Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Nędzne tzn. że są same eMki, AK i inne teraźniejsze gnaty a nie ma w "normalnych" cenach np. Stena, Bar'a, M1 Garanda, wspomnianego Lee-Enfielda (zamieniłbym moją m14 na to!zawsze i wszędzie!) i wszystkie bronie które mają to 'coś'. Wood stocki rządzą! :D

 

Tak ja to zinterpretowałem 8)

Link to post
Share on other sites

"nędzne elektryki"- może elektryki maja dobre osiągi, ale co to za strzelanie kiedy wszystkie kulki lecą idealnie jedna po drugiej, bo karabin w ogóle sie nie chybocze, nie wspominając juz o dźwieku jakie wydają i o "ruszajacym sie zamku".

Strzelając gaziakiem słyszysz i czujesz że to czysty mechanizm bez żadnych tam obwodów i naprawde musisz sie przyłożyć do celowania bo po kulkach sie nie da.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Lukcius Ty chyba nigdy z gaziaka nie strzelałeś.... Co za frajda strzelać z czegoś co nawet latem ma problemy z powtarzalnością strzałów że o zimie nie wspomnę.... Jakoś nie widzę najmniejszej zalety "długich" gaziaków nad sprężynami czy elektrykami...

 

A co do samego Mosina-Naganta... hmm poza tym że był produkowany w setkach tysięcy sztuk to niczym nie zachwycał... to chyba najgorszy pod względem wykonania i osiągów karabin tamtego okresu.

Link to post
Share on other sites

Gdyby było więcej ludzi takich jak ja, którzy nie zadawalają sie takimi elektrykami jakie są teraz, to mieli byśmi teraz (moim zdaniem) lepsze elektryki. Uważam że jest to wina konsumentów którzy jak dla mnie nie są zbyt wymagający i wystarczają im tylko te co mamy, gdyby więcej osób chciało BB i itd. to byśmy zamiast tych głównianych elektryków mieli "porządne".

Wydaje mi sie że producenci maja plany na "porządne" elektryki ale boją sie wprowadzać na rynek ze względu na koszty które byłyby na tyle wyższe, że ludzie by stwierdzali że wystarczy im bez BB itd.

ALe to jest tylko moje zdanie, już nie przeskadzam ;-) .

Link to post
Share on other sites

Przecierz są elektrki z BlowBackiem więcej są nawet konwersje do replik bez żeby sobie mieć... I co widzisz gdzieś zalew tego ?? Efekty sa takie że: szybciej padająbaterie, szybciej padają części ruchome, a nie przynoosi to żadnego sensownego efektu. Więc po co ? Jak chcesz kup sobie i się baw (do czasu aż sie nie posypie). A co takiego oferują sprężyny i gaziaki ?? Gaziaki to wiem każdy strzał inny, i oferują wspaniałą zabawę ale tylko w lecie... Sprężyny.. może "snajperki" mają to coś... ale i tak nie mają racji bytu poza bardzo wąskim zakresem używania na "polu walki" wśród AEGów które z reguły mjaą taki sam zasięg, skupienie, do tego są nie do przebicia pod względem ilości wystrzelonych do celu kulek kiedy potrzeba. Repliki tego typu jak wspomniany w tym temacie Mosin czy inne Garandy i Mausery to typowe "zabawki" dla kolekcjonerów i ewentualnie ludzi "robiących" konkretne historyczne tematy. W "normalnym" ASG praktycznie nie mają miejsca dla siebie. Wydaj taką kase na taką replike i poganiaj z nią na imprezach kilku godzinnych, uderz ze dwa razy w jakies drzewo/kamień/przewróć się zobaczymy czy nastęnym razem tez z takim "okazem" przyjdziesz :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Dobra tam, myśle że nie musze nic jeszcze dodawać (z tego co widze to mnie rozumiesz :) ) i ja ciebie rozumiem, tylko że po prostu mamy inne potrzeby, więc chyba ta dyskusja nie ma sensu. Miejmy nadzieje że bronie będą coraz ciekawsze.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...