Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

oporzadzenie dla snajpera


Recommended Posts

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kamizelka dla snajpera to takie średnio praktyczne rozwiązanie IMHO.

Pas, kilka niewielkich cargo na nim z TYLKO niezbędnymi manelami, jak np. lornetka, dodatkowe ammo, broń boczna, czerwona szmatka ;), manierka 9 i dla hardcorowców może jakaś miniaturowa saperka ;) ) Nie widzę potrzeby tachania ze sobą więcej rzeczy które mogą, a nawet na pewno będą przeszkadzać i utrudniać skradanie.

Inna sprawa to jakieś scenariusze gdzie ewentualnie trzeba założyć tymczasowe "obozowisko" a z niego dopiero udać się na pozycję. Wiadomo że snajper operuje nieraz z dala od własnych jednostek a na zapleczu wrogich, wtedy musi mieć ze sobą wszelkie menele jakie będą mu potrzebne, na przykład jedzenie. Jednak nigdy nie tacha plecaka na pozycję. Specyfika AS raczej koncentruje się na działaniach snajpera podczas 2 fazy operacji czyli tachanie plecaka pełnego szpejów "przydasie" nie wchodzi w grę. Nawet kiedy mówimy o snajpieniu AT.

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od czasu, zadania, terenu i warunków.

Jeżeli jest dupowata pogoda, zadanie to kilku godzinny "spacer" i siedzenie na pozycji to wtedy wolę mieć kamizelkę wypchaną "niepotrzebnymi" rzeczam takimi jak np MRE (zwłaszcza w zimną noc).

 

Prawda jest taka że w zasadzie nie ma co "być" snajperem na kilku godzinnych strzelankach co weekendowych bo to nie czas ani miejsce na tego typu przyjemności. Co innego na jakichs większych strzelankach trwających dwa-trzy dni. Wtedy nawet mozna poadzicsnajera zeby pilnował podejscia pod budyneki wtedy tez przyda sie cały szpej żarcie i "kocyk" no i "spotter-obserwator".

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od czasu, zadania, terenu i warunków.

Jeżeli jest dupowata pogoda, zadanie to kilku godzinny "spacer" i siedzenie na pozycji to wtedy wolę mieć kamizelkę wypchaną "niepotrzebnymi" rzeczam takimi jak np MRE (zwłaszcza w zimną noc).

 

No moze masz racje, ale jesli masz ghille na garbie to kamizelka nie wchodzi w gre. Pas taktyczny mozesz zamaskowac siatka i farszem z ghille, kamizelki nie.

Chyba ze ktos uszyl ghille ktore wspolgra z kamizelka :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Skoro ghille z reguły "robi" sie w oparciu o siatkę i zarzuca na siebie to co za problem narzucić ją na kamizelkę ?? Zresztą wydaje mi się (powtarzam wydaje mi się, bo nie wiem czy to prawda) że z oporządzeniem snajpera jest tak jak z oporządzeniem żolnierzy SF (przynajmniej w wojskach US) czyli każdy biega z czym mu wygodniej i przyjemniej. Tak więc idąc tym tokiem, zakłądasz co chcesz, czego potrzebujesz i z czym czujesz się dobrze. A ja uważam że kamizelka tym bardziej modułowa może być i dla snajpera idealna jeżeli z głową się ją "skonfiguruje".

 

Jeszcze raz powtórze wg mnie wszystko, czyli rodzaj broni, maskowanie, oporządzenie itd zależy od tego jakie zadanie ma być wykonane.

 

Jeżeli zadanie to siedzenie na górce w krzakach i czekanie kilka dni na pojawienie się celu to myślę że czas potrzebny na "bycie w zadaniu" wymusza ilość sprzetu i jego transport w taki a nie inny sposób. Inaczej w sytuacji kiedy siedzisz na dachu budynku i "pilnujesz" podejścia do np własnej bazy i masz piętro niżej kantynę z żarciem.

Link to post
Share on other sites

Ostatni zainwestowałem w ALICE bo uważam że jest to najwygodniejsze oporządzenie dla snajpera. Bez problemu możesz rozlokować oporządzenie jaktylko będzie ci wygodnie. Nie utrudnia ono czołgania się ani leżenia na brzuchu. Mam w nim zamontowaną ładownicę do emki, manierkę, a na szelkach ładownicę krótkiego maga w której trzymam PMRa.

