Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M16-ki [JG]


Recommended Posts

Ja wczoraj kupiłem M4A1 i wygląda solidnie. Po wystrzeleniu 300 kulek, z około 40 metrów celowałem w okrąg o średnicy 50 cm. i za każdym razem trafiałem. Pierwsze strzały były dosyć dziwne, kulki latały gdzie chciały, ale to normalne :] . Wiem na pewno że wymienię body plastik na metal GP [WGC razem z przesyłką około 300zł] , gumkę hopa na silikonową systemy , preckę KM Head [WGC razem z gumką hopa wyjdzie około 150zł] i batkę intelecta 105zł. I karabin jak marzenie :]

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 447
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam!

Do niedawna byłem szczęśliwym posiadaczem g36c firmy JG, nie miałem z nią żadnych problemów (około 32000- 34000 wystrzelonych na stocku bez żadnej awarii) i teraz planuję kupić emkę tej właśnie firmy (jakiś sentyment) w oko wpadło mi sr-16 JG. Jest może tu jakiś posiadacz? Czytając poprzednie posty, dowiedziałem się, że jakość wykonania stałej kolby jest na niskim poziomie.

Po drugie, chciałbym się dowiedzieć czy lufa wew. jest o średnicy 6,08 (jak w g36c)?

No i .... czy ktoś może porównać awaryjność tych dwóch karabinków? :P

Edited by Nox
Link to post
Share on other sites

Witam,

Posiadam M733 już od czerwca. Średnio co dwa tygodnie używany.Jak sprawa wygląda po 5 miesiącach?

Zewnętrzne części: Po jakimś czasie wszystko zaczyna się obluzowywać. Piny wypadają, prowadnica kolby zaczyna się ruszać, nie mówiąc już o lufie. Ale to tylko kwestia przykręcenia. Przedni zaczep na zawieszenie urwał się-tak po prostu się urwał. Muszka się trochę ruszą na prawo i lewo (nieznacznie ale biorąc pod uwagę to, że to jest przyrząd do celowania, to nawet najmniejsze odchyły są znacząco widoczne) i w sumie nie wiem jak ją dokręcić. Podsumowując wszystko się zaczyna trochę obluzowywać, a "metalowe" elementy pękają. Akurat co do zaczepu to nie jest to jakiś wielki ból, bo mimo to, da się jeszcze jakoś zaczepić pas za taki "dings".

Osiągi: Według mnie niezbyt zadowalające. To nie wygląda na 380 FPS. Co najwyżej 330. Jak sprawa wygląda z podkręcaniem kulek? Lepiej nie mówić...Sprawdzałem na 0,20 Extreme-kulki raz są ładnie podkręcone, a raz lecą na lewo, na prawo, gwałtownie spadają po 30 metrach, nie są kompletnie "niesione" do góry. U mnie to wygląda tak, że albo kulka leci prosto i powoli opada albo leci prosto i gwałtownie opada. Nigdy jeszcze nie było tak, żeby kulka uniosła się po iluś dziesięciu metrach. Może to kwestia wagi? Kulki za lekkie? W takim razie kupiłem Pestki 0,20 i 100 0,25 tak na próbę.Pierwsza strzelanka-identycznie jak z extreme, nie zdążyłem sprawdzić 0,25. W domu rozebrałem HU, bo szczerze nigdy nie widziałem tego mechanizmu. Zobaczyłem, wyjąłem wycentrowałem trochę i złożyłem. Następna strzelanka- Karabin strzelał przez jakiś czas tak na 5 metrów przy minimalnym hu. Kulka po prostu wylatywała (ale nic się nie klinowało, przepychałem wyciorem itd.). Rozłożyłem HU znowu złożyłem. 5 metrowy efekt się powtarzał ale zazwyczaj przy pierwszych wystrzelonych kulkach z maga (realcapy STARA). Nie wiem czy to wina grzebania HU, czy kulek. W każdym razie HU jest po prostu spierdzielony, będę musiał wymienić na silikon guardera. Co do szybkostrzelności. Mi się wydaje niewielka, ale być może dlatego, ze dźwięk wydobywany z GB jest dźwiękiem niskim(ale nie stłumionym) i dlatego daje to wrażenie mniejszej szybkostrzelności (tak przynajmniej twierdzą inne osoby, które porównują mojego Colta do innych swych zabawek).Podsumowując zasięg- Ak-74 Cymy ma zasięg większy przynajmniej o 1/3. M16A2 Również ma większy zasięg. Jak wymienię HU to napisze czy coś się zmieniło.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Wczoraj doszedł do mnie M16A3 JG(pierwsze ASG które mam). Pokrótce powiem coś o nim. Kolba wygląda na "pancerny plastik"(co trzeba zaliczyć jako plus), plastikowe body nie pasuje kolorystycznie(jest ciemno-szare) do metalowych elementów(czarnych). Za rączke transportową wygodnie chwycą tylko ludzie z chudymi palcami. Frontgrip jest zrobiony z nadzwyczaj tandetnego plastiku(rodem z "odpustowych" gadżetów). Lufa zewnętrzna razem z tłumikiem ognia zrobiona z masywnego wglądającego na wyrzymały metalu(chyba najlepiej wyglądający element). O ile muszka jest w miare dobrze wykonana o tyle zespół szczerbinki na rączce transportowej jest źle dopasowany(są duże szczeliny, mocno się rusza). Co do osiągów: brak mi punktu odniesiena, ale wydają się być bardzo dobre(jeszcze nie regulowałem hu- został on wymieniony w sklepie na silikonowy od Guardera, więc może go troche wyregulowali).

