Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M16-ki [JG]


Recommended Posts

  • Replies 447
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mają być o niebo leprze (Słowa Krakmanów).

O ile dobrze pamiętam Krakmani piszą bez błędów ortograficznych. Fakt, że jakość wykonania JG pozostawia wiele do życzenia (w moim m733 u wylotu lufy po jakichś 2 wystrzelonych magazynkach "osadzają się" plastikowe "wiórki"...), ale po wymianie kilku części powinno być okej.

Link to post
Share on other sites

Miałem zamówić replikę M4A1 by JG.

I dzisiaj miała ona do mnie przyjść. Jednak tak się nie stało :cry: .

Dostałem telefon ze sklepu że mój egzemplarz jest uszkodzony i czy mają go zamienić na inną replikę. Zadzwoniłem w tej sprawie do sklepu aby zapytać co w niej konkretnie padło i co mi odpowiedzieli: "no po prostu padł GearBox (...) konkretnie to szkielet GB" :lol:

I to mnie trochę zniechęciło do M-ek JG z GB v2. Bo skoro padła już na sklepie...

(wielki plus dla sklepu, że nie wysłali tego egzemplarza :ok: )

Chciałem wymieniać łożyska, prowadnicę a o szkielecie nie pomyślałem. :wink:

 

Czy miał ktoś z posiadaczy M-ki JG jakieś problemy ze swoimi replikami, poza chwiejną lufą i "osadzającymi sie, plastikowymi wiórkami" u wylotu lufy?

 

Miałem replikę w rękach, jest ciężka, :killer: dobry wygląd zewnętrzny, :killer: i naprawdę chciałem ją kupić :killer: . Lecz dowiedziałem się ciekawych rzeczy , w lipcu chyba ma być na gunfire chiński L85 i wiele innych, u krakmana M-ki PJ. Więc ja osobiście się wstrzymuje.

 

Edit:

Mój egzemplarz jest wystawiony na gunfire jako ostatnia sztuka... :roll:

 

Emotikonki to nie znaki interpunkcyjne, nie trzeba ich tyle wstawiać. Kiwi

Edited by Kiwi
Link to post
Share on other sites

BigBoy Jak Ci się podoba JG to kupuj, co do tego czy P&J będą nikt nie jest pewny gdyż podobna sytuacja była w marcu. Bardzo możliwe, że ten pęknięty szkielet to była jakaś felerna sztuka, chociaż kto tam wie...

Link to post
Share on other sites

Panowie, to nie jest dyskusja o wyższości p&j nad jg i odwrotnie, więc odpuśćcie sobie, bo gdyby miesiąc czy dwa miesiące temu p&j były w Polsce, to każdy byłby mądry...

A wracając do tematu, to pytania mam dwa:

1.Czy ktoś już wymyślił jakiś magiczny sposób na chwiejną lufę, bo u mnie nie pomaga nawet dokręcenie pierścienia łączącego grip z korpusem. Może głębiej są jakieś ukryte śrubki, które należy dokręcić?

2.Czy po kompletnym odkręceniu wyżej wymienionego pierścienia, lufa od razu gotowa będzie do wyciągnięcia, czy należy się pobawić jakimiś także wyżej wymienionymi ukrytymi śrubkami?

Link to post
Share on other sites
1.Czy ktoś już wymyślił jakiś magiczny sposób na chwiejną lufę, bo u mnie nie pomaga nawet dokręcenie pierścienia łączącego grip z korpusem. Może głębiej są jakieś ukryte śrubki, które należy dokręcić?

Podokręcaj imbusy zaraz przed tym pierścieniem (są 3).

Czy po kompletnym odkręceniu wyżej wymienionego pierścienia, lufa od razu gotowa będzie do wyciągnięcia, czy należy się pobawić jakimiś także wyżej wymienionymi ukrytymi śrubkami?

Jak odkręcisz pierścień to wychodzi cała Lufa zewnętrzna.

Link to post
Share on other sites

Spasiba for Olo, lufa już się nie chwieje :-P .

Btw. Olo, czy szkielet gb faktycznie jest na tyle słaby, aby miał ulegać pęknięciom, czy to raczej felerny egzemplarz był wcześniej opisywany? Myślisz, że jest sens pakowania w to np. gb v2 od ca?(jeżeli to już podpada pod tuning to zbędne wywalić)

Edited by Bociano
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj po wystrzeleniu 1200-1500 kulek wysiadła bateria, także jak na chiński twór bardzo przyzwoicie.

Magazynek, z którym od początku miałem kłopoty nadal, nawet po przesmarowaniu silikonem daje o sobie znać, jednak robi to sporadycznie oddając podwójny strzał, pustych strzałów już raczej nie ma.

Po dokręceniu imbusów, o których mówił Olo lufa nie chwieje się już od pewnego czasu, także ten problem, przynajmniej częściowo można uznać za wyeliminowany.

Link to post
Share on other sites

A ja w swoim M4A1 JG miałem taki problem z hi-cap'em, że nie trzymał się w gnieździe i po włożeniu go 1 lekkim pociągnięciem dłonią można było go wyjąć. Czasem w trakcie biegu wypadał. Sprawdzałem i wszytsko w gnieździe było jak należy. Z kolei low-capy P&J trzymają się i podają bez zastrzeżeń. A problem ten rozwiązałem zamieniając się hi-cap'em z moim bratem, który także ma to M4A1 i jemu mój wadliwy hi-cap trzyma się bez problemu tak jak w moim gnacie jego hi-cpa :]

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam.

