Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wytrzymałość szyby samochodowej


Recommended Posts

Jaka jest wytrzymałość szyby samochodowej na strzał +\- 500 FPS z odległości minimum 4 metry? [przykładowo]

 

Poprostu jaka jest wytrzymałość szyby samochodowej na strzały z naszych pupilków?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Szyba samochodowa bez problemu wytrzyma ostrzał z naszych replik.

 

Wszystko zależy od szyby i samochodu... przykładowo szyba Uaza nie wytrzymała ostrzału serią z około 5 m przy 420 fps-ach i porobiły się przy krawędziach uszczelek pajączki...Właściciel wie o czym mówie...

 

Tak jak mówiłem wszystko zależy od szyby i kulki...np. sądze że metalowe mogł by wyrządzić szkody szybom i lakierowi(taka luźna uwaga :-F )

 

Pozdrowionka Con :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

To była szyba boczna czy przednia?

Ostrzał tylnej szyby autobusu nie zostawił na niej żadnych śladów.

Tobie chodzi o to, żeby taką szybę przestrzelić czy żeby jej nie uszkodzić? Bo ta wzmianka o metalowych kulkach świadczy raczej o chęci zniszczenia szyby.

Link to post
Share on other sites

tylko ciekawe co za sadysta ładuje do swojego maga metalowe kulki...

Jeśli o to Ci chodziło :D :D

Chciałem poddać pomysł jeżeli chciałbyś koniecznie jednak rozbić taką szybę...

 

To była szyba boczna czy przednia?

Ostrzał tylnej szyby autobusu nie zostawił na niej żadnych śladów.

Tobie chodzi o to, żeby taką szybę przestrzelić czy żeby jej nie uszkodzić? Bo ta wzmianka o metalowych kulkach świadczy raczej o chęci zniszczenia szyby.

Przednia szyba Uaza roczniki koło lat 60-70?!?!

Również nie znam intencji Che dlatego opisałem moje doświadczenia w tej materii jeżeli chodzi o bezpieczeństwo autka i drugą stronę medalu jeżeli ktoś koniecznie chciałby owe auto uszkodzić!

 

To tyle Con :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Najlepiej poszukać porzuconych wraków z szybami i ostrzelać ;-) Wtedy będzie wiadomo.Ale napewno szyby przednia i tylna są wytrzymalsze niż szyby boczne.Wiadomo-inna konstrukcja.Ja bym się tam nie odważył z takiej odległości walić w boczne ;-)

Link to post
Share on other sites

Na terenie gdzie strzelamy leżała szyba samochodowa, potłuczona, ściślej - z "pajączkami" Przyszedł czas na crash test, od 300FPS do ponad 500 w serii, ślady były, może to nazwać rysami bo stłuczenie ani "pajączek" to nie był.

Raz udało mi się zrobić ślad, kulka się rozprysła i zostawiła białą plamkę która nie chciała zejść, ale z Rugerka podkręconego do 620Fps'ów.

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...