 

PS Nie wiem czy to się często zdarza, ale u mnie czasami po pociągnięciu za dźwignie przeładowania, przesłona hu(czy jak to się nazywa) nie chce odskoczyć.

Edited by Bedi
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam.

Tak jak pisałem nieco wyżej, miałem dosyć spore problemy techniczne z moją repliką...MIAŁEM :D Dziś wymieniłem gumke hu na silikon. Aż sam nie mogłem uwierzyc, jak to pomogło. Kulki nareszcie są podkręcane do góry-zasięg wzrósł niesamowicie. Celność też się zwiększyła-teraz kulki nie leci na prawo, na lewo czy za blisko. Praktycznie każdy strzał jest identyczny. Reasumując...jeśli z waszą repliką jest coś nie tak, to koniecznie wymieńcie HU, bo to na prawdę wiele zmienia ;]

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja mam około 10k przebiegu przy m16a4 z JG, replikę mam od sierpnia, jedyny problem jaki mam to nie mam ognia pojedynczego, ale z tego co czytałem na forum to tylko moja replika ma taką przypadłość, a gwarancja to obejmuje, tylko nie mam czasu wysłać. Poza tym wszystko ekstra.

Link to post
Share on other sites

TAK, mówię o stockowej ! Przy ~18 stopniach na dworzu wystrzeliłem 4k, a zaraz po powrocie do domu starczyło mi jeszcze na bez mała 1k żeby opróżnić batkę.

Z tego co piszesz to masz coś z batką, albo z okablowaniem, polecam sprawdzić.

Edited by chrzanu
Link to post
Share on other sites

4k przy pracy normalnej wystrzeliwuję bez problemu kiedy batka trochę "odetchnie" to mogę jeszcze wystrzelić ten tysiąc prawie. Nie robię spray&pray. Jeszcze nigdy na żadnej strzelance mi się nie rozładowała, wcześniej się kończyły kulki i musiałem pożyczać :F na samym początku rzeczywiście trzymała niedużo, ale po 2-3 cyklach formowania wszystko działa tak jak opisałem wyżej.

Link to post
Share on other sites

Witam posiadam tą emke m16a3 z jg, naprawdę cudo, tylko żeby te body było jeszcze metalowe to juz luksik by naprawdę było!! :) ale do rzeczy!!

 

Giwera sprawuje się super! co do pojedyńczego trybu ognia to spust trza energicznie nacisnąć żeby strzelał pojedyńczo, co do baterii to naprawdę jest szok stokowa bateria żeby wystrzeliła około 6-8 magazynków HI CAP czyli ponad 2500kk to szok i nadal jeszcze nie zdarzyło mi się rozładować ją do końca!! ogólnie broń naprawdę warta KUPNA.

Nie to co m16/m4 p&j II generacji to już jest szit ostry!! za małe pieniądze + niewielkie wymiany typu sprężyna itp można mieć super giwerke!!

 

POLECAM GORĄCO GIWERY TESTOWANE SĄ W WARUNKACH BOJOWYCH PRZEZ GRUPE ASG SFORA WIELU LUDZI U NAS JE POSIADA I ZERO ZGRZYTÓW!!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...