Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bateria i jej wtyczka.pomozcie


Recommended Posts

Witam.

Otoz kupilem baterie i zauwazylem ze kable sa w odrotnej kolejnosci przyczepione we wtyczce.. tzn ze plus gdzie minus a minus gdzie plus. w zwiazku z tym mam pytanie.Jak wyciagnac te bolce z wtyczki zeby to zmienic, albo jak inaczej? moze jakos przekrecic czy cos? z gory dzieki

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Wyrwij po prostu te kable, a wtyczkę kup nową, albo w sklepie asg za około 5 zł, albo w sklepie z elektroniką za 60 groszy. Wstawisz od początku te kable. Styki, czyli to metalowe co siedzi w obudowie plastikowej ma budowę w stylu harpuna, czyli jak włożysz to nie wyjmiesz.

Link to post
Share on other sites

Jesteś pewny, że to wtyczka ma zmienione bieguny? ćzy też może w replice coś pozmieniałeś z biegunami.

Niczego nie musisz wyrywać, wystarczy, że znajdziesz długi i cienki kawełek drutu lub śrubokręta. Te metalowe bolce mają porozginane "wąsy" (widoczne od "przodu" wtyczki) które można dogiąć tak, żeby bolce wyszły z wtyczki.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

We wtyczce są dwa bolce do których sa przylutowane/zaciśnięte przewody. Bez problemu można wyjąć jak wyżej było napisane bolce z wtyczki czyli zostaną Ci wtyczka (pusta) i końcówki kabli z "bolcami" możesz je potem spowrotem wsadzić do wtyczki. (bolce czy też "rurki" bo z jednej we wtyczce masz bolce a w drugiej części sa "rurki" ale i tak na tej samej zasadzie się je wyciąga/wkłada)

Link to post
Share on other sites

Jako ciekawostkę podam, że mały wtyk w broni (niby męski, ale różnie to ludzie nazywają - na batiex na taki wołają żeński) da radę podłączyć do baterii z dużym wtykiem :). Odwrotnie nie działa.

Link to post
Share on other sites

dudi a mi z małego do dużego pasował w tą i z powrotem :]... Ale podam taką ciekawostkę... w małych wtyczkach + jest w okrągłej wtyczce a - w kwadratowej ale w dużych jest odwrotnie w kwadratowych jest + a w półokrągłych jest - !!. Pamiętajcie jak będziecie ładować baterie ładowarką o innym wtyku bo ja tak posiałem ładowarkę... ale na szczęście zwykłą :P

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...