Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SR-25 (CA25) [CA]


Recommended Posts

Walczę z moja SRka już kolejny miesiąc. Jedna wielka porażka

Po wsadzeniu SP150, łożyskowanej prowadnicy sprężyny, komory KA i dyszy AUG, mam jedna wielka nieszczelność - 460fps.

po jakimś czasie zębatki idą wpiz*u - zamawiam więc te od g&p do sr25. i kolejny problem, jak sie okazuje, te zębatki są kompatybilne tylko i wyłącznie z tym tłokiem http://www.specshop....roducts_id=4803 - zwężone zęby. Tłoka dostać nigdzie nie można, zamawiam więc zwykły tłok od SHS do sr25. Następnie bawię się w przycinanie go, tak, aby był kompatybilny z zębami. Kilka dni później JEB - tłok pęka. Nie stalowe zęby, a plastikowe szyny, w których osadzone są zęby. Zamówiłem więc stockowy tłok SR25 CA (żółty, plastikowy) i zrobiłem na nim kolejną operację przycinania zębów - a w zasadzie zrobił to serwis. po kilku zabawach ze szczelnoscią, mam równe 500 fps i wystrzelonych 100 kuleczek.

mam więc pytanie : czy ktoś tutaj z obecnych posiadaczy SR, też poddawał swój tłok takim zabiegom? jak z jego trwałością. Jezeli to nie wypali, będę zmuszony ściągać ten tłok G&P zza granicy. dodam ze swoje robi także moja bateria - 11.1 lipo i mosfet z AB - reakcja na spust jest natychmiastowa, tak więc i eksploatacja części nie jest oszczędna.

 

pytanie nr 2 - z serwisu dostałem informacje, ze te 500 fps to i tak duużo za mało. Nieszczelność powoduje ponoć dysza, która ni cholery nie chce się zgrać z komorą (testowane na kilku gumkach HU, obecnie zielona g&g). Ponoć jej stożkowe scięcie powoduje jakiś konflikt. Zna ktoś jakąś alternatywna dyszę do naszych eSeRek, inną niż do AUGa ?

 

zmień komorę na stocka na przykład gfc :P (może wyda Ci sie to dziwne ale będzie dużo więcej fps przy dyszy augowskiej niż z komorą KA, testowałem już różne wynalazki i patenty. Różnice w fps sięgały w zależności od komory nawet 200fps)

jak kupisz ten tłok http://gunfire.pl/product-pol-1152194751-Tlok-19-zebow-SHS.html przytnij samą szynę i temat z bani

pozdro

Link to post
Share on other sites
  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

przyciąłem ostatnim razem sama szynę, jednak plastikowe prowadnice nie utrzymały jej przy sp150.

 

 

co do wymiany komory - te 460 fps byly wlasnie na stockowej komorze CA, pozniej wsadzalem tez guardera. Cały czas z zamontowaną dyszą od AUG. Na stockowej dyszy wyniki byly jeszcze mniejsze. po wymianie na KA i pracach serwisowych - 500. jak znajde jakąś komorę od GFC to sprobuję ;p

Link to post
Share on other sites

Nieszczelność powoduje ponoć dysza, która ni cholery nie chce się zgrać z komorą (testowane na kilku gumkach HU, obecnie zielona g&g). Ponoć jej stożkowe scięcie powoduje jakiś konflikt.

 

zobacz na innej gumce. Wiem, że zielona jest polecana ale czasem jej kołnierz jest po prostu za gruby i za długi, dlatego nie chce się zgrać (i na przykład nie podaje kulek).

Najłatwiej żonglować gumkami. Często najbardziej absurdalne połączenie gumka/komora daje ciekawe efekty.

Jeśli chodzi o Twoje fps to faktycznie lipa bo na m130 powinieneś tyle mieć....sprawdź jeszcze czy komora dobrze dociska się do GB

Link to post
Share on other sites

tak, komora GFC jest lepsza niż KA... jasssne. Po pierwsze spróbuj gumiaka SYSTEMY, dochodzą do mnie słuchy że coś ostatnio G&G może nie działać tak idejalnie, dwa: daj to komuś naprawdę MEGA ogarniętemu w składaniu. bo na 90% możesz mieć właśnie nieszczelności na styku dyszy i komory. Ok, może komora GFC dawać więcej FPSów, ale nie wynika to z tego że jest lepsza, tylko może akurat lepiej ustawiać względem GB, dlatego dobre poskładanie jest tak kluczowe. Ale tak jak Mike mówi, sprawdź docisk komory do GB.

