Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36C TM - upgrade


Recommended Posts

Jestem szczęśliwy/nieszczęśliwym (niepotrzebne skreślić) posiadaczem H&K G36C TM i właśnie go zaniosłem do ASGShopu na pożądny tuning.

Wymienione będzie praktycznie wszystko w GB: szkielet G&P z łożyskami 7mm, zębatki Super Torque Up CA, sprężyna M130 Deep Fire, łożyskowana prowadnica sprężyny Deep Fire, wzmocniony tłok Deep Fire, zestaw cylindra bore-up Guarder. Docelowo karabin ma mieć 450fps.

 

I tu mam kilka pytań:

1. Czy ktokolwiek robił juz taki dogłębny tunning tego karabinu. Chodzi o wersje TM i jaki miał rzeczywisty przyrost mocy.

2. Czy przy takim mocnym upgradzie wytrzymie to silnik, bo w ASGShopie przestrzegali mnie że może się sypnąć? Ale podobno nie jest to pewne. Ma ktoś w tej mierze doświadczenie?

3. Co z gumką hop-up? Gdzieś się doczytałem, że raczej powinna być wymieniona jeśli jest aż taki przyrost fps. Może poprostu źle podkręcać.

4. Kupować do tego lufe precke? W stocku karabin miał bardzo dobre skupienie.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

sluchaj ja mam co prawda CA g36k

luzyska kulkowe 7mm ca

tryby super t up ca

tlok guardera poliwenglan do m160

bore up guardera

lurzyskow prowadnice

no i silnik systema magnum ktury ciagnie m150 guarderka

zasilam go 9,6v 3300 ma g&p nimh

 

wszystko dzial juz ponad 8 miechow i 0 problemow

 

 

moja reda jezeli masz w planach wlazyc dluzsza lufa w przyszłości co ci duzo da! to odrazu kup cylinder odpowiedni do tego co chcesz ostateczie uzyskac, bo potem ci sie bendzie walal drugi na pulce... =] wiem bo straszy mnie po nocach ...

 

wszystko co bym zmienil u siebie to boer up bym kupil deepa skrencalem ostatno sprzent z tym boreupem i uwazam ze jest szczelniejszy od guarderowskiego i lepiej wykonany, guarderowski musialem szlifowac pilnikiem bo byl niedokladnie wykonany i niemiescil sie odpowiednio w gb a deepa sa robione na cnc i wchodza idealnie, lecz sa troche glośniejsze od guardera (metalowa glowica =] ) a 2 rzeczą to dodaj pare zl o kup wszystkie zembatki helikalne =P chodza o wiele ciszej polecam!!! jak masz jakies pytania to pisz na PW...

Link to post
Share on other sites

Dzięki za rady.

Ja póki co nie planuje kupować dłuższej lufy, bo przy tej mam bardzo dobre skupienie. No chyba że się cos zmieni, to wtedy będe nad tym myślał. Gość z asgshopu powiedział m, że przy Hu z TM nie powinno być problemów z celnością. Co najwyżej wymienie gumke na silikonową.

Boje się troche borków z DF, bo dość dają popalić gearboxowi. No i są głośne. Wtedy by nie pomogły nawet proponowane przez Ciebie zębatki helikalne żeby karabin wyciszyć :) Zresztą na chwile obecną na nie mnie nie stać bo i tak mocno już na ten upgrade sie wykosztowałem. :/

Później napisze jak już będe miał karabin w domu jak sie wszystko sprawdza.

Narazie czekam na dostawe zębatek do asgshopu, bo coś ostatnio kiepsko u nich z dostawami towaru :( Przy dużo rzecza pisze, że brak :/

Link to post
Share on other sites

Coz...

 

U kumpla przy 420 fps spalily sie kable. Cale do wymiany. Ale on ma calkowity tuning z zebatkami. Na razie dziala po wymianie.

 

U mnie 360 fps hmmm.... dziwna sprawa bo nikt nie wie o co chodzi. Po wyjeciu silnika z gearboxa i zlozeniu go z powrotem replika wystrzeli moze 40-60 kulek i potem przestaje strzelac, az do wyjecia silnika z gearboxa. Podejrzani to: kable, silnik, zebatki CA. Ale do tych problemow replika wystrzelila jakies 4-6 tys kulek no i juz wiekowa jest bo ma prawie 3 lata.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj odebrałem mój karabin z serwisu asgshopu (SUPER SKLEP - RESPECT). Oto co zostało zamontowane/wymienione:

1. Stockowy gearbox v3.0 od Tokyo Maruin zastąpiono wzmocnionym gearboxem v3.0 z 7mm łożyskami kulkowymi od G&P.

2. Bore-up z podwójnie uszczelnioną dyszą i wzmocniona głowica tłoka od Guardera.

3. Wzmocniony tłok Deep Fire.

4. Sprężyna M130 Deep Fire.

5. Mosiężna łożyskowana prowadnica sprężyny Deep Fire.

6. Zębatki Classic Army Super Torque Up.

7. Komplet kabli do G36 od Classic Army.

8. Rozdzielacz trybu ognia pojedynczego.

9. Przedni powiększony chwyt do G36C z Classic Army.

10. Bateria Sanyo RC 9.6V 3300 mAh Large przerobiona na wtyk mini.

 

No i osiągi. Przy mnie gość strzelał "do chronografu" i średnio na kulkach 0,2 g wychodziło praktycznie idealne 450fps, ale... Były to strzelania przy ustawionym hop-upie tj. nie był on skręcony na zero, więc do tego wyniku trzeba dodać z 10 fps - słowa gościa z ASGShopu - co daje końcowo 460fps :). Donośności rzeczywistej jeszcze nie sprawdzałem, bo musze bateria naładować.

Koszt tego wszystkiego ciut ciut powyżej 1300zł. :] (załatwiłem sobie upust).

Później napisze jak karabin sprawuje się w warunkach bojowych.

Edited by Satanael
Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

No i upgrade zakończony. Dokupiłem jeszcze precke KM Head 1950 363mm i schowałem ją w tłumiku. Gumki HU nie zmieniałem. Teraz mam na kulkach 0,2g 465-470 fps. Widać, że w tym karabinie drzemią wielkie możliwości jeśli chodzi o tuning. Jutro sprawdze go w boju.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

No sprężyna się ubiła. Miałem springa z deep fire i one są miękkie. Teraz mam Guardera i to niebo a ziemia. A przemiał mam taki, bo robię za wsparcie w drużynie. Co ciekawe przy ostatnim serwisie oprócz wymiany springa musiałem tylko wymienić tłok, bo chyba kiedyś miałem zacinkę i ścieło połowę wysokości zębów na tłoku, karabin do końca strzelał. Pozostałe części wyglądają jak nowe, przynajmniej takie były słowa serwisanta z asgshopu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...