Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning wew AK74 [Cyma]


Recommended Posts

  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To jak to w końcu jest z tymi FTK no widzę dwie sprzeczne opinie, ciągle się łamię czy JBU czy Hurricane sobie sprawić.

 

Maniek co dokładnie atakowałeś pilnikiem? Jakieś błędy wykonania FTK czy bardziej niedokładnie zrobiony gearbox?

 

hmm..ja mam FTK JBU m100 i jestem zadowolony, pasuje bez najmniejszego problemu, zmieniłem sprężynę na m120 Guardera śmiga na stokowych zębatkach i batce 9,6 V 1200 mA

Edited by johnyTS
Link to post
Share on other sites

Zebrałem się w sobie i zamówiłem (nareszcie ;-)) lufę precyzyjną Systemy.... w połączeniu z sylikonową gumką karabin strzela aż miło ;-). Polecam tą opcje początkującym(ze względu na łatwość wymiany) oraz oszczędnym :-P(tego chyba nie muszę tłumaczyć ;-)). Mnie niedługo czeka wymiana baterii bo ta stockowa zaczyna mieć już małe odchyły :-F

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam, mam problem,

jestem posiadaczem AK74 Cymy od roku wraz z tuningiem od 9 mca, wczoraj zmieniłem gb na CA wraz z 7mm łożyskami Prometeusa, stalowymi zębatkami CA, tłokiem Systemy, cichą głowicą Elementa, cylindrem i głowicą cylindra Hurricaine, sprężyną M120 hurricaine, do tego mam silnik High Speed Systemy i batke 9,6V G&P 3300 i cały układ strasznie głośno pracuje :roll: słychac antyrevers, tapet plate... do tego mam hu src gumkę deepfire i lufę prec też Deep Fire i jest lipa hu nie podkręca należycie :wink: z testu z puszką cokacoli mam jakies 370 fps-ów a powinienem miec ponad 400 chyba...

 

Czy ktoś może mi powiedziec co zrobiłem nie tak??

 

Proszę o pomoc i z góry dziękuję :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Już to kilka razy pisałem.

Prowadnica łożyskowana KA

łożyska metalowe ślizgowe KA

spring m100 MO

gumka HU guardera

teflon fix

i wyszło wg. Zbrojowni 420 fps

 

8 miesięcy chodzenia i działa cudownie do tej pory.Nic nie uległo awarii a części są piękne.Chodzi wszystko na 9,6 1400 mAh intellecta.

 

FPS to nie wszystko kolego.

Link to post
Share on other sites

Orientujecie się czy ten KARABIN ma metalową komorę hop-up i czy opłaca się do niego wstawić jeden z tych zestawów do tuningu np Hurricane ze spręzyną 120 tak żeby uzyskać ze 420fps i nie zajechać gearboxa i zębatek stockowych bo niestety na dodatkowy zestaw zębatek Torque up mnie mnie stać.

Dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Witam!

Mam trochę głupie pytanie, no ale cóż.. nie znam się na gearboxach icon_wink.gif

 

Znalazłem okazję (nie będę dawał linku, żeby mi nie ukradł nikt z Was towaru) icon_razz.gif Jest to zestaw FTK do AUG'a i zastanawia mnie czy jakbym podmienił w nim dysze na pasującą do AK to czy by spasował?? liczę na szybką odpowiedź icon_wink.gif

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Siemka! Chciałbym zrobić upgrade swojej cymce. Co powiecie na zestaw precka 6,04mm deep fire + gumka systemy? Duża odstaje precka deep od systemy? No i jeszcze jedno pytanie. Mój kałach ma już prawie 2 lata (jeden z pierwszych cm.031). Czy przy wymianie gumki i precki będęmusiał zmienić komorę HU? Pzdr.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Witam

 

Jako że udało mi się nabyć Ak74 cymy Cm031 za 110 zł to jest ta stara wersja z inna komorą. Na tuning mam około 880 zł i takie pytanie jakie części należy wsadzić aby uzyskać 500 fps w te pieniądze oczywiście należny wliczyć bateryjkę oraz nową komorę hop up lufę i gumkę.

 

Pozdrawaim

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
  • 2 years later...

Witam chłopaki, chciałbym podrasować swojego kałaszka ( CA 0.31 :tajwangun: ).Zmieniłem już gumkę hop-up na przeźroczystą guardera ,więc jeżeli bym zmienił jeszcze :

* komorę hop up na metalową od CA - http://allegro.pl/metalowa-komora-hop-up-do-ak-cyma-warszawa-i1986072229.html

* lufa precka 6.01 od JBU (nie wiem co to za firma przez to pytam xD ) http://allegro.pl/jbu-lufa-precyzyjna-6-01-455mm-ak-g3-wawa-i1976181167.html

i przy takiej konfiguracji z jakich kulek strzelać ? czy kuli 0.25 dają rade na str pisze że ma 370 fps to jak jest ? , kałacha mam od niedawno także kulek cięższych nie próbowałem.

czy by zmieniło to coś w osiągach ? , jak nie ta komora i lufa to jaka ? z góry dzięki

 

Pozdrawiam Hiena

Link to post
Share on other sites

A czy zadałeś sobie trochę trudu, żeby poszukać informacji na własną rękę?

 

Ogólnie rzecz biorąc - komory w Cymach złe nie są. Możesz zostawić stockową, a w zamian dołożyć i wziąć lepszą preckę, bo JBU są strasznie losowe. Najtańsze sensowne precki to Systema i Guarder.

 

Kulki 0,25g są odpowiednie, jednakże jeśli zainwestujesz w preckę, to musisz używać wyłącznie kulek wysokiej jakości, jak choćby G&G.

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Panowie, odświeżam starego kotleta, ale mam nadzieję, że doradzicie.

Czytałem to i owo i mam kilka pytań odnośnie tuningu i czy warto inwestować w takie części jakie wymienie.

1.Metalowa komora hu firmy [CM]. warto wymieniać ze stockowej czy zostawić. Tak jak pisali poprzednicy podobno te stockowe są dobre, ale czy nie warto zainwestować te 50zł na nową?

2.Prec lufa http://www.taiwangun.com/czesci_i_akcesoria/lufy_precyzyjne/lufa_precyzyjna_455mm_6_03mm_do_ak-47_src.html czy to w ogóle się do czegoś nadaje?

3.Podobne pytanie jak wyżej http://www.taiwangun.com/gearboxy-oraz-ich-czesci/sprezyny-glowne/sprezyna-m110-acm.html.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...