości 10 metrów zdarzało mi się trafiać 1-2 osoby zanim trzecia zorientowała się, skąd strzelam.

 

Nowoczesne tłumiki dźwięku w broni palnej:

1) zmniejszają odrzut broni

2) w minimalnym stopniu zwiększają prędkość pocisku (do 40 fps)

3) zmieniają punkt trafienia pocisku - po założeniu tłumika należy ponownie skalibrować broń

4) Zwiększają szybkostrzelność broni samoczynno-samopowtarzalnej

5) Powodują mocnejsze nagrzewanie lufy co zwięsza jej zużycie

6) Powodują szybsze zabrudzenie wewnętrznych mechanizmów broni, wymuszają częstsze czyszczenie

 

źródło: http://matrix.dumpshock.com/raygun/basics/navframe.html

Link to post
Share on other sites
2) w minimalnym stopniu zwiększają prędkość pocisku (do 40 fps)

 

Nie wiem ale ten fragment przeczy całej "teori i praktyce" tłumika ;) Chyba że pomyliłeś się i napisałeś o replikach ASG i tłumikach do nich w tym jednym punkcie. ;)

 

No chyba że tłumik to taki rodzaj lufy, albo bez tłumika kulka po opuszczeniu lufy nadal jest napędzana a powietrze nie "ucieka bokami"

 

Widzę ze nie ma sensu dalej faktycznie dyskutować :wink: Odpowiedz sobie na dwa pytania co powoduje tłumik i w jaki sposób to osiąga. Jak wpadniesz na to to może wróce do dyskusji....

 

Po co stsouje się amunicję poddźwiękową razem z tłumikami ?? Jak może pocisk się rozpędzić dodatkowo w tłumiku albo nie zostać wyhamowany skoro na swojej drodze trafia na fizyczne przeszkody ???

 

Over nad Out

Link to post
Share on other sites

AEG - AK47 Cyma

Tłumik - SOCOM G&P

 

V bez tłumika - 297~298FPS

V z tłumikiem - 295~296FPS

 

Dlaczego prędkość spadła o całe 2FPS... może dlatego, że w tłumiku tworzą sie jakieś zawirowania, może dlatego, że pomiar był dokonywany 20cm dalej... tak czy inaczej szkoda dalej dyskutoweać o tych 2 FPSach :lol:

Link to post
Share on other sites

AEG - AK47 Cyma

Tłumik - SOCOM G&P

 

V bez tłumika - 297~298FPS

V z tłumikiem - 295~296FPS

 

Dlaczego prędkość spadła o całe 2FPS... może dlatego, że w tłumiku tworzą sie jakieś zawirowania, może dlatego, że pomiar był dokonywany 20cm dalej... tak czy inaczej szkoda dalej dyskutoweać o tych 2 FPSach :lol:

 

 

OLO czy ten tłumik dużo wycisza kałacha??? Moze poprostu slabo tlumi, dlatego malo spadły FPSy :roll:

Link to post
Share on other sites

Sorry Thor, zawsze szanowałem Cię za Twoją wiedzę, ale w tym moencie pieprzysz głupoty (w niektórych momentach, nie cały czas :) ).

 

 

Replika - M4A1 ICSa. Tłumik - QD ICSa. Efekt - słabe wytłumienie (bo ja wiem? z 15-20%?). Prędkość wylotowa - moje oko i puszki po piwie twierdzą, że nie spadła ani nie wzrosła. Celność tak samo.

 

Replika2 - MP5J Cymy. Tłumik - jak wyżej. Efekt - mocne wytłumienie (z 40% spokojnie). Prędkość wylotowa i celność - bez zmian.

 

 

Czemu tak? Przyczyna jest prosta. I co ciekawe Thor - ma spory związek z tłumikami do broni palnej. Otóż obie te repliki mają takie same cylindry (typ2), ale M4 ma znacznie dłuższą lufę niż MP5. A więc po tym jak kulka wyleci z eMki, pozostaje mało sprężonego powietrza które może się gwałtownie rozprężyć za lufą. Natomiast w MP5 lufa jest dużo krótsza, i powietrza po strzale rozpręża się znacznie więcej. I tu cała filozofia. Podobnie jak w broni palbej - im mniejszy ładunek prochowy (mniej gazów powstaje i opuszcza lufę) tym mniejszy objetościowo moze być tłumik i tym łatwiej wyciszyć broń.

