Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zlot/Spotkanie 11.02.2007 Podczele/Bagicz (zachodniopomorskie)


Recommended Posts

Witam Wszystkich

 

Grupa G.R.O.T. z Kołobrzegu zaprasza wszystkich chętnych do udziału w organizowanym przez nas zlocie/spotkaniu w dniu 11.02.2007 (niedziela) na terenie opuszczonego lotniska w miejscowości Bagicz/Podczele pod Kołobrzegiem (ciężko określić czy Bagicz czy Podczele bo lotnisko rozciąga się po części w każdej z tych miejscowości).

 

Terenem, na którym chcemy zorganizować imprezę jest stare opuszczone lotnisko. Najpierw wybudowane przez Niemców (opowieści głoszą, że Niemcy wybudowali pod płytą lotniska, drugie podziemne lotnisko), potem przejęte przez Rosjan, którzy opuścili je na początku lat 90. Od tamtego czasu pozostawione same sobie, po części wykorzystane przez lokalny aeroklub.

 

Teren jest dość zróżnicowany. Na dużej powierzchni mamy płytę lotniska z 2 pasami startowymi, przy których znajduje się wiele opuszczonych hangarów, do których oczywiście można wejść. Na terenie tym znajduje się również trochę opuszczonych budynków. Między innymi dość ciekawie umiejscowione budynki w okolicy silosów paliwowych. Całość terenu otoczona jest lasem a od strony północnej znajduje się plaża i Bałtyk :) Teren w wielu miejscach pokryty jest wysoką trawą, znajdują się tam również drzewa i krzewy, tak więc miłośnicy zielonej taktyki znajdą coś dla siebie, a ze względu na budynki miłośnicy czarnej taktyki nie będą znudzeni. W okolicy silosów paliwowych znajdują się również okopy. Ogólnie rzecz biorąc teren daje wiele możliwości do wykorzystania. Z tego powodu chcemy podjąć się zorganizowania imprezy.

 

A oto kilka ważnych informacji.

 

1. Nie będziemy prowadzić zapisów, tworzyć identyfikatorów, ani pobierać żadnych opłat za uczestnictwo.

2. Ze względu na rodzaj terenu impreza nie będzie zgłoszona oficjalnie do żadnych władz, ponieważ takiego pozwolenia byśmy nie uzyskali.

3. W związku z punktem 2 nie ponosimy odpowiedzialności za poczynania uczestników, ich decyzje i ewentualne nieszczęśliwe wypadki.

4. We własnym zakresie postaramy się jak najdokładniej i w widoczny sposób oznaczyć miejsca niebezpieczne i zagrażające życiu o czym zostanie powiadomiony i odpowiednio poinstruowany każdy uczestnik imprezy.

5. Każdy bieże udział w imprezie na własną odpowiedzialność i odpowiada za siebie.

 

Sami prowadzimy zbiórki i spotykamy się co weekend w omawianym miejscu. W okresie zimowym po terenie tym nie uczęszcza prawie nikt. Jeszcze nigdy nie zdażyło się nam by na jakiejś zbiórce cywile nam przeszkadzali lub by Policja czy inne służby miały jakieś zastrzeżenia. Przez płytę lotniska przejeżdzają od czasu do czasu auta ale w żaden sposób nie przeszkadza to w rozgrywkach.

 

Ciężko w jednym miejscu i jednym czasie zgromadzić dużą ilość osób w celu zorganizowania większej zabawy. My właśnie tego chcemy się podjąć.

 

Zamieszczamy tą informację w celu zorientowania się co do ilości chętnych osób do uczestniczenia w tej imprezie. Pomoże to nam odpowiednio dostosować teren do scenariuszy i odwrotnie.

 

W przygotowaniu mamy kilka scenariuszy tak aby każdy mógł zagrać kilka razy (np gdy zostanie trafiony w początkowej fazie gry) oraz by gra nie wydawała się monotonna.

 

Specjalnie wybraliśmy termin 11 lutego. Ponieważ jest to niedziela, osoby pracujące mogą przyjechać i jest to także ostatni dzień ferii zimowych w woj. zachodniopomorskim.