Link to post
Share on other sites

thor, ghille zreguly wykonuje sie na bazie munduru, wiec kamizelke jest trudno zamaskowac. Niedosc ze w samym maskowaniu jest goraca, to zakladajac kamizelke w 30 stopniowym upale upocisz sie jak swinia. Nie ulega watpieniu ze kazdy dobiera sobie sprzet wedle uznania bo nie ma sztywnych zasad. Ja osobiscie uwazam ze pas taktyczny jest najlepsze i Garoo dokonal dobrego wyboru :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Może i dało by się założyć ghillię na kamizelkę, może i dało by się ją zamaskować (bo niby jaki w tym problem, ghillie cholernie rozbija sylwetkę), tyle, że chyba nie pomyśleliście o tym, że leżenie na niej było by raczej niezbyt komfortowe (szczególnie, jeśli przednie kieszenie były by wypełnione szpargałami).

 

Kwestię temperatury pomijam, sam biegałem w ghillie w 30'sto - paro stopniowym upale, dało radę (z tym, że wypiłem wtedy około 7 litrów wody, jak nie więcej, z tym, że to ciekawostka na inny raz.)

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze dużo ciekawsze jest MOLLE niż ALICE.

 

Czasem zamiast szycia Ghille wystarczy kaptur/narzuta na bazie sieatki maskującej który potrafi tak samo maskować jak ghille a nawet czasem lepiej. I ma tą zaletę że może przykryć nie tylko snajpera ale i kawałek otoczenia w razie potrzeby.

 

Ja np nie czuje potrzeby "budowania" sobie ghille.

Link to post
Share on other sites

Nikt nie mówi o tym ze sie nie da. Lezac w miejscu jest latwo sie zamaskowac(zalezy jeszcze od terenu i otoczenia). Ale snajper najpierw musi dojsc niezauwazony do swojego stanowiska ogniowego i w tym pomaga ghille- sylwetka jest przez caly czas zamaskowana i nie zawsze jest czas by maskowac sie na miejscu. A co chesta to wychodzi ci na to samo co bys kupil pas np. z miwo albo Alice. Z ta roznica ze masz zakryta klate co sprawie ze nie ma wentylacji i sie pocisz, po drugie po prostu przeplacasz. pzdr 8)

Link to post
Share on other sites

Ja osobiscie proponuje jakis panelik udowy. Nie przeszkadza zytnio podczas czolgania sie, a mozna trzy dodatkowe cargo dolozyc ;-) . Ale osobiscie odradzam jesli ktos chuda noge :wink: . No i nikt nie wspomnial o kamelbaku(ale to jest chyba oczywiste) :lol:

 

Ja proponuję używać polskich literek

CHEMIK

Link to post
Share on other sites

gdzieś już to było, ale nie mogę się przyczepić bo nie znalazłem tamtego tematu... :) zasadniczo biorąc pod uwagę spsób działania snajpera - czyli większość czasu na glebie i maskowanie - w tym przypadku ghille musimy zastosować taki patent aby bylo wygodnie i praktycznie więc wszelkiego rodzaju kamizelki odpadają już na starcie, należy opierać się na pasie i szelkach np. Allice TU jest opis jak zrobić oporządzenia dla snajpera.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Teraz pytanie z innej beczki. Gdzie kupić "zestaw cichy" do pmr'a. Chodzi mi o taki, którego przycisk PTT można umieścić na broni. Taki zestaw jest napewno nie wątpliwie przydatny strzelcom - nie trzeba ruszać głową żeby dostać się do mikrofonu, PTT masz pod palcem no i słuchawka na uchu, nie słychać cię na odległość, tym samym nie demaskujesz swojej pozycji... Nie znalazłem owego zestawu na Allegro ani nigdzie indziej także ponawiam pytanie - gdzie można to kupić?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja jako snajper nie mam oporządzenia. Zapasowe kulki trzymam w kieszeniach. Nic mi więcej nie trzeba. Jest mi wygodnie i nie narzekam:)

A tak wogule to jest sens żeby snajper nakładał 5 ton oporządzenia skoro i tak przydadzą mu się ostatecznie kulki i ewentualnie sapreka.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...