 

Poza tym co do dyszy AUG: wiem że robiąc borka w SR-ce z przedłużonym GB pakuje się tam dyszę BU od AUG-a, ale nie mam pojęcia czy analogiczna operacja w zestawie NB jest poprawna.

Link to post
Share on other sites

komora gfc nie jest lepsza od ka ....ale może lepiej pasować do danego gb i odpowiedniej dyszy. Zawsze doszczelnienie można tfix`em załatwić. Stawiam głównie na ułożenie komory i jej docisk do gb. Druga w kolejności gumka hu.

Znam pare przypadków, że dysza od auga nie była dobra, a od systemy tak

Link to post
Share on other sites

replike składał serwis asgrevolution. swoja droga naprawde ich polecam, natychmiastowy kontakt i swietna obsluga personalna. informowali mnie o kazdych wnioskach i ostateczny byl taki ze : szczelnosc jest wszedzie wzorowa, z wyjatkiem zespolu dysza / komora. Wynika to ze stozkowego sciecia dyszy. ponoc kiedys rozwiazywali to w serwisie, samodzielnie dorabiajac dysze, z pol-okraglym scieciem. niestety juz nie bawia sie w takie rzeczy i polecili mi szukac dysz, ktore beda w stanie zalatac nieszczelnosc. TESTOWALI SZCZELNOSC UKLADU NA KILKU NAJPOPULARNIEJSZYCH GUMKACH, wiec wierze ze byla to miedzy innymi systema, madbull, guarder, prometheus itp. wyniki wszedzie byly niemalze identyczne, + - 5 fps.

 

moze taki eksperyment cos da :

http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1790

+

http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1503

(lepsza dysza metalowa czy plastikowa)

??

 

do tego mam problem z glosem strzalu. zaraz po powrocie z serwisu, dzwiek byl swietny, delikatnie wytlumiony - taki jaki powinien byc. po jakims czasie zaczalem slyszec "zgrzytanie" zebatek. jak mneimam, jest to wina sruby ktora dociska silnik do zebatki - rozregulowala sie, jest strasznie luzna. Teraz probuje ją dokręcac i odkrecac, ale efekt jest daleki od serwisowego. mniej lub bardziej, jednak ciagle sa zgrzyty i brzydki dzwiek, do tego silnik sie grzeje. mozliwe ze rozregulowalo sie cos wewnatrz?

Edited by tefinho
Link to post
Share on other sites

wszystko wporzo z zebatka silnikia. oddam na strzelance komus bardziej doswiadczonemu, moze nie umiem po prostu dobrze wyregulowac tej sruby.

 

zastanawia mnie ta poszerzona dysza. gdybym wzial ta standardowej srednicy glowice cylindra z poszerzona dysza oraz poszerzona dysze, to ta powinna lepiej 'wypelniac' gumke. dobrze mysle?

Link to post
Share on other sites

Też miałem problemy ze szczelnością dysza-komora. Co prawda moja SRka to A&K (a właściwie to tylko skorupa A&K z wymienionymi bebechami), ale to raczej nieistotne. U mnie pomogła wymiana gumiaka na Madbulla Czerwonego i dyszy na Pro Techa. No i oczywiście składanie przez poldka.

Lepiej oddaj komuś bardziej ogarniętemu, bo tak eksperymentując wywalisz tylko kasę w błoto. A za cenę tych cześci co podałeś to akurat masz koszt serwisowania ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Replika tefinho była u nas na serwisie i mimo kombinacji z różnymi gumeczkami i komorami, nie wybiło powyżej 500fps. Sprawdzaliśmy na komorach, KA, MB i stockowe CA. Gumki użyte już były wymieniane. Ale skoro nie udało się na takim miksie i tylu kombinacjach to mało jest prawdopodobne,żeby to chodziło o gumke czy komore - tym bardziej ,że komory brane z naszych replik na których są FPS. Popychacz był zeszlifowany - także dysza ile tylko mogła jest wysunięta.