 

Nie wprowadzamy ograniczenia wieku i fps. Na miejscu postaramy się zorganizować ognisko by można było się ogrzać i ewentualnie upiec jakąś kiełbaskę.

 

Poniżej zamieszczam mapę tego terenu jaką udało się nam zdobyć oraz trochę dokładniejszych zdjęć lotniczych.

 

http://img224.imageshack.us/img224/2393/bagicz01planas5.jpg

 

http://img183.imageshack.us/img183/8623/1wb7.jpg

http://img183.imageshack.us/img183/7858/2rx2.jpg

http://img183.imageshack.us/img183/9356/7in4.jpg

http://img183.imageshack.us/img183/5703/3xm7.jpg

http://img183.imageshack.us/img183/2948/4jf8.jpg

http://img183.imageshack.us/img183/6784/5pc5.jpg

http://img218.imageshack.us/img218/8545/6lt5.jpg

http://img218.imageshack.us/img218/7208/8lh8.jpg

 

Zapraszamy do odwiedzenia naszego forum http://www.grotasg.fora.pl Koniecznie się zarejestrujcie byście mogli przeglądać forum.

 

Zapraszam też do dyskusji na temat imprezy w dziale Organizacja i zapowiedzi (dostępne dla wszystkich).

 

Proszę również o Wasze deklaracje przyjazdu.

 

Pozdrawiam,

 

decybel

Link to post
Share on other sites
  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ojj nie badz taki szybki Juklas. Nie wiem jak Świnoujśka grupa szturmowo-operacyjna, ale ja napewno jade. Pewnie kilka osob od nas tez pojedzie. Licze na przynajmniej 5. Jeszcze jedno pytanko. czy jest mozliwosc zalatwienia noclegu z soboty na niedziele? Od Świnoujścia to dość duży kawałek drogi a o 2 do pociągu nie chcemy wsiadać :D

Link to post
Share on other sites

No to widzę, że zainteresowanie jest nawet i z dalszych zakątków. Panowie z Olsztyna macie kawałek drogi i bardzo doceniamy to, że chcecie wpaść.

 

Informuję, że impreza jest jednodniowa i żadnego noclegu nie przewidujemy. Natomiast tak jak pyta Killerek o nocleg to możemy ewentualnie popytać o jakieś tanie noclegi w okolicy. Teren imprezy znajduje się tylko kilka km od Kołobrzegu a tam hoteli i wolnych pokoi jest kupa. Wystarczy iść na dworzec PKP, który jest pełen emerytów oferujących pokoje do wynajęcia :)

 

Termin imprezy też obieramy jako ostateczny tj 11.02.2007 (niedziela). Całość jeśli to wszystko wypali chcielibyśmy rozpocząć o 9 rano, zaczynając od rozgrzewki i zapoznania z terenem.

 

Bardzo Was proszę o podawanie w miarę możliwości realnych liczb odnośnie chętnych do uczestnictwa.

 

W razie pytań dzwońcie do mnie 692-092-052 lub piszcie na gg. 2536967

 

Pozdrawiam

 

decybel

Link to post
Share on other sites

ja tez bym pojechal ale martwia mnie wlasnie punkty 2 i 3... a co bedzie jezeli ludzie sie zjada i nagle policja przjedzie? nie pozwola sie bawic to raz i odesla wszystkich do domu... i nie oplaca sie nawet za bilet pociagowy placic... coprawda pisales ze jeszcze was nigdy nie zlapali no ale wszystko sie moze zdarzyc..

Link to post
Share on other sites

Dokladnie Juklas. Mam te same obawy. Tylko ze u mnie jest sytuacja taka ze jestem na minusie a co dopiero jak to nie wypali. No chyba ze mnie policja do domu odwiezie to spoko. Nie no ale chodzi o to ze jak wy sie tam strzelacie to jest garstka tego co przyjedzie teraz. I zawsze moze byc ten pierwszy raz. :(

 

