Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"Wyciszenie" Aeg-a.


Recommended Posts

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Najlepsze wyciszenie jest na zębatkach niehelikalnych - miałem porównanie prometheus, element - zębatki helikalne - głośne, CA stock i TU zwykłe - cichsze. Sam się zastanawiam nad kupieniem jakiś zwykłych STU zamiast moich promków... może się skończy gwizd zębatek. Jest jeszcze jedna opcja tak zwiększyć szybkość naciągania sprężyny by zębatki pracowały jak najkrócej - ale ma to tylko zastosowanie przy słabych sprężynach.

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Czy ktoś spotkał się z wyciszaniem w MP7? Najlepiej w Galaxy, ale to kopia TM.

 

Bardzo mi na tym zależy. Czy konstrukcja GB pozwala na zmontowanie głowic SYSTEMY, ew Bore-Upa.

 

Wiem, że są potrzebne modyfikacje.

 

CZy patent ze sprężyną od telewizora działa?

 

 

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Tłumik ASG zmienia brzmienie wystrzału dzięki czemu wydaje się, że strzał jest wytłumiony.

A. By wyciszyć replikę należałoby zaopatrzyć się w bateryjkę o niskim V i o wysokim mAh.

Dzięki czemu silnik nie będzie wył niczym turbina silnika odrzutowego.

B. podkładki pod zębatkami muszą być skorygowane tak by nie dochodziło do tarć pomiędzy talerzami zębatek (np. pomiędzy tłokową i środkową)

C. Nie pakować smaru ile wlezie bo negatywnie to wpłynie na elektrykę.

 

Dywagacje...

-Jeśli to AUG to ma sporo miejsca w body by obłożyć gb.

-Jeśli to mp5 to można poeksperymentować: dopasować odpowiednią sprężynę do szerokości cylindra. Najlepiej stożkową

(stożkowa- taka jak w pilocie do tv trzymająca baterię)

umieścić ją na głowicy cylindra wyjmując wcześniej gumę z głowicy cylindra. Oczywiście należy przykleić tą sprężynę, Musi ona być na tyle mocna by wyhamować pęd tłoka w krótkim czasie.

 

Można eksperymentować z umieszczaniem w tym miejscu innych materiałów.

Ja użyłem gęstej gąbki (np. z pojemnika z atramentem do drukarki)

Dodatkowo wyciąłem 2 zęby co jest konieczne w tym przypadku a daje większą szybkostrzelność, W wypadku cylindra typ2 nie ma to wpływu na osiągi.

Ale wiadomo by zrekompensować ubytek w cylindrze zabrany przez materiał tłumiący powinno się użyć cylindra stosunkowo pojemniejszego (typ1).

 

-Powiem jedno...

Działa.

 

-Powiem jedno...

Należy czytać poprzednie posty.

 

-I powiem drugie...

Mogłem dać quote, więc sorry.

Edited by Rambo93
Link to post
Share on other sites

Czy ktoś spotkał się z wyciszaniem w MP7? Najlepiej w Galaxy, ale to kopia TM.

 

Bardzo mi na tym zależy. Czy konstrukcja GB pozwala na zmontowanie głowic SYSTEMY, ew Bore-Upa.

 

Wiem, że są potrzebne modyfikacje.

 

CZy patent ze sprężyną od telewizora działa?

Pozdro.

 

Po pierwsze chyba nie zagladales do gearboxa w mp7 bo nie zadawalbys tak glupiego pytania co ?

To jest zupelnie inna konstrukcja niz v2 czy v3. zupelnie inne zebatki i glowica jest prawie o polowe mniejszej srednicy. dlugosc tez jest 2 razy mniejsza niz w standardowych gearboxach.

Chyba ze mowisz o borku do gearboxa mp7 ale nie wiem czy cos takiego dostaniesz, a jak juz to TMa ktory bedzie kosztowac 5 razy wiecej niz cale to galaxy.

Z litosci nie wspomne o bore-up...

 

Czy sprezynka dziala - sprawdz jak chcesz. Ale napewno nie w mp7 bo tam nie ma miejsca na to.

 

Co do czytania poprzednich postow - to jest post z stycznia 2007 roku.

Uwazasz ze za kazdym razem odwiedzajac topik trzeba czytac wszystkie poczty od samego poczatku?

 

Wiecej wyobrazni ziom...

