Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Steyr AUG


Recommended Posts

A co chcesz ustalać?

 

Jeżeli broń strzela z zamka zamknie tego to po wyjęciu nie opróżnionego maga w komorze zostaje nabój i po podłączeniu nowego maga poprostu naciskasz na spust i tyle.

 

Jeżeli bron strzela z zamka otwartego to po wyjęciu nie opróżnionego magazynka komora zostaje pusta i po podłaczeniu nowego maga po naciśnięciu spustu "automatycznie" pobierany jest pierwszy nabój z magazynka i możesz strzelać.

 

W obu przypadkach nie trzeba przeładowywać broni.

 

Więc co jeszcze chciałbyś "uzgodnić" może jeszcze to że przy broni ładowanej odprzodowo nie da rady odłączyć nieopróżnionego magazynka ?? :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

 

Czy w Polsce znajduje sie jakikolwiek egzemplarz tej broni ?

Jakiś namiar na strzelnicę w Austrii/Niemczech gdzie można tę broń bliżej poznać ?

 

Dosyć późno, ale może Ci się przyda:

Jest przynajmniej jeden AUG w Polsce, w rękach cywilnych.

 

Wydaje mi się możliwe zorganizowanie "postrzelania zapoznawczego" z tej broni.

Jeśli jesteś zainteresowany, to szczegóły już raczej prywatniej.

 

pozdr.

v.

Edited by Ventilatorr
Link to post
Share on other sites

Skoro już o możliwościach zakupów mowa.

Wiesz może REMOV czy (oraz ewentualnie gdzie), dostępne są same 42 nabojowe magazynki do AUGa? Widziałem na fotkach z IWA 2007 w Norymberdze egzemplarz wystawiony obok wspomnianego Steyr Z i Z Sport (relacja na warrior.pl sprzed roku).

W temacie możliwości zakupu ostrej broni i jej elementów kompletnie nie siedzę, lecz marzy mi się kiedyś taki na półce (+/- tak, jak niedzielnemu myśliwemu ładne poroże na ścianie ;-) ).

Z tego co napisałeś już kiedyś w wątku o magazynkach (do MP5), posiadanie ich w Polsce jest legalne i nie wymaga pozwoleń.

Link to post
Share on other sites
Jest przynajmniej jeden AUG w Polsce, w rękach cywilnych.
Tajemnicą poliszynela jest, że pewien redaktor naczelny warszawskiego pisma o broni ma jednego, tylko pytanie po co się z tym czaić? Opisywał go zresztą na łamach magazynu i bardzo, ale to bardzo wówczas się przekonał do bezkolbowców po tym zakupie.
Wydaje mi się możliwe zorganizowanie "postrzelania zapoznawczego" z tej broni.
Czytaj: umówić na warszawskiej Legii. To tak tłumacząc tajemniczny zapis na język polski, bez zbędnego owijania w bawełnę. Skąd taka mania tajemnicy - nie wiem. Takie tam pozowanie? Edited by REMOV
Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim czas trenowania nie ma wiele wspólnego z prawdopodobieństwem otrzymania pozwolenia. Jest to niemal z miesąca na miesiąc co raz trudniejsze. I to nie z powodu przepisów, bo te sie nie zmieniają, tylko z powodu humorów policji.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...