A co do noclegu to sie jeszcze z chlopakami zgadam. Zobaczymy ile osob jedzie i czy bedziemy jechac Samochodem czy pociagiem. Wrazie czego przedzwonie do ciebie albo cos. Na 100% bede mial juz w piatek wieczorem informacje bo mamy wtedy spotkanie asg całego Świnoujścia.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Nieco dziwi mnie ogłoszenie na forum dla imprez ogólnopolskich przedmiotowego przedsięwzięcia. Nie z powodu na jego (faktyczny) raczej lokalny charakter, nie w wyniku "orientacyjnego charakteru" tego anonsu - lecz dlatego, iż organizator expressis verbis stwierdza, że organizuje imprezę nie posiadając zgody właściciela terenu (tak przynajmniej rozumiem pkt. 2) oraz (sic!) nie ma najmniejszej szansy na uzyskanie takowej.

 

Ciekawa forma dla imprezy, która anonsowana jest jako ogólnopolska...

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

najpierw odpowiadam na Twoje pytania Juklas. Odnośnie Policji to naprawdę nie ma się czego obawiać, od samego początku gdy tylko zaczęliśmy się tam spotykać powiadomiliśmy Komendę Policji w Kołobrzegu o tym, że prowadzimy na tym terenie zbiórki, wyjaśniliśmy czym się zajmujemy i żeby wiedzieli jak mają reagować na ewentualne zgłoszenia wystraszonych i nadgorliwych cywili. Nikt z Policji nie zabronił nam korzystania z tego terenu, a nawet zainteresowali się ASG.

 

Co do zastrzeżenia o tym, że nie ponosimy odpowiedzialności za poczynania, decyzje i czyny uczestników oraz nieszczęśliwe wypadki to chyba nie ma się czemu dziwić. Bo jeśli powiemy wszystkim, że tam wchodzić nie wolno, lub ktoś zlekceważy zabezpieczenia terenu i coś sobie zrobi to nie pogłaszczemy go za to po główce ...

 

A teraz kilka słów do Kuby.

 

Opisałem na samym początku jaki jest charakter "imprezy". Ogłoszenie o tym przedsięwzięciu świadomie zamieściłem w tym a nie innym dziale. Zrobiłem tak dlatego by informacja ta trafiła do jaknajwiększej ilości osób. Tak jak wspomniałeś impreza ze względu na formułę ma raczej lokalny charakter dlatego nie określiłem jej mianem np "ogólnopolskiego zlotu". Doskonale sobie zdaję sprawę jak wyglądają prawdziwe zloty z krwi i kości i jakie kroki prawne do ich organizacji prowadzą. Dla przykładu mogę Ci podać, że będę organizował w maju II edycję Majówki z Airsoft'em, przy czym impreza będzie tworzona we współpracy z Urzędem Miasta. Tak samo jestem współorganizatorem corocznego Międzynarodowego Zlotu Pojazdów Militarnych w Bornem Sulinowie. Wspominam o tym, by poinformować to, że mam pojęcie o tym jak należy organizować zloty i tego typu "duże" imprezy.

 

Natomiast w przypadku tego przedsięwzięcia, które wraz z moją grupą chcemy zorganizować nie postępuję tak jak w przypadku organizacji zlotu takiego jak np wspomniane powyżej.

 

Jest tak z bardzo prostego względu. Nie oszukujmy się, większość grup, która prowadzi zbiórki na różnego rodzaju terenach nie prosi o zgodę ani nie szuka właściciela terenu. Teren o którym rozmawiamy nie jest oznaczony w żaden sposób tabliczkami typu "teren prywatny", "wstęp wzbroniony", czy "obiekt chroniony". Po terenie typ poruszają się czasem cywile, jeżdżą auta i nikt ich nie wygania. My sami strzelamy tam już ponad 2 lata i nigdy nie bylo problemów. Spotykamy się z reguły co weekend po około 30 osób i to wcale nie mało i nigdy nikt nie stwarzał problemów. Teren pozostawiony jest samemu sobie.

 

Gdyby było inaczej, nie podejmowalibyśmy się tego przedsięwzięcia.

 

Mam nadzieję, że udało mi się wyjaśnić pewne wątpliwości.

 

Podkreślam jeszcze raz formułę imprezy. Nie oszukujemy, przedstawiamy sytuację i warunki. Nikogo nie zmuszamy do uczestnictwa i nikomu tego nie zabraniamy.