Nie mówię ,że na komorze GFC czy np. Ultimate nie moze się udać :) Zawsze jest szansa. Po prostu takich nie mieliśmy do sprawdzenia. Wcześniej dorabiając dysze do SRek, zawsze na naszych dyszach były FPS , niezależnie jaką właściel chciał gumke czy miał komore. Dlatego tak obstawiamy, że to raczej o nią tu chodzi...

 

Co do zębatek radzę nie strzelać ! Od strzelania jeszcze się żadna replika nie naprawiła ! Jeśli coś gdzieś pękło i wpadnie w zębatki to może się to skończyć nawet utratą zębatek. Żeby nie tracić kasy na wysyłki daj ,żeby ktoś bardziej doświadczony posłuchał czy to kwestia tej regulacji silnika, czy to coś wewnątrz. Jak tak...to od tego jest gwarancja :)

Link to post
Share on other sites

podkleiłem śrubę lakierem do paznokci, trochę jeszcze podłubałem z regulacją i dźwięk jest bliski "Waszemu", ten mały offtop można uznać za zakończony.

 

po wymianie dystansera z wkładu długopisowego na typ H, mam naprawdę świetne skupienie, więc nie ma co narzekać, ten deficyt fps nie jest tak odczuwalny. Jeżeli żółty zaniemoże za jakiś czas, zamawiam czerwony g&p, do niego sp160 i ponownie przekażę replikę w wasze ręce. Jeśli wtedy byłby podobny wynik jak na obecnej sp150, będę miał powod do prawdziwych zmartwień.

co do dyszy, ta zamontowana w mojej SR jest od AUGa (24,6 mm), dłuższa o ok milimetr od stockowej. pamiętacie może dokładny wymiar długości, dorabianych przez was dysz? dorabialiście na wzór dyszy CA, po prostu z innym ścięciem czy może były to inne parametry.

Link to post
Share on other sites

W piątek była u nas SRka P&J, miała dyszę AUG DF - ale nie mierzyłem długości :( na SP150 miała jakieś ~550fps. Tłok zółty CA z "zwężonymi" ząbkami. Po przebiegu jakieś 3-4k kulek, na plastikowych zębach nie ma śladu, na pierwszym metalowym był ślad, ładnie zaokrąglony od zębatki- ale nic nadzwyczajengo. Także myślę ,że jeszcze sporo pociągnie.

Nie pamietam już wymiaru jaki się dorabiało, w każdym bądź razie był to wymiar stockowej + 0.1mm i końcówka coś pomiędzy płaskim czubkiem ,a półokrągłym - taka zaokąglona fazka 30' :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

wsadzenie dyszy mosiężnej Deep Fire od Auga, wymiane glowicy cylindra na ultimate (niebieska) i sprezyny na sp160 dalo 550 fps. skupienie jest bardzo fajnie, te 20-30 fps deficytu moze wynikac ze srednicy mojej lufki PDI 6,05. Czytalem gdzies na stronie PDI, ze ich najcelniejsze lufki to 6,08. jednak z kazdym wymiarem nizej, uzyskujemy ok 10 fps wiecej : 6,05 (+10fps) - 6,03 (+20fps) - 6,01 (+30fps).

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 4 weeks later...

Czy ktoś się orientuje, czy to:

 

http://azteko.pl/ak-pj-oslona-okna-wyrzutnika-lusek-sr25-stalowa-p-3876.html

 

będzie pasowało do CA-25? Jesli nie, to czy widział ktoś taką osłonę do CA? Szukam, i nic znaleźć nie mogę, a trochę mi się nie uśmiecha tak z odsłoniętymi bebechami biegać (sprawdzałem z osłoną ze zwykłej M4 - za krótka).. Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

wiecie, gdzie można kupić dust cover, bolt catch i mag, wszystko do CA SR25? Ewentualnie - od których firm pasują? Zamieniłem się za tuningowane i jest w dosyć opłakanym stanie, nie wiem, czy u mnie zostanie, bo muszę dogadać się z drugą stroną, ale jeżeli tak, to chciałbym wiedzieć gdzie kupić...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 11 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...