Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M16-ki [JG]


Recommended Posts

Ogolnie to "A" znaczy Advanced i okresla stopien "zaawansowania" technicznego broni czyli tak jakby zrobionych poprawek. M16A1 jest nastepca M16VN uzywanego w Wietnamie. M12A2 posiada juz innego front gripa i zostalo kolejny raz zmodernizowane. M16A3 jest nowoczesniejsza wersja M12A2 tyle ze ma juz zdejmowana raczke transportowa i co najwazniejsze ma zablokowany tryb auto i zamiast tego posiada tryb burst 3 strzalowy. M16A4 jest full auto i rozni sie od poprzedniego modelu (oprocz kolejnej modernizacji) frontgripem z szynami RIS oraz mozliwoscia podpiecia granatnika M203 (o ile wczesniejsza wersja tego juz nie posiadala).

Edited by tzenth
Link to post
Share on other sites
  • Replies 447
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

M16A3 jest nowoczesniejsza wersja M12A2 tyle ze ma juz zdejmowana raczke transportowa i co najwazniejsze ma zablokowany tryb auto i zamiast tego posiada tryb burst 3 strzalowy. M16A4 jest full auto i rozni sie od poprzedniego modelu (oprocz kolejnej modernizacji) frontgripem z szynami RIS oraz mozliwoscia podpiecia granatnika M203 (o ile wczesniejsza wersja tego juz nie posiadala).

 

oj, jeszcze poczytać powinieneś ;)

A3 to tak jak powiedziałeś zmodernizowana wersja A2 ze zdejmowaną rączką i właśnie odblokowanym auto, A2 i A4 mają Bursta. M203 to i pod A1 mogłeś podpiąć o ile nie nawet pod VN. Risy wcale nie przesądzają, że jest to A4 :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Czy ktoś wie jaki przedni uchwyt z wersji A2 bedzie paslowal do M16A1 (chodzi o firme)? I co musialbym ewentualnie jeszcze wymienic, aby zalozyc nowy frontgrip?

 

Znalazlem taki chwyt: http://www.taiwangun.com/shop,show,741. Bedzie pasowal? I czy mozna rozebrac go na czesci tak zeby dostac same okladziny przedniej lufy?

Edited by Ellyrion
Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich !

 

Jestem zainteresowany kupnem ww repliki. Jednakże czytając wszystkie te posty już sam nie wiem co robić ? Jedni Pisza ze fajna drudzy piszą ze do d... bo się rozlatuje po 4 miesiącach i sam nie wiem. Osobiście biegam teraz z mp5 k pdw [galaxy] i jak za ta cenę jestem z niej bardzo zadowolony jednak chce kupić coś nowego a moje fundusze to ok. 400-500 zl wybrałem sobie takie guny( M4A1 III generacja JG [JGF 6604], M16A2 [JGF6607], M16A1 [JGF6618], AK47 z CYMY [CM028], AKM [CM036] ) czy ktoś mi doradzi co wziąć lub cos innego z innej firmy za ta cene.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

Pozdrawiam !

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Z punktu widzenia repliki - A3 ma demontowalną rączkę transportową i pod nią RISa. A2 nie ma tego rarytasu.

 

Co do dylematu M4 czy M16 - gdzie się strzelasz? Las to M16, budynki/CQB to M4. jak mieszany to się rodzi problem.

Edited by Panocek
Link to post
Share on other sites

Ja raczej strzelam się w lesie i na otwartej przestrzreni. Zaletą M16 jest długa lufa co ma zapewne wpływ na celność i skupienie. Od strony technicznej to 'flaki' tych obydwu replik są takie same nie licząc wcześniej wspomnianej lufy. W opisie pisze, że ma lufe 6.04 czyli z tego wynika, że wystarczy wymienić tylko gume HU.

PS. Co to jest 'CQB'? :lol: Jestem zielony. :-F

Edited by Pradi
Link to post
Share on other sites

Różnica pomiędzy chińską lufą 509mm, a 363mm jest taka, że strzelając do stodoły z pierwszej lufy trafisz w lewe drzwi od stodoły, a tą drugą w prawe...

tak na serio to długość lufy nie ma aż takiego znaczenia jakby się mogło wydawać, bierz to co Ci się bardziej podoba

cqb/cqc to walka na krótkich dystansach, najczęściej w budynku

Z m4 łatwiej się poruszać w budynkach.

Link to post
Share on other sites

http://www.taiwangun.com/shop,show,1229 Myśle o tej Emc'e i dochodzę do wniosku że warto w niej zmienić na Metalowe Body !

 

Czy warto zmienić w niej Szkielet Gearboxa na 7mm z kulkowym ?? czy lepiej ze stalowym ?? Co by było pewnością na uniknięcie pęknięcia !

 

Czy lepiej zainwestować w http://www.taiwangun.com/shop,show,1146 ??

Edited by Marecz
Link to post
Share on other sites

Ja wczoraj zamówiłem dokładnie ten model i wymieniłem body na metalowe, oraz dodałem gumkę hopup systema. Jak przyjdzie i będę po pierwszym teście to dam znać jak się sprawuje ;)

 

Miałem ten sam dylemat, jednak wybrałem JG ponieważ ma mniej FPSów (nie jestem zwolenikiem dużej liczby) oraz chińska tania preclufa lepsza niż żadna :P

Edited by quba40
Link to post
Share on other sites

@Marecz - różnica w cenie ~280 zł

 

Metalowe body najtańsze ~ 180 zł

Metalowa Komora HU ~ 80-120 zł

 

Jak to podsumujesz to wychodzi jakieś 20 zł różnicy. Jeżeli chcesz metal body od razu, to IMHO nie warto kombinować.

 

EDIT: Dodaj jeszcze gumkę HU systemy i masz ładny komplet ;)

Edited by mag
Link to post
Share on other sites

Na jakiej podstawie tak sądzisz?

 

Akurat PJ/A&K mają lepsze bebechy choćby metalowe łożyska zamiast plastikowych, kierunkowa "cicha" głowica tłoka i cylindra, łożyskowaną prowadnicę sprężyny.

 

Ogólnie, to po wymianie gumki HU i ew. preclufy śmigają bardzo ładnie.

 

Oczywiście nie bierzemy pod uwagę przypadków losowych, bowiem jak wiadomo w obu wypadkach może się trafić felerny egzemplarz.

Link to post
Share on other sites

Wybieram raczej zestaw JG z wymianą bo lepiej sie o nich mówi a egzemplarze P&J/Boyi znam tylko felerne ;p Zrobie jak kolega quba40 chodź zastanawiam się jeszcze czy m110 nie dać i czy warto komorę HU zmienić ?? czy lepiej pozbierać i później zainwestować w Komore Systema a puki co jechać na plastkiu z dobra GUMą!!

Edited by Marecz
Link to post
Share on other sites

Już wiem że kupie:

 

http://www.taiwangun.com/shop,show,1228

 

lub

 

http://www.taiwangun.com/shop,show,1229

 

i jeszcze do kupie do tego

 

http://www.taiwangun.com/shop,show,242 <Kupując to dostajesz Metalowa komore HU w opisie napisane i na zdjeciu jest:) czyli jeszcze Gumke systema i za 500 - 550 masz JG :) wytrzymałe a nie pechową Boyi'e !

 

Dobry Interes myślę za ta cenę jak na początek !!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...