 

Zapraszamy, ocenicie sami. Ciebie Kubo również zapraszam, obejrzysz teren, zapoznasz się z panującymi tam warunkami i ocenisz.

 

Pozdrawiam,

 

decybel

Link to post
Share on other sites

NIE TWÓJ INTERES KUBA CO MY ROBIMY I DLA KOGO.

 

expressis verbis łac., dobitnie, wyraźnie; bez ogródek.

 

Łacina?? skończ popisy. szkoda komentować, zawsze musisz dołożyć swoje 5 groszy. Pytam po co?

 

Decybel chyba uzmysłowił ci to dobitnie (expressis verbis) o co chodzi, Ja temat kończe.

Link to post
Share on other sites

Panowie nie wnikając w cały "spór" z Kubą w jednym ma gośc ewidętną rację: CO TO ROBI W "OGÓLNOPOLSKICH imprezach" ?????????

 

Czy toże na imprezy do trójmiasta dość często przyjeżdżają ekipy z innych miast Polski automatycznie powoduje że piszey o nich w tym dziale ?? Skoro jestes Decybel organizaotrem tak "wielkich" imprez to chyba powinienes potrafić rozróżnić impreze lokalną otwartą dla ludzi z zewnątrz od imprezy ogólnopolskiej. To tak jak z "mistrzostwami polski" i "międzynarodowymi mistrzostwami polski" rozumiesz w czym jest różnica a w czym nie ???

 

Jak tak dalej pójdzie to każda impreza w "Koziej Wólce" bedzie ogłaszana w ogólnopolskich bo przyjeżdża na nią wujek spod Krakowa i ciotka z Koszalina... normalnie imopreza ogólnopolska... Może poczytajcie jaie imprezy w tym dziale były/są ogłaszane i "organizowane medialnie" i wtedy się zastanówcie czy Wasza też tu powinna trafić.

 

Co do terenu i zgody bądź jej braku.... jezeli sam piszesz że nie występujecie do właściela terenu o zgodę bo jej nie dostaniecie, to automatycznie jest równoznaczne z NIELEGALNYM użytkowaniem terenu. Większość imprez jak sam zauważyłeś:

Nie oszukujmy się, większość grup, która prowadzi zbiórki na różnego rodzaju terenach nie prosi o zgodę ani nie szuka właściciela terenu.

odbywa się bez zabiegania o zgode. Dlaczego ? bo większośc imprez rozgrywana jest na terenach leśnych gdzie kazdy może sobie legalnie wejść na grzyby, pobiegać czy postrzelać bo to wynika ze "statusu" lasów państwowych, wszedzi egdzie nie jest wyraźnie oznakowany "zakaz wstępu" można w lesie przebywać. Jeżeli ktoś organizuje imprezy na terenach prywatnych czy "komunalnych" z tego co się orientuje POWAŻNE środowiska dowiadują się kto jest właścicielem i dogadują sie.

Co do Lotniska na którym organizujecie strzelankę wygląda na to że nawet nie spróbowaliście się dowiedzieć kto aktualnie jest włascicielem tego terenu, czy AMW, czy Lasy, czy gmina czy miasto a może ktoś prywatny.

 

naprawde dwa razy się zastanówcie zanim "ruszycie" z takim "czymś" do dziąłu "ogólnopolskie".

 

Tyle odemnie a co z tym zrobicie jak się będziecie bronić to Wasza sprawa, Mam tylko nadzieje że może ktoś z modów dojdzie do wniosku że to nie miejsce na tego typu "imprezy" i pomoże Wam podjąć decyzje o przeniesieniu tematu do Waszego regionu.

 

Acha jeszcze jedno:

NIE TWÓJ INTERES KUBA CO MY ROBIMY I DLA KOGO.

 

Marcinek z takim podejściem tym bardziej uciekaj na Swoje podwórko i to w podskokach a nie pchaj się do organizowania "pseudo ogólnopolskich" imprez.