 

A dlaczego tłumik w ASG nie zmniejsza V kulki i celności? A nie pomyślałemś że tłumiki ASG (większość z nich) ma średnicę wew. większą niż te 6mm kulki? Tak więc najzwyczajniej w świecie nie stawiają kulce żadnego oporu = nie zmniejszają celności ani V0. Za to taki tłumik wciąż powoduje wolniejsze rozprężanie się powietrza po wydostaniu z lufy.

I efekt jest, mimo że ICSowski tłumik QD ma wypełnienie z pianki, na niemal całej długości średnica wew. jest taka sama. Nie ma żadnych komór rozprężania, skomplikowanych kanalików i innych przegród. Po prostu nie jest to potrzebne, bo "nadmiar" powietrza jest na tyle mały, ze takie bajery są zbędne. Ewentualnie mogłoby to się przydać przy silonych gaziakach. Ale niekoniecznie - założyłem na lufe mojego M700 pustą butelkę 0,5l. Strzeliłem. jedyne co usłyszałem to dźwięk mechanizmu spustowego.

 

 

Tyle.

Link to post
Share on other sites

Może wróćcie wszyscy do mojego pierwszego postu co ?

 

Widzę że czas łopatologię zacząć wykładać tutaj....

 

Proponuję Panom fachowcom od tłumików mierzyć hałas jaki robi replika bez tłumika i z tłumikiem z odległości np 10 metrów (repliki elektryczne)

I co wyjdzie ?? że mechanika w replice robi hałas a nie wylatująca kulka z lufy i powietrze. Choćbyście zakładali nie wiem jakie tłumiki to i tak stopień wycisenia będzie śmieszny bo niestety w replikach asg tumik nie ma czego wyciszać. no chyba że ktoś twierdzi że gearbox hałasuje przez lufę....

 

Zasada działania tłumika w broni palnej jest jaka jest i możecie sobie wymyślać Wasze metody i zasady. Macie do tego prawo.

 

Jeszcze raz WYRAŹNIE NAPISZĘ: TŁUMIKI W ASG A DOŁADNIEJ ICH KONSRUKCJA MA SIĘ NIJAK DO TŁUMIKÓW W BRONI PALNEJ I NIESTETY GDYBY KTOŚZASTOSOWAŁ W REPLICE ASG TŁUMIK WYKONANY W TAKI SPOSÓB JAK TŁUMIK DO BRONI PALNEJ NIESTETY OSŁABIŁBY SIŁĘ REPLIKI.

 

Tak więc teoretyzujcie sobie dalej jak to tłumiki tłumią, dawajcie kolejne przykłady na poparcie swoich teori niestety żaden tłumik produkowany dla replik ASG nie przypomina swoja konstrukcją prawdziwych tłumików, i nie działa jak prawdziwy tłumik, tak więc sorki ale całe gdybanie na temat jak to tłumiki wyciszają mia się z celem bo poza nielicznymi przypadkami tłumiki są tylko po to żeby wyglądać a nie tłumić.

 

A co do tłumika ICSa QD to dziwne jakoś nie zauważyłem żeby mi wytłumił cokolwiek w M4.... może tylko wybrane tłumiki działają ??.

Link to post
Share on other sites

Jedynm zdaniem jeśli ktos sobie kupi tłumik prawdziwy do asg to teroretycznie spadną fpsy, bo niestety tlumiki asg to albo przedłuzenie lufy albi rurka ktora ma troche pianki i kotra poprostu wycisza - zmienia echo wydostające się przez np dysze do lufy i to jest wasze całe tłumienie dźwieku,

Link to post
Share on other sites

Tłumiki w asg nieznacznie wyciszają dźwięk i zauważalnie zmieniają odgłos "wystrzału" . Ale jak ktoś myśli że zamontuję sam tłumik i będę miał super cichą replikę to jest w poważnym błędzie (mówię tu oczywiście o elektrykach) tłumik w wyciszaniu to wierzchołek góry lodowej sam niewiele zmieni ale kompleksowe wyciszenie elementów tworzących hałas może dać zauważalny efekt.