 

ps. Jak chcesz wyciszac i miec replike niskiej mocy na krotkie odleglosci to zainwestuj w cos z w miare normalnym gearboxem. Mp5, fn2000 - dongrade sprezyny, wyciszenie glowicy i obicie gąbką pomaga. Tylko niestety ale galaxy mp5 mimo ze boska glosna jest jak traktor.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Jako drugą replikę posiadam mp5sd6 JG. Chcę wmontować do niej m85 Guardera, łożyskowaną prowadnicę, zestaw wyciszonych głowic tłoka i cylindra produkcji elementa. Pytanie, czy to będą dobre części, czy spełnią swoją funkcję? Jakie łożyska i zębatki do tego polecacie? Jaki silnik będzie najcichszy? Jaki serwis mógłby mi to zamontować ( pewny i obsługujący chińczyki ), może krakman? Bo wymaga to precyzji, której mi brakuje. Czy można jakoś usprawnić tłumik w tym modelu? Z góry dzięki za odpowiedzi!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

To m85 to jest kolego do MP7 :poddanie:

 

Jak już to można dostać M90 do AEG.

 

Poza tym MP5 z M90 to będzie jakieś 280fps i zasięg rzędu 30-35.

 

Zadaj sobie pytanie czy wolisz podkradać się 10-15 metrów żeby kogoś po cichu strzelić a potem dostać zaraz pół hi-capa ze 450fps?

 

Ten dźwięk przy 30 metrach Cię i tak i tak zdradzi. Chyba że masz pełne ghillie.

 

Z tym Elementem to bym nie brał. Jak już to bym wziął Bore-Up do MP5 Classic Army.

 

Co do sklepu, to najlepiej się zapytaj. Krakman Ci to powinien zrobić.

 

Tłumik ten to można wywalić i zrobić samemu taki sam, będzie 100x lepszy. Wiem to z własnego doświadczenia.

 

Ja bym tam wstawił takie części:

 

Zestaw cylindra o powiększonej średnicy do MP5

Classic Army - http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=265

 

Smary do GB - http://asgshop.pl/sklep/catalog.php?cat=148

 

Silnik długi High Speed Revolution (40000 rpm)

Guarder [chyba cichy] - http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2154

 

Wzmocniona prowadnica sprężyny z łożyskowaniem V.2

Guarder - http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=621

 

Lufa precyzyjna 6.04mm o długości 229mm

MP5, AK-47 Beta Specnaz

Guarder - http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1918

 

Sprężyna główna M100

Deep Fire - http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1378

 

Gumka wykonana z czarnego silikonu

Systema - http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=55

 

Zestaw dystanserów

Deep Fire - http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2221

 

 

Mam nadzieje, że to Ci pomoże w silencerowaniu.

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

PS. Zapomniałem dodać o łożyskach. Najlepeij kulkowe 6mm stalowe Systema.

Edited by grzechotnik
Link to post
Share on other sites
Wzmocniona prowadnica sprężyny z łożyskowaniem V.2

Guarder - http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=621

Możesz mi wyjaśnić, po co wzmocniona prowadnica do M100? A nie można zwykłej chińskiej kupić?

 

Nie lepiej użyć normalnego smaru? Musi być specjalny airsoftowy 30 razy droższy, made in USA?

 

Silnik długi High Speed Revolution (40000 rpm)

Guarder [chyba cichy] - http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2154

 

"Chyba cichy" :wink:

Chyba za 170 zeta.

Coś tańszego i "chyba równie cichego" "chyba" by się znalazło :-F

 

Grzechu, świetnie idzie Ci przeglądanie stron internetowych i wklejanie linków, ale za doradzanie to się może jednak nie bierz.

Link to post
Share on other sites

To m85 to jest kolego do MP7 bialaflaga.gif

ASG shop: "Pasuje do każdego AEG (prócz PSG-1)."

Kłóć się z tymi panami.

 

Poza tym MP5 z M90 to będzie jakieś 280fps i zasięg rzędu 30-35.

Zadaj sobie pytanie czy wolisz podkradać się 10-15 metrów żeby kogoś po cichu strzelić a potem dostać zaraz pół hi-capa ze 450fps?

 

Ten dźwięk przy 30 metrach Cię i tak i tak zdradzi.

Jeśli chcę mieć pierdyliard fps-ów, to wezmę minimi. Ta replika ma mieć zastosowanie w budynku.

 

Pytałem o części elementa, bo nie wiem czy jest sens przepłacać za systemę. Tym bardziej, że nie jest to tuning mocowy.

 

Przy okazji, czy opłaca się kupować zębatki helikalne? Czy one naprawdę coś zmieniają?

 

I jaki silnik może "na pewno" poszczycić się cichą pracą?

 

Dzięki wszystkim za odpowiedzi!

Link to post
Share on other sites

Każdy porządny silnik ktory jest ułożyskowany jest z założenia cichy. Tak więc więszosć "droższych" silników będzie cicha ale... Tak długo jaki będa współpracowały ze źle spodkładkowanymi zębatkami i kiepskiej jakości zębatkami tak długo wszystko będzie hałasowało. Z drugiej strony nie widzę najmniejszego sensu wyciszać repliki która ma być używana w budynkach. Na takich odegłościach zawsze przeciwnik który słucha ją usłyszy.