Posiadam Colta M733 [JG] już od...dwóch miesięcy może? Ledwo co się pokazał na gunfire to zakupiłem. Nie wiem na czym polega chwiejność lufy, próbowałem ją nieco mocniej poruszać ale nie drgnęła...więc ja chyba problemu z tym nie mam. Osiągi na prawdę są zadowalająca, szybkostrzelność trudno powiedzieć. Ja uważam że W betce JG jednak lepsza. Ogólnie oceniam jak na taką cenę to 5/6. Jest tylko jeden mankament. Używam kulek 0.23 Extreme i muszę przyznać z bólem, iż powtarzalność strzałów jest na prawdę bardzo kiepska. Trudno jest wycelować, raz kulka leci na prawo raz w górę raz opada w dół. Zastanawiam się czy to wina zbyt lekkich kulek (choć 0,23 to chyba odpowiednia waga...) czy może to wina hu. I teraz się zastanawiam nad zakupieniem precki 6.03 300mm i gumki. Co sądzicie o preclufie? Zdania są w sumie podzielone jak się pytałem, niektórzy mówią, że przy takiej długości lufy to precka nic nie zmienia, inni zaś twierdzą inaczej.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Zmieni zmieni...nawet dużo ponieważ powietrze niebedzie uciekało a kulka niebedzie sie obijac tak bardzo w lufie ale wydaje mi się że zmieścisz tam dłuższa lufe niż 30cm ale pewien co do tego niejestem... :uśmiech: i pytanie czy jg maja metalowa racze transportową i czy okno wylotu łusek otwiera się po pociągnieciu za magiczna dziwgnie do przeladowywania??(niewiem jak sie zwie:P)

Edited by Kicaj
Link to post
Share on other sites

Długość lufy to dokładnie 310 mm. Rączka transportowa nie jest zdejmowana ani nie jest metalowa, jest to niestety plastik. Jeśli pociągniemy za tą dźwignię o której mówisz to otwiera się klapka, a następnie odsuwa się blaszka, zaś pod nią jest regulacja hu. Troche minusem jest to, że ta blaszka się nie blokuje, a więc tą dźwignie cały czas trzeba mieć naciągniętą aby blaszka nie zasłaniała hu.

Link to post
Share on other sites

Witam.

Nie wiem na czym polega chwiejność lufy, próbowałem ją nieco mocniej poruszać ale nie drgnęła...więc ja chyba problemu z tym nie mam. Osiągi na prawdę są zadowalająca, szybkostrzelność trudno powiedzieć. Ja uważam że W betce JG jednak lepsza. Ogólnie oceniam jak na taką cenę to 5/6. Jest tylko jeden mankament. Używam kulek 0.23 Extreme i muszę przyznać z bólem, iż powtarzalność strzałów jest na prawdę bardzo kiepska. Trudno jest wycelować, raz kulka leci na prawo raz w górę raz opada w dół. Zastanawiam się czy to wina zbyt lekkich kulek (choć 0,23 to chyba odpowiednia waga...) czy może to wina hu. I teraz się zastanawiam nad zakupieniem precki 6.03 300mm i gumki. Co sądzicie o preclufie? Zdania są w sumie podzielone jak się pytałem, niektórzy mówią, że przy takiej długości lufy to precka nic nie zmienia, inni zaś twierdzą inaczej.

Pozdrawiam

CHwiejność lufy nie polega tam na jkiś niedokręconych imbusach jak ktoś mówił wcześniej(chociaż jakby ktoś miał odkręcone to pewnie też), głównie jednak chodzi o złe spasowanie lufy do całego korpusu broni, bo tam występują luzy, a pierścień mocujący na lufie nie dociska jej wystarczająco. Za jakiś czas będę próbował dać tam miedziana podkładkę , aby lufa była bardziej dociśnięta. Najlepszym rozwiązaniem jest napewno wymiana body na metalowe.U mnie problem chwiejnej lufy występuje i mimo że jest nieznaczny to mnie to denerwuje (mam M4A1 JG).

Co do powtarzalności strzałów na kulkach 0,23 to napewno masz źle wyregulowanego hhop-upa, bo ja używam dokładnie tych samych kulek i po wyregulowaniu hopka kulki mi lecą niemalże prościutko i daleko na 40-45 m. Przy tych kulkach ja mam hopka mniej więcej mam na połowie i ta strałeczka na zębatce od regulacji hopka u mnie jest wtedy na wysokości tych zębatek wyżej w komorze.( to w moim przypadku).

Link to post
Share on other sites

Kurde jednak stockowy hop-up jest do grzyba :???: słabo podkręca :???: i cięzko wyregulować go żęby było gyt :wink:. Jeszcze po tym jak miałem okazje postrzelać z MP5 z Tokyo Marui i zobaczyć jak podkręca jego hopek to utrwaliłem się w tym, aby jak najszybciej wymienić ten stockowy shit.

Link to post
Share on other sites
Troche minusem jest to, że ta blaszka się nie blokuje, a więc tą dźwignie cały czas trzeba mieć naciągniętą aby blaszka nie zasłaniała hu.
jest na to rada tak samo jest w moim P&J II gen.Można tą blaszke wyciągnąć bo jest ona zbędna.Wystarczy rozsunać body i pociągnąc za rączke przeładowania blaszka sama wyskakuje jeśli nie to łatwo ją wyjąć.

Dzięki za odpowiedz. :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Komora jest standardowa, jednak przy wymianie gumki mój kumpel uszkodził stockową, a akurat miał w domu GUARDERa wiec wsadził tą :wink: co z pewnością spowodowało większą szczelność połączenia komora-gumka. Jeśli chodzi o akumulator to musiałem troszke zmodyfikować foregip- usunąć te części plastku. które trzymają 8,4- batka wchodzi bez problemu i nic nie lata- a jakby cos to zawsze można pokombinować :lol: :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...