 

Są tu ludzie którym zależy na jako takim wizerunku POLSKIEGO AirSoftu i wybacz ale Twoje podejście i cała ta "zadyma" z ta imprezą raczej nie służy temu wizerunkowi.... Zwłaszcza kwestie pozwoleń, logistyki i innych spraw....

Link to post
Share on other sites

małą prosbę ode mnie ( O.W.R. Olsztyn) czy możecie gdzieś zamieścić troszke zdjeć tylko nie z telefonu tego terenu? powiedzmy na najbliższe strzelanie zabierzcie aparat i popstrykajcie to i owo:)

 

a co do godziny rozpoczecia... no my mimo najszczerszych chęći nie dotrzemy na 9 rano ponieważ nasz autoban bedzie o 9.17 w Kołobrzegu no i by sie przydało aby ktoś nas z dworca odebrał...

Link to post
Share on other sites

www.grotasg.fora.pl tam zaglądajcie, odblokowałem forum, ale jest tak że non stop coś się blokuje, niestety. mój numer gg 259797

 

Widzę że kasujecie moje posty. Tak bardzo jestescie ingnorancyjni że nie umiecie przyznac racjii?? Chyba tak bo innego powodu nei widze.

 

Thor,

pchaj się do organizowania "pseudo ogólnopolskich" imprez

Jak taki świetny jestes to zorganizuj coś, każdy madry tylko jak przychodzi zeby coś zrobić to nikomu się nei chce ruszyc zatłuszczonego tyłka i zrobić coś. Panowie walczcie z nadwagą a nie z ludźmi którzy starają się cos działać.

 

Thor nie obrażaj się bo lubie ciebie, więc się nie obrazaj za ta wypowiedź, ale to jest przegięcie, staramy się jak możemy, zazdrość? chyba nie, to raczej wasza nuda jest prowodylem całego zajscia.

 

Jak organizowac zlot? To wie decybel i to bardzo dobrze, wnioskiem jest "Operacja maj" 2006 Borneo. Kto był to wie. Nie mówcie mu że robi coś źle bo nie robi. To ze wy macie odmienne zdanie to już was zinteres. Wasza iloś postów nie świadczy o tym że macie jakąś wiedzę!!!!! To tylko pobłażliwośc modów waszych kolegów.

Link to post
Share on other sites

Ad. Decybel

Nie chcę dyskutowac o pojęciach i formie, ale ogólnopolskie oznacza coś, odnoszącego się do całej Polski. W moim mniemaniu jest to tożsame z tym, iż adresujecie zaproszenie do całej społeczności AS w naszym kraju. Jeśli zaś tak - wypada aby impreza odbywała się zgodnie z przyjętym zwyczajem. Z pewnymi zasadami sztuki. Choćby dlatego, ażeby ktoś kto dojedzie z drugiego konca Polski nie wrócił z kwitkiem z powodu wyproszenia Was z terenu przez właściciela (a tego w 100% nie możecie przecież wykluczyć). Aspekt wizerunku AS pomijam już zupełnie, choć słusznie wspomniał o tym Thor. I na koniec - przecież nikt Ci tego Decybel tłumaczyć nie musi, bo w ten własnie sposób robicie "Majówkę"!

 

Ponadto (by posłużyc się przykładem z zycia) ja również robię teraz kolejną edycję imprezy, na która zawitają osoby z poza województwa małopolskiego. Nie dosyć - zdarzało się na imprezach, w których organizację byłem zaangażowany, że obecne były osoby z kilku województw, w tym wybitnie nie leżących w sasiedztwie Małopolski (chyba, że za takie uznamy np. Lubuskie). Ale żadna z ww. nie była ogłaszana na forum ogólnopolskim. Z tego prostego powodu, że były to przedsięwzięcia lokalne, o charakterze otwartym - bez równania do standardów ogólnopolskich. Bowiem dla mnie "ogólnopolskość" to nie tylko zaproszenie dla Was wszystkich - to także pewne minima, poniżej których się nie schodzi. I to raczej w kwestii przygotowania organizacyjno-logistycznego, bo imprezy ogólnopolskiej organizowanej w sprzeczności z kanonem legalizmu, na zasadzie "jakoś to będzie" - nawet nie potrafię sobie wyobrazić.