Link to post
Share on other sites
Pytałem o części elementa, bo nie wiem czy jest sens przepłacać za systemę.

Tłok, czy prowadnicę można wziąć z elementa. Głowicę tłoka, czy cały BU radzę porządniejszej firmy. Generalnie tam, gdzie liczy się spasowanie i precyzja, nie radzę oszczędzać, bo to jest oszczędzanie na krótką metę.

 

Przy okazji, czy opłaca się kupować zębatki helikalne? Czy one naprawdę coś zmieniają?

Zmieniają. Przy sprężynie M85??? Trudno powiedzieć ;)

Link to post
Share on other sites

Ale powiedźcie mi jaki zasięg będzie na M85? Tylko jeden Bore-Up fabrycznie może mieć > M120. Według mnie to będzie zasięg około 30 metrów.

 

 

Jaki jest sens robienia cichej repliki na 30m? Każda replika [stock] ma zasięg około 50m.

 

Ja bym wrzucił minimum M100 i preckę obowiązkowo.

Link to post
Share on other sites

A powiedz mi grzechotnik na co mu w budynku zasięg większy niż 30m? nie mogę się już zorientować do kogo to wyciszenie ma być, ale dwaj zainteresowani tj. BrotherJan jak i Janozimek (to chyba jedna i ta sama osoba no ale ok;) ) piszą że to ma być druga replika/replika do budynku więc coś Ty się tak doczepił to tej sprężyny? ja sam chcę sobie wstawiać m80 modyfi sprężynę i co? zabronisz mi?

 

Ja silnik zostawił bym ten co jest, gdyby po całości tuningu harczał nadal wtedy bym się zastanawiał jaki kupować

 

Żadnego BU bo to strata pieniędzy, wystarczą ciche głowice systemy (najlepiej to kupić serwisową głowicę tłoka z asgshopu, jest tańsza, no ale trzeba mieć w domku łozyskowanie...)

 

Prowadnica najtańsza z łożyskowaniem, one dźwięku nie wydają więc nie ma różnicy na takiej sprężynce.

Edited by Zambezi
Link to post
Share on other sites

W budynku i tak cię słychać i tak. Jak chcesz mieć ciche do budynku to kup MP7.

 

Jak chodzisz po ruinach to nie słychać gruzu, szkła pod butami?

 

Ok, jak strzelacie się po szpitalach albo po jeszcze większych monstrach to ok.

 

Ale nie wiem do czego cicha replika do CQB. Poza tym w budynku jest "echoo" i nawet najmniejszy hałas wywołany przez GB i tak będzie słyszalny.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
Ta replika ma mieć zastosowanie w budynku.

 

Dobra nie kłóćmy się.

 

Teraz luźna gadka.

 

1. Czy jak jesteśmy w budynku jest nam potrzebna cicha broń?

2. Czy dźwięk nawet najbardziej wyciszonego AEG, nie rozniesie się po całym pomieszczeniu echem?

3. Czy przemieszczając się w budynku jesteśmy niesłyszalni?

4. Czy do budynku cichą bronią nie lepszym wyborem będzie replika sprężynowa?

5. Wyciszanie broni, ma swój powód. Np. Krycie się, zasadzka [CQB], oczekiwanie na wroga. Przecież nikt nie będzie wyciszać Minimi.

6. Jaki jest sens wyciszania broni, która ma być doi CQB?

 

Proszę o konstruktywne odpowiedzi, mimo iż wydają się głupie.

 

Chciałbym poznać wasze opinie na ten temat. Ja swoje mam, ale nie piszę.

Proszę tak więc o nie komentowanie tylko napisanie najlepiej tylko odpowiedzi.

 

Bardzo was proszę.

Edited by grzechotnik
Link to post
Share on other sites

Daj sobie spokój już. Wyciszona replika wydaje zupełnie inny odgłos który jest trudniejszy do zlokalizowania. Jak nie umiesz się cicho poruszać w budynku to nie nasza wina. Jak ludzie chcą wyciszać repliki to będą to robić mogą być do cqb czy do strzelania do puszek, po prostu to że ty nie widzisz w tym sensu to nie znaczy że jest to bez sensu.

 

Wracając do tematu. Do wyciszania dobre są repliki z plastikowym korpusem. Podkładkowanie i dobrze spasowane zębatki to podstawa. Silnik nie powinien być za mocny. Zestaw cichych głowic. Dobry tłumik i cylinder dobrany do długości lufy. Jak mamy miejsce w body to można GB oklejić matą wygłuszającą. Takie rady ode mnie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...