ps. tłumik także nieznacznie wycisza dźwięk uderzania głowicy tłoka o głowicę cylindra - ponieważ przez lufę odgłos tego uderzenia także idzie, ale już odgłosu pracujących zębatek nie wyciszy. Co do tłumików w asg dsą dwa rodzaje - jeden jak pisze przedmówca stanowi przedłużenie lufy - czyli po prostu dodatkowa lufa zewnętrzna, a drugi typ to tłumiki z wkładami gąbki wytłumiającej. Ani w jednym przypadku, ani w drugim nie ma spadku fpsów. Jak natomist chcesz założyć tłumik od ostrej to się zastanów bo takie tłumiki sądzę że trochę więcej ważą od airsoftowych, a niestety większość replik nie jest ze stali tylko stopów które nie są aż tak bardzo wytrzymałe.

Link to post
Share on other sites

Thor, jakbyś uważnie przeczytał mojego posta, to byś zobaczył ze w przypadku M4 ten tłumik wyciszył mi je ledwie o kilka procent. Nardziej zmienił barwę dźwięku niż jego natężenie. Ale wstaw do eMki cylinder typu 0 to zobaczysz różnicę. A co do sprawdzania dźwięku z pewnej odległości - jak najbardziej. Z perspektywy strzelca różnicy nie ma żadnej, bo masz ucho tuż przy gearboxie. Ale słuchając z perspektywy celu, tj. po drugiej stronie lufy, różnica jest. Niestety nie posiadam żadnych urządzeń do mierzenia natężenia dźwieku, bo chętnie bym to sprawdził. A gdyby się okazało, ze tłumik nie tłumi ani trochę, to oddałbym Ci... no, może nie eMkę, ale coś bym poświęcił :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Tłumik ASG zmienia brzmienie wystrzału dzięki czemu wydaje się, że strzał jest wytłumiony.

A. By wyciszyć replikę należałoby zaopatrzyć się w bateryjkę o niskim V i o wysokim mAh.

Dzięki czemu silnik nie będzie wył niczym turbina silnika odrzutowego.

B. podkładki pod zębatkami muszą być skorygowane tak by nie dochodziło do tarć pomiędzy talerzami zębatek (np. pomiędzy tłokową i środkową)

C. Nie pakować smaru ile wlezie bo negatywnie to wpłynie na elektrykę.

 

Dywagacje...

-Jeśli to AUG to ma sporo miejsca w body by obłożyć gb.

-Jeśli to mp5 to można poeksperymentować: dopasować odpowiednią sprężynę do szerokości cylindra. Najlepiej stożkową

(stożkowa- taka jak w pilocie do tv trzymająca baterię)

umieścić ją na głowicy cylindra wyjmując wcześniej gumę z głowicy cylindra. Oczywiście należy przykleić tą sprężynę, Musi ona być na tyle mocna by wyhamować pęd tłoka w krótkim czasie.

 

Można eksperymentować z umieszczaniem w tym miejscu innych materiałów.

Ja użyłem gęstej gąbki (np. z pojemnika z atramentem do drukarki)

Dodatkowo wyciąłem 2 zęby co jest konieczne w tym przypadku a daje większą szybkostrzelność, W wypadku cylindra typ2 nie ma to wpływu na osiągi.

Ale wiadomo by zrekompensować ubytek w cylindrze zabrany przez materiał tłumiący powinno się użyć cylindra stosunkowo pojemniejszego (typ1).

 

-Powiem jedno...

Działa.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Według mnie to też trochę hałasu wylatuje przez lufę bo przecież głowica dobija głowicę i idzie przez lufę. Dlatego przy lufach krótkich [MP5] hałas się nie "rozłoży" po bokach tylko od razu do tłumika który to pochłonie.

 

Natomiast w długiej lufie [G3, M16, SPR] tłumik mało da bo hałas uderzającej głowice rozejdzie się po lufie.

 

Takie jest moje zdanie.

 

I najlepiej działają według mnie tłumiki zrobione własnoręcznie.

 

Postaram się w najbliższym czasie obkleić lufę wewnętrzną matą cienką i zamieszcze testy.

 

Do tego GB.

Mam H&K 416 ze stałą kolbą i lufę precyzyjną Prometheus 550mm.

 

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego wyciszania.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...