Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ktokolwiek widzial, ktokolwiek... VFC AKS74


Recommended Posts

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pierwszy dzień i już zdewastowałem swojego AKS-74N.

 

Cięciom (a raczej szlifom) poddany został drugi "zaczep na bagnet" (ten pod przewodem skośnym), by móc dopasować GP-25 od G&P. Jak widać efekt jeszcze nie jest do końca zadowalający (granatnik krzywo siedzi). Przy kolejnej zmianie drewien (na razie dolne jest od AKM'a, a górne to oryginał VFC) na właściwe (od AK-74) pobawię się z tym jeszcze by to lepiej dopasować (by nie było krzywo). W ogóle to GP-25 i AKS-74 to dużo zabawy, jeśli komuś koniecznie nie zależy na 25 (tak jak np. mi), to polecam jednak zdecydować się na GP-30 od CA.

 

aks74no8.th.jpg

 

A jeśli chodzi o ogólne wrażenia to ... jak najbardziej pozytywne (już nie piorunujące, bo wcześniej widziałem AKS-74UN). Solidna konstrukcja, momentami aż za bardzo ( ? ), nie byłem w stanie bowiem wybić pinów od podstawy muszki... Przez to nie dało się do końca zamontować GP tak jak jest w instrukcji, więc będę musiał wymyśleć jakiś alternatywny sposób na montaż (niby trzyma się pewnie, ale w polu może być już inaczej, szczególnie po poprawie związanej z krzywym zamontowaniem).

 

Zabawka posiada piękny ROF na 9.6v 1400 mAh Intellecta. Miejsca na baterię jest aż za dużo (wygląda na to, ze bez problemu zmieści się batka 12 voltowa). Zasięgu nie byłem w stanie sprawdzić i zapewne zrobię to dopiero w weekend.

 

PS. W ogóle strzelam focha na kuriera, że mi mojej zabawki nie dostarczył w sobotę.

Link to post
Share on other sites

kazik_ jestem pod wrażeniem, gdy mój AKS w końcu do mnie dotrze będę go chyba dotykał w jedwabnych rękawiczkach żeby się nie podrapał :lol:

Widzę że wstawiłeś inny magazynek. Mam parę pytań:

1. Jakiej firmy jest ten mag (najlepiej model)?

2. Jak z kompatybilnością? Czy musiałeś coś szlifować itp?

3. Czy te oryginalne okładziny drewniane są aż tak oczobijne/szajsowate że je wymieniłeś :)?

4. Ten patent z gumową stopką kolby - skąd to to? czy jeżeli to masz założone możesz "zatrzasnąć" kolbę w położeniu transportowym?

 

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Edited by PrezesOi
Link to post
Share on other sites

1. Midcap G&P (śliwka).

2. Nic nie trzeba było szlifować, pasował od razu.

3. Nie, w sumie to są nawet całkiem ładne, tylko że jak dla mnie są ZA ładne ;) (z resztą dobrze to widać na zdjęciu - kontrast góra/dół)

4. Gumowa stopka bywa używana razem z granatnikami podwieszanymi, żeby ulżyć ramieniu podczas strzelania z granatnika. Niestety kolby z tym czymś nie złożymy (tzn. złożymy, ale się nie "zatrzaśnie"), ale mi to szczególnie nie przeszkadza, gdyż i tak przez GP-25 kolby się nie da zatrzasnąć (kolejny problem przy używaniu tego granatnika).

Link to post
Share on other sites

Jestem lekko zawiedziony - w dalszym ciągu akumulator stick. Najwyraźniej VFC zrezygnowało z umieszczania aku w kolbie na rzecz przybornika do czyszczenia (fajny i realistyczny pomysł, ale nie widze żadnego zastosowania dla tego gadżetu, a miałem nadzieję że będzie można używać akumulatora o większej pojemności). Jednak teraz poza różnicami estetycznymi (kolbami), kałachy te nie będą się różnić tak technicznie, jak modele marui - czyli zero dylematów przy wyborze :lol: !

 

Zastanawia mnie tylko jeden szczegół; jak zamierzają przy sticku zainstalować przygotowywane przez nich suwadło z tłokiem gazowym (do zakupu oddzielnie):

AKDummy%20Bolt.jpg

 

Może po prostu zrezygnują z tego patentu.

 

BTW;

Tak ja napisał Kazik; za ładne to drewno;)

Link to post
Share on other sites
w sumie to są nawet całkiem ładne, tylko że jak dla mnie są ZA ładne ;)

Znając siebie, niedługo te drewienka będą u mnie wyglądału gorzej, niż oryginał Kazika ;)

Co do akumulatorów większej pojemności, to jeśli komuś chciałoby się złożyć sticka z większych ogniw, to bez problemu się zmieści.

Link to post
Share on other sites

Jakiej kolbie?! Pod "deklem" normalnie, nawet w wersji ze stałą kolbą.

Z jednej strony trochę żal, że kolby nie wykorzystano do zapakowania wiekszego akumulatora, tym bardziej że "praktyczny schowek na różaniec" (przybornik do czyszczenia o którym pisał AKM) jest zbędny w ASG... ale dzięki temu VFC ciągle może się szczycić wykonywaniem najwierniejszych replik.

Dla mnie AKS-74N jest i tak najbardziej sexi.

Edited by PrezesOi
Link to post
Share on other sites

A ja mam pytanko co byście radzili SLR105 A1 Steel version CA czy może AKS-74N VFC cena mniej więcej podobna jednak chyba bardziej sprawdzone wydaje się CA, mimo że mi podoba się wersja ze składaną kolbą. Czy ma ktoś jakieś doświadczenia odnośnie AK od Vfc??? Wady, zalety, może ktoś go już rozkładał, bo jestem ciekaw jaka jest jakość oraz kompatybilność części w GB.

Link to post
Share on other sites

A wiecie może jak to jest z suwadłem. Można je do końca wysunąć jak w oryginale??

Czy ten element jest wytrzymały, bo wiem że jest to tylko kawałek blaszki imitującej suwadło z małą boczną sprężynką, więc kiedy będzie się szarpać (przeładowywać) za suwadło to może się rozlecieć?? Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

p1010032zi5.th.jpg

 

Ale nie chodzi tak gładko jak w ICS'ie (inna konstrukcja), ale to może dlatego, że akurat nie było baterii w środku. Dodatkowo raczej wolałbym unikać "szarpania" za suwadło, ze względu na umiejscowienie regulacji hop-upa (niby nic tam nie zahacza, ale po co kusić los).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...