Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

oporzadzenie dla snajpera


Recommended Posts

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Generalnie pić podczas walki to głupi pomysł. Dlatego wodę trzymam w plecaku i po skończonej ,,bitwie" idę do mojego bagażu, który trzymam w bezpiecznym miejscu, i pije wode, aż zaspokoje moje pragnienie.

 

Kolejny fajny pomysł :wink:

 

A jak impreza trwa 24 albo więcej godzin ?? To też po wszystkim idziesz się napić? :wink:

 

Coraz więcej widzę tu "snajperów" szczelankowo-jeb...ych którzy snajperzą po 2-3 godziny z czego 1,5 godziny to czas na rozrywkę z kumplami i do tego jeszcze udzielają "światłych" rad....

Link to post
Share on other sites

Dokładnie jest tak jak mówi _thor. Zależy, czy chcecie coś robić bardziej na poważnie, czy robić za niedzielnych snajperów. Jak rozgrywka się znacznie przeciągnie to co? Wyjdziesz z ukrycia i przeprosisz wszystkich, żeby "spauzowali" bo musisz się napić, bo ci zaschło w gardle? :lol:

Link to post
Share on other sites

.

A jak impreza trwa 24 albo więcej godzin ?? To też po wszystkim idziesz się napić?

Wyobraź sobie, że nie każdy ma dostęp i czas do takich imprez jak ty. W moim przypadku ciężko byłoby zrobić 24 godzinny scenariusz na 5 osób.

Coraz więcej widzę tu "snajperów" szczelankowo-jeb...ych którzy snajperzą po 2-3 godziny z czego 1,5 godziny to czas na rozrywkę z kumplami i do tego jeszcze udzielają "światłych" rad....

Nie mówiłem tego żeby udzielać rad tylko po to aby podzielić się z wami tym jak ja sobie radze w kwestii oporządzenia.

Kończąc temat o piciu wody odpowiem na pytanie:

Wodę też w kieszeni trzymasz?

Samą wodę nie, ale plastikową butelkę z wodą czemu nie? W spodniach wz.93 są bardzo fajne długie kieszenie więc chyba problem rozwiązany.

Jest rozwiązanie i wcale nie trzeba na to kupować kamizelki.

Link to post
Share on other sites

Samą wodę nie, ale plastikową butelkę z wodą czemu nie? W spodniach wz.93 są bardzo fajne długie kieszenie więc chyba problem rozwiązany.

Jest rozwiązanie i wcale nie trzeba na to kupować kamizelki.

... Już nie piszę co by się stało, jakbyś w tą "plastikową butelkę" otrzymał kulkę z bliskiej odległości... Hehe fajnie by to wyglądało... :-F

Link to post
Share on other sites

Oj fajnie masz, skoro uważasz, że z bliska nikt z tuningowanej broni nie strzela... :uśmiech: Byłem świadkiem jak osoba doświadczona strzeliła do kolesia z 20m, sądząc że dystans jest większy... Dostał w czoło. Z 500fps. Równie dobrze można trafić w kieszeń :)

Ale teraz sprawdziłem w profilu że jesteś snajperem, więc chyba takie sytuacje Ci nie grożą :) ( Przynajmniej nie jako osoba poszkodowana :wink: ) Szukam dziury w całym? Nie, zawsze staram się dokładnie rozpatrzyć wszelkie za i przeciw, a to co innego.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

myśle ze snajper mógłby zainwestowac w cammelbacka, bądź co bądź wkład kosztuje ~30zł, pokrowiec mozna uszyc samemu badź zamówic, nie chce nikogo reklamowac ale pewien koles szyje takie po naprawde rozsądnej cenie. Jeśli sie ma na snajpe z prawdziwego zdarzenia (>500fps) to na camelbacka tez sie znajdzie grosz.

Link to post
Share on other sites

Trzymać butelkę w bocznej kieszeni na udzie - to chyba najlepsze rozwiązanie...

Choć moim zdaniem lepiej sobie sprawić/zrobić niewielki (100-200ml) i płaski pojemnik na wodę zamiast targać niewygodną buteleczkę. Pić po 2 łyczki co jakiś czas :).

A jak będzie skwar albo dłuuuga akcja to... kilka pojemników? :)

Ogólnie to zawsze jakaś woda powinna być, np. w przypadku skaleczenia.

 

Mam jeszcze dosyć zielone pytanie: Gdzie najwygodniej snajperowi trzymać pistolet?

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

Woda? Jeśli noszenie przy sobie to moim zdaniem tylko w manierkach. Ja mam 1 z WP, nosze ja z tyłu i po prawej na pasie taktycznym, i jakos jeszcze nigdy mi nie przeszkadzała. "Kamel" tez dobra sprawa.

 

A co do broni bocznej to ja nosze swoja w kaburze udowej, umieszkonej lekko z tyłu uda, ale równie dobrze może to być kabura na pasie, też z tyłu.

Link to post
Share on other sites

Zależy w jakiej kieszeni, i z czego buteleczka. Jeśli przy pachwinie, to podczas turlania, odrazu tasujesz nią klejnoty....

 

 

Chodzilo mi o odglosy zgniatanej butelki- bo szklanej sobie nie wyobraazzam

Ja osobiscie zainwestowalem w camela to koszt paru zloty( ja moge sprzedac nowego za 100zl)

 

 

a tak po za tematem- co myslecie o camo kit z military.pl?? prosze o pomoc!!!

Link to post
Share on other sites

Eh juz dajcie spokój z tą butelką bo raczej wody podczas gry nikt tak nie nosi.

Chyba, że w plecaku.

Jeśli jest lato i siedzisz w ghillie to wiadomo ze woda jest niezbędna, więc albo camelback albo 2 manierki na pasie i powinnio styknąć. W manierkach będzie około 2l.

Zakłądając, że bierzesz udział w krótkich potyczkach wode w manierkach zawsze można uzupełnić.

Natomiast w zimie... albo camell z ciepła herbatką, albo jak powiedział Thor piersiówkę z wodą ognistą, albo termos stojący w bezpiecznym miejscu.

No co do wody to było by tyle.

 

A co powiecie o noszeniu noża? Gdzie? Jaki? Multi? (oczywiście noszony do otwierania konserw :P )

Link to post
Share on other sites

 

A co powiecie o noszeniu noża? Gdzie? Jaki? Multi? (oczywiście noszony do otwierania konserw :P )

 

Ja uzywam skladanego noza Night Force firmy Cold Steel i multi toola firmy Leatherman. Uwazam ze jest to niezbedny zestaw dla snipa- szczegolnie tool.

Polecam rowniez zrobienie puszki survivalowe np. w kieszeni cargo :uśmiech:

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...