 

Odróżnij więc zwykłe cotygodniowe spotkania czy nawet imprezy lokalne (choć bon ton i tu nakazuje legalizm) od imprezy na która zapraszasz wszystkich użytkowników tego forum - potencjalnie zresztą nawet i z poza Polski. Bo to właśnie oznacza umieszczenie anonsu na tym forum. I to o formę tej imprezy chodzi, o nic więcej. Tragicznym byłbym bowiem nowy zwyczaj organizowania imprez ogólnopolskich "na lewo".

 

Ad. Marcinek83

Racz na mnie nie krzyczeć. Nie wnikam w to czy masz problemy z własnym ego i językiem polskim, czy to tylko złudne wrażenie. Ale jeśli masz zamiar dalej swoje "problemy" - w ten cokolwiek bezobcesowy (trudne słowo) i sztubacki (jeszcze trudniejsze słowo) sposób - przelewać na łamy forum, to może udaj się do lekarza od głowy. Albo zrób sobie tydzień bez internetu. OK?

Nie żebym troszczył się o twoje zdrowie psychiczne, ale za chwilę swymi "trafnymi tezami" wykarczujesz wszystkie płoty w okolicy...

 

Pozdrawiam

KZ

Link to post
Share on other sites
Jak taki świetny jestes to zorganizuj coś, każdy madry tylko jak przychodzi zeby coś zrobić to nikomu się nei chce ruszyc zatłuszczonego tyłka i zrobić coś. Panowie walczcie z nadwagą a nie z ludźmi którzy starają się cos działać.

 

:D

Widzisz na tym polega tajemnica sukcesu że nawet nie wiesz o tym co organizowałem ;) no może to za duże słowo współorganizowałem. Niestety jestem za mały bolek narazie żeby się pchać ze swoimi imprezami na ten fragment forum... i długo pewnie nie będę bo wg mnie impreza na 60-100 osób zaproszonych "po znajomości" nie zasługuje na miano ogólnopolskiej tak długo jak ktoś z uczestników nie doceni jej i nie wspomni np tu.

Link to post
Share on other sites

Zasadniczo to myśmy już skończyli. A jeśli wg Ciebie wszystko jedno gdzie umieści się ogłoszenie, tudzież masz dość specyficzne pojęcie desygnatu pojęcia "zlot" - to już nie nasza rzecz. My swoje racje przedstawiliśmy i nikogo do nich pistoletem, ani nadużywaniem wykrzykników, przekonywać nie będziemy.

 

Pozdrawiam

KZ

Link to post
Share on other sites

Krzysiek chodzi o to że jak ich pogoni policja, ktoś coś sobie zrobi to głośno będzie o OGÓLNOPOLSKIEJ imprezie czyli wszyscy odczujemy prędzej czy później skutki takich "imprez" Wg mnie co jak co ale ogólnopolskie imprezy czyli takie które powinny się "reklamować" w tym temacie powinny trzymac jakiś poziom organizacyjny.

A wybacz ale ta impreza to zwykła strzelanka jakie odbywają się co sobotę i niedzielę w każdym miejscu w tym kraju, nie oferująca "pewnego" miejsca, nie nastawiona na zapewnienie podstawowych wymagań organizacyjnych dla przyjezdnych (sory ale tekst niech się odezwą ci którzy nie mają jak dojechać na miejsce coś zorganizujemy, albo noclegi może popytamy i coś się znajdzie... skoro ktoś się deklaruje że robi imprezę dla ludzi z całego kraju to niech przed jej ogłoszeniem pomysli o tym że ktoś moż ebędzie jechał kilkaset km i może chciałby przespać się przed i może po imprezie...)

Generalnie takich imprez w trójmieście w miesiącu jest minimum 2-3 ale jakoś żadna z nich nie "wylądowała" w tym temacie.... Zresztą szkoda gadać.... Jak jakiś moderator się znajdzie niech wypieprzy wszystkie moje posty bo jak widze to gadanie do ściany...

Ludzie skoro nie kumacie że to jest kawałek forum na naprawdę solidnie przygotowane imprezy to trudno nic nie poradzę...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...