Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning wew AK74 [Cyma]


Recommended Posts

Witam dzis z poczty odebralem AK74 Cymy ktory udalo mi sie zakupic po promocyjnej cenie 470zl :) odrazu zdecydowalem sie na tuning z 325FPS do ok 400FPS. To wszystko zlecilem chlopakom z www.zbrojownia.com.pl. W gunie wymieniono sprężyne M100 mad onion, łożyskowana prowadnica sprężyny i stalowe łożyska ślizgowe. To wysztko zostalo wsadzone do mojej AK74 i dostalem wyciag a chrono i srednia fps-ow wynosi 393 :)) Za cala ta przyjemnosc zaplacilem dodatkowo 114zl. Nie stracilem przy tym gwarancji bo tuning byl robiony w sklepie wiec opcja naprawde jest zajebista:) w niedziele sprawdze jak to sie ma w rzeczywistosci...wizualnie jest odjechany tyle ze nie jestem przyzwyczajony do tak dlugiej broni ... wczesniej mialem MP5-J Cymy :)) hehhe. z czasem bede chcial wcisnac do guna batke 9,6v :) pozdrawiam ... po weekendzie dam opisik jak gun sprawuje sie po tym tuningu !!

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hmm, ciekawe,o ile na zbrojowni mają sprawne chrono :P ak-74 cymy ma ok 300fps, nie 325 (mierzone). Wiec 390-25~~360fps- na m100 to raczej norma.

Ja do swojego kupiłem juz cylinder z głowicą i dysze z Ca, jeszcze tylko łozyska, spring, lufa i gumka, batka i mozna smigac.

Edited by men3L
Link to post
Share on other sites

A ja do swojej 74 dziś wkładam to: :twisted:

 

Zestaw Tune-Up Kit M120

HurricanE

 

W skład zestawu wchodzi:

- Metalowe łożyska ślizgowe

- Łożyskowana prowadnica sprężyny

- Sprężyna o niejednakowym skoku M120

- Łożyskowana głowica tłoka

- Utwardzony, polerowany cylinder

- Mosiężna głowica cylindra

- Uszczelniona dysza

Zestaw pozwala osiągnąć ok 420fps. :twisted:

Producent: HurricanE

 

do tego jeszcze metalowy HU SRC i preclufe DeepFire no i oczywiście gumke HU silikonową Guarder-a :twisted:

 

W sobote i niedziele testy :killer:

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie- nie.

Niby wszysko to samo ale w 74 pojawiają sie inne problemy jak w 47, ale z tego co widziałem po bebechach to samo.

Praktycznie- tak, jest w sumie wątek Tuning AK cymy wiec w sumie ten można wywalic :)

 

PS. No i lufy inne mają :-F

Link to post
Share on other sites

Dziś zrobiłem taki pierwszy test bojowy i okazało się:

 

że gumka silikonowa Guarder-a pozwala strzelać (po maksymalnym wyciągnięciu) w samoloty nie podnosząc lufy :???:, poza tym batka Sanyo RC 9,6 1600 padła po godzinie strzelania, a stock-owa w ogóle nie współpracowała :wink:

 

aaa i jeszcze po wymianie HU i lufy na precka zaczoł na singlu dwoma kulkami strzelać :roll:

 

na plus zdecydowanie jest moc (za pierwszym strzałem tłucze butelkę po małym piwie) :twisted: , skupienie (teraz na 30-35 m mam rozrzut jakieś 20 - 30 cm :twisted: ), no i pewnie zasięg wzrósł, ale pewnie nie wiele :-F

 

P.S. I tak po powrocie zmieniłem sprężynę na stock-a 8-)

Link to post
Share on other sites
Zle zamontowany hopsip - wyjmij i zaloz jeszcze raz

 

Szmerglu, raczej to tak łatwo się nie uda. Sam mam tego hopa i ten problem (chociaż czasami latają dwie kulki, czasami jedna). Komorę składałem i rozkładałem 3 razy i nic. Niestety HU jest syfny i nic się nie poradzi. Wysłałem karabin do ASGshopu i przy okazji napisałem im żeby sprawdzili komorę, może oni coś wymyślą.

Link to post
Share on other sites

Ja mam ten sam problem w MP5

Po ilus tam set kulkach musze wyjac gumke sylikonowa guardera leciutko przesmarowac po zewnetrzenej i jesze raz wmontowac do komory no i poprawic ulozenie tej malej gumki (dystanser - dobrze mowie ??)

badz co badz wale na 0.25 przy 350fps i mam prawie na minimum ustawiony hopek - zimą 8)

Link to post
Share on other sites

Po niedzielnej "Bitwie pod Spałą" jestem w 100% zadowolony z przeróbek :twisted: ze stock-a w ostatniej wersji przeszedłem na M110 Guarder-a i wg wyliczeń mam około 390 - 400 fps-ów :twisted: mogłoby być więcej ale teraz już krzaki nie są żadnym problemem :killer: . Co do batki mam 9,6 Sanyo RC i całą niedzielną strzelanke przestrzelała i ma jeszcze zapas 8-) , w sumie jeszcze zmienię tylko kółka na jakieś mocniejsze, co by M120s wrzucić i będzie git :twisted: cóż więcej mi trzeba :lol:

 

P.S. aaa wczoraj jeszcze zmieniłem łoże na orginalne od AK :wink: troche przeróbek trza było zrobić, ale efekt jest oszałamiający, jeszcze kolbę, która również jest już prawie gotowa założę i luzik :lol: /brak tylko możności strzelania ostrą :twisted:

 

 

 

_____________________________________

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...