Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M16-ki [JG]


Recommended Posts

  • Replies 447
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie mogę edytować poprzedniego posta.

Zębatki samej nie mogłem wymienić, bo nie mam ściągacza, a nawet metoda z młotkiem i próbą wybicia z osi nic nie dała, ale na szczęście dzisiaj udało mi się dorwać silnik high torque z zębatką od CA i muszę powiedzieć, że działa bez porównania lepiej. Rof jest obłędny w porównaniu do stocka mimo tej samej baterii ;)

Link to post
Share on other sites

A więc wystrzelałem już ok 7 k kulek. Rozbebeszyłem dziada i stwierdziłem że nie ma śladów zużycia ;]. Jedyne do czego narazie mogę się przyczepić to body. Primo- uważajcie na piny, ja już jednego zgubiłem. Ultimo- uważać żeby nie porysować body! Jest pokryte jakąś szajską farbą która sama odpryskuje ;/ no i pierścień od chwytu przedniego pękł :wink: Na szczęście trochę żywicy, szlifowanie i malowanie załatwiło sprawę ;] Teraz będe mu robił jakiś mały kamuflaż- w tym tygodniu powinienem dać fotki.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Witam mam pytanie.

W niedzielę zamówiłem:

http://gunfire.pl/product-yid-1152190164-M...-JG-JG6624.html

+kulki.

Przyszło już dziś, co bardzo się chwali. Mam jednka pewne wątpliwości. Poza brakiem stickerów na GB (zapomniałem napisać przy zamówieniu) i brakiem loga na body-mimo, ze powinno tam się znaleźć, męczy mnie napis Golden Eagle (model się zgadza) oraz podana moc 330f/s na pudełku. Nigdzie nie odnotowałem napisu JG, albo Commando wcześniej przez Was wspomnianego.

Miał ktoś podobny problem? Jaka jest rzeczywista moc repliki?

Napisałem już do sklepu w tej sprawie i coś mi się wydaje, że zarządam wymiany egzemplarza (na grawerowane body), albo w razie odmowy zwrócę zakup. Czy możliwa jest odsyłka na ich koszt w związku z otrzymaniem przeze mnie nieodpowiedniego towaru (miał być z logiem)?

Jak przyszedł mi upsem komputer z pękniętą obudowa sprzedawca od razu wysłał kuriera, który przywiózł mi drugi, a ten pęknięty zabrał. Nie płaciłem nic. Nie wiem jednak, czy była to dobra wola sprzedajacego, czy też jego obowiązek.

Link to post
Share on other sites

No właśnie widzę że parę osób ma problemy.

Jak rozpoznać III generacje ?

 

http://gunfire.pl/product-yid-1152190151-M...JG-JGF6610.html

Rozumiem że po kupnie trzeba wymienić gumkę hopa, i słabszą sprężynę wstawić (ze względu żeby nie robić dziur w głowach, czy dlatego że sie wszystko rozpadnie zaraz? )

Czy jeszcze jakieś ulepszenia polecacie ?

Czy da sie to ustrojstwo wyciszyć jakoś ?

 

I inna kwestia. Zależy mi na M16 a1

http://www.gunfire.pl/product-yid-11521896...1-JG6618MG.html

ale widzę że 3 generacja JG króluje.

Czy da sie to jakoś podciągnąć do III czy lepiej kupić M16A3

http://gunfire.pl/product-yid-1152190151-M...JG-JGF6610.html

i przerabiać na A1 (niestety nie mogę nigdzie znaleźć chwytu przedniego i nie wiem czy w ogóle by pasował)

Link to post
Share on other sites

Ostatnio mojemu kumplowi też poszedł gb w ca po tunie na 400fps :P na szczęście pęka tylko na dole po jednej stronie więc tragedii takiej jeszcze nie ma. Musi wytrzymać jeszcze mangustę3 i pójdzie do wymiany :] a jak do tego czasu nie wytrzyma to wstawię wellowski na szybko.

Link to post
Share on other sites

odpisali z gunfire:

na pytanie o sticker i brak grawerki an body:

"Witam

Pana replika jest objeta gwarancją. Musze Pana przeprosić, rzeczywiscie na zdjęciach jest inna wersja tego modelu z oznaczeniami, poprawimy to na stronie"

Ciekawe czy rzeczywiście podmienią zdjęcie na stronie. Osobiście nie jestem zachwycony wyjaśnieniem.

Na pytanie o pudełko i 330fps:

"Witam

Producent używa pudelek z poprzednich wersji, sami mierzyliśmy ilość FPS i je podaliśmy na stronie, polecam samemu też zmierzyć predkość wylotową."

W weekend jadę zmierzyć. Jak wyjdzię >375fps to zostaje. Jak nie to zwracam.

Link to post
Share on other sites

Zmieniłem w swojej JG M4 CQB II gen. body na P&J (http://taiwangun.com/?str=product&prId=242) i nie wiem czy ktoś już to na forum opisywał więc dla ciekawych - moje spostrzeżenia.

 

Samo body wykonane jest ładnie, pomimo iż to BOYI to P&J jakoś tak zacniej wygląda niż jego pierwowzór. Numeracja szyny górnej jest pociągnięta białą farbą i wygląda całkiem nieźle. Jeśli chodzi o sam montaż, to wymagał lekkiej gimnastyki i pilnika. Przede wszystkim podpiłowania wymagają

 

- hop up

- gniazdo magazynka

 

Hopup wymaga wytarcia wewnątrz, nawet szmatką bawełnianą by usunąć resztki opiłków i innego badziewia pochodzącego z mojego piłowania jak i Chin. To co trzeba spiłować, to dolna część komory, tam gdzie dochodzą kulki z maga. Za wzór można wziąć komorę JG i podpiłować w taki sposób komorę BOYI by odpowiadała kształtem tej JG, głównie kąt wypustki wchodzącej w maga, tak by odciągał blokadę kulek bez problemu. Po takim zabiegu magazynek podaje mi wszystkie kulki, nie ma pustych strzałów no i wszystko ze sobą współgra. Rzeczą, która jest równie ważna to wymiana kół zębatych komory BOYI na te od JG. Efektem jest świetna praca mechanizmu, nie rozregulowuje się tak łatwo (no i z racji napisu HOP UP --> lepiej wygląda... ;) )

 

Jeśli chodzi o gniazdo magazynka to najlepiej piłować je przed montażem sprawdzając co chwilę jak wchodzi mag. Spiłowanie polegało u mnie na wyrównaniu przedniej ścianki, tej od strony lufy. Natomiast "piłowanie właściwe" do momentu gdy mag nie wchodził bez problemów uskuteczniałem na tylnej ściance, tej z dwiema wypustkami (to właśnie je należy pomniejszyć)

 

Pozostałe elementy pasują bez większych problemów. Po złożeniu replika jest sztywna, nic się nie gibie.

 

Moim zdaniem należy wymienić gumkę hopup, ja zdecydowałem się na silikon Guardera. Efekt jest niesamowity. Na tej komorze i tej gumce przy hopupe ustawionym na 0 dopiero kulki 0,25 nie podlatują do góry a lecą prosto. Te lżejsze są za lekkie, jest to kwestią twardego i dużego dystansera dodawanego do gumki.

 

Całość takiej operacji wyniosła mnie 450 (replika) + 180 (korpus z hopem) + 35 (gumka).

 

Moim zdaniem warto, jak pomaluję kamo to zrzucę fotki.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Witam.

Niedawno zakupiłem m16a3 IIgen. i chciałbym zapytać jak powinno wyciągać się lufe wewnętrzną? Sam raz wyciągłem razem z jakąś gumą na niej (hop up?) złożyłem spowrotem ale jakby troszke słabej strzela chyba że mi się wydaje tylko, noi zauwarzyłem że gdy zaczynam strzelać to na strzale pojedynczym wystrzeliwuje naraz 2 kulki. Wydaje mi się że albo zle założyłem albo w ogóle rozwaliłem te gumke. Bardzo prosiłbym o fotki jak to się powinno rozbierać bo czasem musze go rozebrać inaczej do walizki nie mieści się:/ Aha przebieg to ok 2k kul.

Link to post
Share on other sites

O ile nie ściągałeś gumki to nie powinna się porwać. Sprawdź czy włożyłeś lufę do komory HU tak jak trzeba. Możliwe, że nie włożyłeś jej do końca przez co gumka nie przytrzymuje kulek w tym miejscu co powinna i lecą dublety, i dysza się nie uszczelnia z gumka przez co masz nieszczelności i replika słabiej strzela.

Edited by Maciek1
Link to post
Share on other sites

Ja wywaliłem wszelkie zbędne plastiki z kolby, na łączeniu wzmocniłem klejem, i wchodzi mi 9.6 bateria i jeszcze pudełko zapałek :wink: Zmieści sie ale trzeba troche "oczyścić" wnętrze kolby.

 

A ja mam takie pytanie w 2 generacji jaka jest sprężyna bo słyszałem, że m100 poźniej, że m110(niektórzy mówią, że m120 ale to przegięcie lekkie chyba) i nie wiem w końcu.

 

pozdrawiam i wesołych :uśmiech:

Edited by swrsc
Link to post
Share on other sites

Ja wywaliłem wszelkie zbędne plastiki z kolby, na łączeniu wzmocniłem klejem, i wchodzi mi 9.6 bateria i jeszcze pudełko zapałek :wink: Zmieści sie ale trzeba troche "oczyścić" wnętrze kolby.

 

A ja mam takie pytanie w 2 generacji jaka jest sprężyna bo słyszałem, że m100 poźniej, że m110(niektórzy mówią, że m120 ale to przegięcie lekkie chyba) i nie wiem w końcu.

 

Z tego co wiem, repliki JG na rynek amerykański zwane są Echo1 i mają M100, pozostałe mają M110. Jak już mówiłem to informacja "zasłyszana".

Link to post
Share on other sites

Witam kupiłem całkiem niedawno M4A1 Echo 1 karabinek na początku miał całkiem niezła celność ale po wystrzeleniu około 2k+ kulek zaczyna świrować. Myślałem na początku że to może być wina HU a że słabo się jeszcze znam chciałem sprawdzić krańcowe ustawienia i zaobserwowałem że nie ma żadnej różnicy, czy oznacza to że powinienem wymienić stockową gumkę a może to wina batki bo nie ładowałem jej jeszcze ani razu a chce ją zupełnie wyładować(nie licząc pierwrwszego ładowania)?

Sama replika prezentuje się nieźle oczywiście cierpiałem na początku na chybocząca lufkę ale wystarczyło dokręcić imbus w miejscu gdzie lufa łączy się z body i jak na razie nic się jeszcze nie obluzowało. Frontgrip wydaje się niesolidnie wykonany mój kolega zdążył już połamać swój podczas wkładania batki, Z metalowych detali schodzi farba i ciężko ustawić przyrządy celownicze bo sposób ich montażu na rączce transportowej pozostawia wiele do życzenia. Zastanawiałem się nad wymianą frontu na metal ale myślę że utrudniło by to znacząco możliwość zaaplikowania bateri. Jest to mój pierwszy AEG więc nie mam powodów do narzekań jeśli coś zacznie się sypać to zaraportuje na forum.

 

BTW: Próbował ktoś odkręcić tłumik płomienia bo u mnie obraca się delikatnie w obie strony :P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...